RIS 22 z browaru ReCraft

13
5651

Kolejnym zwycięzcą głosowania został RIS 22 z browaru ReCraft. Czy warto było leżakować go 2 lata w browarze? Czy to się opłaca?


13 KOMENTARZE

 1. Uwielbiam RIS’y, ale dzisiejszy wieczór sponsoruje „Piwo z Grodziska”, Browar Grodzisk 🙂
  Tylko, tej wędzonki nie czuję w smaku …
  Piwo ogólnie wyborne!

 2. Tomku, dziś warzyłem swoją pierwszą warkę (i to z zacieraniem) przy Twoich filmikach. Coś co miało być sprawnym warzeniem okazało się całodzienną randką z Tobą 😉

  Co do samego wrzenia myślę, że nie jest trudne, albo inaczej… sądziłem, że nie będzie to takie łatwe. Zajmuje to dużo czasu, ale świetnie się przy tym bawiłem… no dobra dalej się bawię bo nieudolnie chłodzę brzeczkę w wannie pod ciągłym strumieniem zimnej wody.

  Mam pytanie co do partykegu z tą specjalną pokrywką do wyszynku. Jeśli po cichej go napełnię, puszczę gaz i schłodzę to po 2 dniach bez problemu będzie można lać piwo z niego?

 3. Regularnie piętnujesz dopełniacz słowa porter – portera, natomiast w tym miejscu:
  https://youtu.be/97unEoXIJas?t=325

  …uważam, że analogicznie powinna być nuta RISu, a nie jak mówisz RISa. No bo jest to nuta stoutu czy stouta??? Składki wpłacasz do ZUSu czy do ZUSa?
  Inna sprawa, że jeśli dostajesz SMS i mail (a nie SMSa i maila), to nie powiesz oczywiście „Wypiłem jednego RISa” ale „Wypiłem jeden RIS”.

Leave a Reply