Kryształ Jasne Pełne – Łańcut & Pinta

24
7556

Kryształ Jasne Pełne – piwo, które wywołało niemały zamęt w polskim krafcie. Mnie na WFP dupy nie urwało, ale postanowiłem mu dać jeszcze jedną szansę.

24 KOMENTARZE

 1. Piłem na WFP, bardzo mi smakowało. Miłe zaskoczenie.
  Ostatnio widziałem w pubie za 10 pln, wybrałem świeżego Ryzaka z Konicka za 8 pln.
  Tyle w temacie kraftowych pilsów..

 2. „Wciąż dla wielu osób klapsy, czyli po prostu bicie, są metodą wychowawczą. Niezwykle trudno przekonać społeczeństwo, że wszędzie tam, gdzie dochodzi do wykorzystywania przewagi jednego człowieka nad drugim, mamy do czynienia z przemocą – tłumaczy dr Piotrowska” — czyli jak ja wykorzystam swoją przewagę intelektualną nad jakimś „niepełnosprawnym intelektualnie” to wykonałem przemoc!? (źródło: https://kobieta.wp.pl/zaden-klaps-nie-jest-niewinny-bite-dzieci-odnosza-mniejsze-sukcesy-6259187032090753a).

  A jaki jest Twój pogląd, Tomku, na taką przemoc domową jak klapsy?

  • A co ma odpowiedzieć? Jeśli nawet daje klapsy to się do tego publicznie nie przyzna. Generalnie wierzę, że można wychować dziecko bez jednego nawet klapsa, ale jak to z dziećmi są sytuacje w których bez tego nie ogarniesz.

  • Nie stosuję klapsów. Jedyną przemoc jakiej używam to obezwładnianie, przytrzymywanie, rozdzielanie itp. choć z wiekiem dzieci co raz rzadziej się to zdarza. Przemoc jest w moim mniemaniu uzasadniona jedynie wtedy gdy istnieje zagrożenie życia lub zdrowia. Z klapsami jest podobnie jak z karą śmierci. Jeśli masz już delikwenta złapanego i nie stanowi on zagrożenia, bo jest w rękach policji czy areszcie to wykonywanie kary śmierci jest barbarzyństwem. Podobnie z klapsem, jeśli traktujesz to jako karę, to jest to jakiś wyrafinowany sadyzm. Szlaban na komputer czy telefon jest wystarczająco dolegliwą karą.

 3. Tak już zostając w temacie pilsów – piłeś Olimpijski z Wielkiej Wyspy? Miałem ostatnio okazję spróbować i powiem szczerze byłem w szoku, że można zrobić tak dobre piwo, które pewnie też trafi do większego grona odbiorców niż IPA z milionem IBU 😀
  Pozdrawiam !

 4. Też spożywałem ostatnio bardzo zacny trunek. Słodowy, z przyjemną i wyraźnie zaznaczoną goryczką oraz aromatem chmielu. Cena z tego co się orientuję oscyluje w granicach 6-7 zł max. Jak to mawiasz: „ręce same składają się do oklasków”.

  Pozdrawiam

 5. Przypomina mi się pewna anegdota o muzyku który całe życie tworzył wielkie rozbudowane instrumentalnie kompozycje, a na starość zaczął tworzyć proste, powolne, „ubogie” utwory. Zapytany dlaczego tak jest? Opowiedział: -Bo się w końcu nauczyłem.

  • Nie. Pod wpływem zdania innych postanowiłem spróbować jeszcze raz tego piwa. Wbrew pozorom nie uważam się za takiego geniusza sensoryki, żeby nie brać pod uwagę sytuacji gdy wszyscy wokół zachwycają się jakimś piwem, to muszę się serio upewnić, czy rzeczywiście mam rację nie zachwycając się nim.

Leave a Reply