Anglosas z browaru Łańcut feat. Łukasz Wolski

53
3630

Co tam będę ściemniał jeden z trzech najlepszych New Englandów w Polsce, oczywiście moim skromnym zdaniem. Anglosas z browaru Łańcut wg receptury Łukasza Wolskiego.


53 KOMENTARZE

  • Nie wiem po cholerę robić sobie taką opinię na świecie. Możliwość postawienia przed sądem jakichś dziennikarzy z Niemiec czy USA jest żadna. Na całe szczęście zresztą. Nie wiem komu to służy. Rosji chyba.

   • A jeśli jest analogiczna część o tzw. kłamstwie oświęcimskim? Czy tak część była przez ten cały czas bezzasadna? Czy to też służyło Rosji?

    • Do mnie przemawia argument, że „za znieważanie narodu” w Europie karają więzieniem tylko w Rosji i Turcji. To nie jest dobre towarzystwo. Dodatkowo nie należy uchwalać prawa, które jest nie do wyegzekwowania, a jednocześnie przynosi olbrzymie straty wizerunkowe.
     Z tą ustawą jest jak z tym dowcipem – „pod żadnym pozorem nie wolno Ci myśleć o słoniu”.

    • Ale dlaczego jak był zapis o zniesławieniu narodu żydowskiego to nie było takiego krzyku? Czy uważasz, że należy go zatem usunąć razem z tym przyjętym o polskim narodzie?

    • Jest mi to obojętne. Aczkolwiek wiadomo jakie reakcje wywoła taka zmiana. Podobne do tych, które mamy w obecnej sytuacji. W jakim więc celu to zmieniać? Jaką korzyść z tego ma odnieść państwo, naród, obywatele?

    • Czy równie obojętne Ci jest pojawiające się sformułowania o polskich obozach? Czy również można by mówić (w skrócie myślowym), że były to żydowskie, skoro większość osób które poniosły śmierć było nimi?
     A czy zdajesz sobie skąd wziął się ten nagły szum odnośnie nowelizacji? Że to była wewnętrzna gra polityczna opozycji izraelskiej przed zbliżającym się tam wyborami? Że nawet „Twoja” (tzw. totalna) opozycja nie miała uwag do tego (a jedynie do części odnoszącej się do Ukrainy)?

    • Niestety nie ma tutaj dobrego wyjścia z sytuacji z jednej strony godzisz się z tym, że robią z Ciebie gwałciciela dzieci z drugiej gdy się bronisz to jesteś uważany za pieniacza i awanturnika. Nie można stać bezczynnie gdy zostałeś zrobiony z obrońcy w kata.
     To jest właśnie ta sytuacja gdy uważasz, że nie warto dbać o znajomość historii, wówczas ktoś tę historię napisze za Ciebie.

    • Ale wiesz, chodzenie po ulicy i krzyczenie „kto powie, że jestem gwałcicielem dzieci, temu dam w mordę” raczej nie jest najlepszą strategią. Bo nie dość, że część pomyśli „coś musi być na rzeczy”, „prawda leży po środku” czy inny bullshit, to dodatkowo prowokujesz ludzi do powiedzenia „sprawdzam” i wtedy jak dasz w mordę, to jesteś zbój, a jak nie dasz to tchórz.
     Fraza „polskie obozy zagłady” pojawiła się w ostatnich dniach w necie w takiej liczbie, że trudno sobie wyobrazić gorszą kampanię czarnego PR. Takie rzeczy, trzeba załatwiać po cichu, dyplomatycznie. Dogadać się z jakimiś Żydami („czemu nie vertehen, my wszystko verstehen, Pan siądzie, Pan poczeka, się załatwi”), żeby oni się w naszym imieniu oburzali i protestowali, jak jakiś palant jeden z drugim użyje tej frazy. No ale nie lepiej cepem.

    • Dogadać się z Żydami? Proszę cię, jaką mamy gwarancję stałej polityki Izraela w tej kwestii gdy niejaki Yair Lapid, polecam przeczytać ten artykuł https://wpolityce.pl/polityka/379196-izraelski-polityk-ktory-zaatakowal-polakow-przyznaje-sie-do-manipulacji-ale-jatrzy-dalej
     człowiek, który nie mógł zdać matury, Palikot tamtejszej polityki i konkurent Benjamina Netanjahu w nadchodzących wyborach rozpętał tę całą aferę dla swoich partykularnych interesów.
     Przecież w tej ustawie jest jasno napisane, że penalizacji podlega ten kto bezpodstawnie oskarża cały Naród Polski, lub Państwo Polskie, a nie pojedyncze osoby czy nawet całe wspólnoty, tak jak to miało miejsce w Jedwabnem.
     Tak więc jasno widać, że jest to bicie politycznej piany przed zbliżającymi się wyborami w Izraelu i za tę całą aferę powinni przepraszać Żydzi bo jasno widać, że to oni przestrzelili i merytorycznie nie mają racji.
     To już nawet nie chodzi o to, czy ta ustawa będzie skuteczna, czy nie, ale będzie to sygnał że nie będzie można bezkarnie pisać i zapierać się tak jak robiła to ZDF w Niemczech.

    • I jeszcze jedno. To jaki wpływ ma lobby izraelskie na politykę Stanów Zjednoczonych niech świadczy o tym choćby to, że podczas wizyty Trumpa gdy nie doszło do złożenia hołdu przy pomniku wybuchła afera. I teraz jak był w Warszawie Rex Tillerson to musiał złożyć hold przy pomniku ofiar getta warszawskiego. Z jakiej niby kurwa racji?
     Tak więc myślę, że to wystarczy za komentarz.

    • Bo widzisz, ktoś w końcu Żydom utarł nosa i odebrał im monopol na bycie jedynymi ofiarami obozów koncentracyjnych i to im się tak nie spodobało, nie spodobało im się że mamy odwagę mówić jak było naprawdę.

    • Ale Ci Żydzi to w przeważającej części byli obywatele polscy, więc nie wiem z czym tu chcesz się licytować. Polska straciła w dużej mierze elity (żydowskiego pochodzenia), ale elity. Oczywiście rodowici Polacy byli również mordowani w obozach, rozstrzeliwani itd. Nie widzę jednak powodów, żeby twierdzić, że nowelizacją ustawy o IPN my komukolwiek mówimy jak było naprawdę.

    • @Nikt nie wie “po co”.
     Powiem niezwykle ciętą ripostą, bo akurat tu pasuje: „Chyba Ty?!”.

     Jeśli coraz więcej pojawia się na świecie sformułowań „Polish Death Camps”, aż do tego doszło, że stało się to na tyle powszechne, że prezydent Stanów Zjednoczonych używa takiego sformułowania to chyba wiadomo o po co.

    • Państwo Izrael uważa się za spadkobierców tych Żydów, którzy zginęli w tych obozach. Również, forsowana ustawa w Stanach odnośnie majątków żydowskich to sugeruje.

    • I dlatego weźmiemy i wkurwimy Niemców nie mającymi żadnych szans na realizację żądaniami reperacji, a oprócz tego wkurwimy Żydów, którzy zadzwonią do swoich ziomków w USA, które huknie pięścią w stół. Do tego przy okazji wkurwimy Ukraińców. Litwinów też powinno się dać łatwo wkurwić i jak już wszyscy się przeciw nam sprzysięgną, to będziemy mogli wrócić do swojej ulubionej pozycji – sami przeciwko wszystkim. 27:1. Majstersztyk dyplomacji.

    • Nie ten, poprzedni, Obama.
     Nie to żebym popierał politykę rządu w całej rozciągłości ale przeciwstawianie się temu to moim zdaniem samobiczowanie. Może jeszcze powinniśmy przeprosić teraz Izrael?

     Jasne najlepiej nikogo nie wkurwiać, każdemu robić łaskę (czy laskę sam już nie pamiętam). I jak ten pies kopną go a on jeszcze przeprasza, że przeszkadzał i stał na drodze.

    • Tak sprawdziłem, że Obama. Proszę Cię nie linkuj mi tutaj Jakiego. Za Maleńczukiem napiszę, że „kiedy gada taki, przewracają mi się flaki”.
     Wiesz co to jest dyplomacja? To umiejętność powiedzenia komuś „spierdalaj!” w taki sposób, żeby zaczął odczuwać podniecenie na myśl o czekającej go podróży. Niestety dyplomatołki robią coś kompletnie przeciwnego – drobne i mało istotne kwestie poruszają w taki sposób, że obrażają wszystkich dookoła, również sojuszników.
     Nie jest w naszym interesie konfliktować się z Niemcami czy Ukraińcami, o Ameryce nie wspominając, a właśnie to się dzieje głupią ustawą, z której ani pieniędzy, ani żadnych innych konkretów nie będzie. Będzie tylko wrażenie, że Polska porusza się niczym żubr w składzie porcelany.

    • Spokojnie, nie mogą zrozumieć jak to możliwe że giermek śmie podnosić kark. Są zaskoczeni, a tylko w ten sposób możemy sprawić, że zaczną nas szanować bo jak widać dotychczasowa polityka nie odnosiła skutku.
     Daliśmy sobie wmówić pogrom w Jedwabnem, mimo braku ekshumacji ciał, na którą Żydzi się nie zgodzili, ciekawe dlaczego, co w ogóle jest jakąś farsą bo nie wiemy w jaki sposób ci ludzie naprawdę zginęli. Jakby tego było mało to teraz odmawiają nam wprowadzenia takiej samej ustawy jaką mają u siebie.
     To co teraz mamy to jest właśnie pokłosie tego serwilizmu, który uprawialiśmy przez lata.

    • Nie wierzę we wszystko co tam powiedziano. Np w to, że tylu ludzi mogło spalić się w stodole, to jest technicznie niemożliwe, ktoś musiałby dobijać później ofiary z broni i teraz mamy powód dlaczego nie doszło do ekshumacji, musiano by znaleźć pociski, a do kogo by one należały? I z czyjej broni by pochodziły? No to właśnie wyjaśniłaby ekshumacja, a wtedy mogłoby się okazać że nie tylko Polacy byli przy tym pogromie, a to dla Żydów byłoby bardzo niewygodne bo nagle okazałby się że co prawda do pogromu doszło przy udziale Polaków ale pod lufami SS-manów.

     A dlaczego mamy do czynienia w ogóle z całą tą chryją, na to logicznie i w punkt odpowiada mądry człowiek Stanisław Michałkiewicz. Radzę posłuchać, nic dodać, nic ująć, także naprawdę nie mamy na to żadnego wpływu.

    • Ojoj jakie to słabe, niby co tam jest szkodliwego? A sam materiał jest sprzed dwóch lat. Ja uważam że artkuły z GW są szkodliwe, ale nigdy nikomu bym ich nie wycinał.

    • A wracając do Jedwabnego, dlaczego niby nie mogliby się spalić, tylko trzeba by ich dobijać? Zresztą nawet gdyby tak było, że Niemcy dobijali, czy to w jakiś sposób uniewinnia Polaków?

     Dobra, bez sensu nie brnijmy w to.

    • Rozumiem, że można nie lubić przeciwników politycznych ale rymowanki do nazwisk są słabe. Poza tym powiedz co akurat można zarzucić tej wypowiedzi (viceministra Jakiego)? Rozumiem, że co by nie zrobił PiS to jest złe bez wyjątku. Zapewne jeśli by PiS ustanowiło urzędowo Święto 3 Króli to by było źle (bo zmuszanie ludzi do religii panującej itp.), ale jak to zrobiła inna władza to jest super. Proszę Cię Tomku, weź trochę dystansu. Nie wszystko co robi jedna władza jest złe tak jak nie wszystko co robiła inna było tylko dobre.

    • A dlaczego Ci się nie podoba, przecież robisz na swoim więc masz praktycznie wolne kiedy Ci się spodoba. I niby jak chcesz zrobić orszak Trzech Króli bez dnia wolnego? To już uważam że drugie święta w Boże Narodzenie i Wielkiej Nocy są bardziej bez sensu bo mają swoje korzenie w obrzędach pogańskich.

    • W ramach oddechu od spraw poważnych zapraszam jutro (tj. 6 lutego we wtorek) na 19:30 na lajw z pierwszego startu rakiety Falcon Heavy(najpotężniejszej obecnie rakiety) z – jako ładunkiem – samochodem właściciela (Elona Muska) SpaceX: Teslą Roadster 😀
     Jest spora szansa, że start zakończy się porażką, co sam Elon podkreśla: „Guaranteed to be exciting, one way or another” 😉

     PS. Może Tomku lajw z tej okazji? Masz pewnie jakieś „kosmiczne” piwa w zanadrzu.

    • I jak, przygotowujesz coś na dzisiejszy wieczór, bo Elon się zapowiada:
     All systems remain go for today’s test flight of Falcon Heavy. Weather is 90% favorable for today’s two-and-a-half hour launch window, which opens at 1:30 p.m. EST, or 18:30 UTC. Launch webcast will go live about 20 minutes before liftoff → spacex.com/webcast
     🙂

Leave a Reply