Czy Polacy potrafią w DDH DIPA?

8
6736

Na przykładzie 100m z Rockmilla zastanawiam się czy Polacy potrafią w Double Dry Hopped Double India Pale Ale. Czy jest efekt soku owocowego, genialnie ukryty alkohol, potężna chmielowość, jak za Oceanem, ehhh… rozmarzyłem się…

8 KOMENTARZE

  1. Sam już kilkakrotnie pijąc piwa z Rockmill-a zastanawiałem się czy oni aby jakichś aromatów gdzieś nie dowalają. Taki chociażby DeerBeer to wali aromaty na potęgę i raczej nijak ma się to do prawdziwego ducha piwnej rewolucji. Nie powiem niektóre nawet fajnie im wychodzą ale ze względu na wspomniane aromaty nie szanuję. To droga na łatwizną……………….a respekt dla tych co dodatki sypią i to dużymi ilościami a nie z pipetki kilka kropel.

    Pozdrawiam

  2. Jak dla mnie Wheat (Wit) IPA najlepiej w wersji Double (Imperial) to najlepsze połączenie, czyli dużo cytrusów i dużo goryczki a jednocześnie mega pijalne i rześkie dzięki słodowi pszenicznemu, żytniemu i płatkom owsianym. Jako godnych przedstawicieli polecam Pan IPAni (Double) Wheat IPA, Raduga Apache i Apartment. W wersji ekonomicznej dobrze spisuje się Grodziska White IPA.

Leave a Reply