KPR Kraft Roku 2018 – ruszyła rejestracja!

17
4250

Ruszyła rejestracja na Konkurs Piw Rzemieślniczych Kraft Roku 2018. Zapraszamy do udziału browary, miodosytnie i cydrownie.


Materiał powstał we współpracy z Browamatorem organizatorem Konkursu Piw Rzemieślniczych Kraft Roku 2018.

17 KOMENTARZE

 1. Jak widzę na butelce, że piwo dostało medal w KPR to zawsze kupię i próbuję. I na przykład Przystanek Tleń bardzo mnie zaskoczył swoim wild sourem. Czekam na tegoroczne medale!

   • 7 października 1918 roku Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość Polski. A co się stało takiego 15 sierpnia związanego z odzyskaniem niepodległości Polski?

    • Przecież 15 sierpnia nie ma Święta Niepodległości, tylko Święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą. 11 listopada Piłsudski przyjechał do Warszawy, ale chyba ważniejsze jest to, że to koniec I WŚ.

    • No właśnie, koniec I WŚ, a nie dzień ogłoszenia niepodległości Polski.
     A Piłsudski przyjechał do W-wy 10. 11. została przekazana mu władza nad podległym Radzie Regencyjnej wojskiem.

    • Ale wiesz, że to dziadowie w 1937 uchwalili 11 listopada. III RP tylko je przywróciła. Ja tam bym wolał 4 czerwca, bo i pogoda lepsza. No ale jest 11.11 to niech sobie już będzie.

    • Właśnie, uchwalili zwolennicy „Dziadka” dopiero w 37 (czyli świętowano tylko 2 razy) w atmosferze oburzenia innych środowisk, które (zdaje się słusznie) zarzucały im zawłaszczenie przez ugrupowanie sanacji tego święta i całych zasług w odzyskaniu niepodległości.

     Wiesz, kiedyś też było 22 lipca. Można też powiedzieć, było to niech sobie już będzie 😉

    • Ale za 4 czerwca też byś nie był. Uważam, że najpierw powinno się zlikwidować 1 maja. Potem 3 maja, bo ta cała konstytucja to o kant dupy była. 6 stycznia i 15 sierpnia też bym zlikwidował. To powinny być święta kościelne. Zamiast tego 4 czerwca i można się zastanowić nad Wielką Sobotą. Np. byłbym za wolnym od Wielkiego Piątku, ale bez lanego poniedziałku. No i wolne 24.12 zamiast 26.12. Takie bym zmiany postulował. Ale mają też one swoje mankamenty, więc lobbować nie zamierzam. No i tego 11. bym zostawił chyba.

    • Konstytucja 3 maja przed wszystkim nie była demokratyczna – jak to cały czas wmawiają i uznają niby za święto demokracji.
     A co do dat tu nie chodzi o same daty tylko co one sobą reprezentują i jaką wersję historii chce się nam (większości) prezentować. Widzisz, dla obecnej władzy (i zapewne dla Ciebie) Piłsudski wielkim bohaterem był. Dla innych to „bandyta spod Bezdan”, zamachowiec i tworzono wizję, że to on samojeden doprowadził do zmartwychwstania Polski. Podobnie jak obecnie jeden bohater samojeden obalił komunizm 😉

    • Ludzie, narody potrzebują bohaterów. Waszyngton był właścicielem niewolników jeśli dobrze kojarzę, ale jest bohaterem. Wiadomo, że Piłsudski miał sporo za pazurami, ale nie ma ludzi idealnych.
     Co do obalenia komunizmu, to przecież ich było dwóch. ?

    • Kaczyński kiedyś dawno temu powiedział,

     Najkrótsza droga do dechrystianizacji Polski prowadzi przez Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe.

     Jak widać ZChN nie dało rady, więc postanowił sam ten cel osiągnąć.

 2. cześć wszystkim mam takie pytanie (nie wiem czy dobrze że akurat pod tym filmem), ale postanowiłem uwarzyć pierwsze piwo z brewkitu/brewkita, i kupiłem brewkit Mangrove Jack’s „Chocolate Brown Ale” 2,2 kg i dokupiłem płynny ekstrakt słodowy bursztynowy 1,2 kg (WES) oraz płynny ekstrakt słodowy ciemny 1,2 kg (WES), zalecają żeby do tego brewkitu dodać tylko jeden płynny ekstarkt słodowy 1,2 kg lub 1,7 kg, moje pytanie czy jak dodam te dwa płynne ekstrakty to nie bedzie zbyt dużo? z góry dzięki za odpowiedź jeśli znależliście czas 🙂 pozdrawiam

  • Dodasz więcej będziesz miał mocniejsze i prawdopodobnie dużo słodsze i pełniejsze piwo, bo ekstrakty dość płytko odfermentowują. Uważaj na drożdże, żeby było ich sporo i rześkich (najlepiej nie dawaj tych z zestawu, tylko kup świeże US-05). Druga sprawa, pilnuj temperatury fermentacji.

Leave a Reply