[Livedegu] piwa z browarów Bytów, Hoppy Beaver, Jana i Wokanda

4
3384

Livestream w starym stylu, przez laptopa. Zobaczymy jak nowa funkcjonalność YT.

4 KOMENTARZE

  1. Dlaczego w Polsce się nie dymi? Odpowiedzi padła już w 1821 w Nowym Piwowarze Jakuba Sroczyńskiego. „…piwo z dymionego słodu robione iest koloru mętne ciemnego, nigdy nieustawa się do czystego koloru, ma zapach odrażaiący, smak w ustach niemiły, nigdy nie musuie pianę miałką i białą, w żołądku nudzi, rozdyma, odbiia ustami iakiś gaz smrodliwy…”. Ktoś tu ma chyba ludzi ma za idiotów, że chciał im wmówić takie hasło. A wracając do naszej dyskusji na temat palenisk w fermentowniach, czytamy „Gdyby zaś masa fermentuiąca przypadkiem zbyt ochłodła (co przy należytey pilności z ciepłomiarem w ręku nastąpić nie powinno): rozgrzewa się iey część w kotle i dolewa się.” Dziękuję, koniec cytatu, pisownia oryginalna.

  2. Tomasz, szacun za odporność na alko. Po gadce poznać dobry poziom nasycenia 🙂 , a wypowiedzi nadal konkretne i pamięć Cię nie zawodzi, i kojarzenie faktów bezproblemowe.

  3. Hej Kopyr 🙂
    Widziałeś youtubowy program młodego Chajzera „Czas na zasady”? Jeśli nie, to w skrócie: Program we współpracy z browarem Okocim, generalnie Chajzer rozmawia z gościem programu w studiu stylizowanym na piwny pub. W trakcie emisji są wstawki okocimskich piwowarów na temat historii i ciekawostek związanych z browarem. W sumie nic szczególnego. Ale..tak w okolicy połowy programu są prezentowane piwa uwarzone przez piwowarów domowych, jeden styl na jeden program. Wypowiada się piwowar, autor danego piwa, przeprowadza się mały test i ocenę tego piwa, kilka zdań z piwowarem na tematy inspiracji i pomysłu na domowe warzenie itp. W sumie trwa to kilka minut i prowadzący wraca do rozmowy z gościem programu. Degustację i ocenę sensoryczną prowadzi pracownik Okocimia. Jak to widzisz, że browar Okocim zgodził się na lekkie promowanie piwowarstwa domowego i prezentację stylów piwnych, których nie mają w swojej propozycji (do tej pory był pils, imperialny stout i tripel)? Warto ich za to pochwalić, szanujesz takie podejście koncernu do tematyki piwowarstwa domowego czy nie ma czym się jarać? Wstawki o których mowa zaczynają się ok. 14-15 minuty programu. Jeśli nie widziałeś to zobacz, bo to rzadki przypadek takiej współpracy.

Leave a Reply