[livebrew] Short&Shoddy

40
15589

Warzenie na żywo w stylu Short&Shoddy. Warzymy IPA Po Prostu z Browamatora.


Materiał powstał we współpracy z Browamator.pl, gdzie do końca stycznia trwa akcja promocyjna -20% na zestawy startowe oraz zestawy surowców.

I bonusowo unboxing Note 8.

 

40 KOMENTARZE

 1. Ad 2. film: Nie no, chwalić się tak publicznie, że nie czyta się umów!? I później się dziwią, że ludzie dawali całe oszczędności swojego życia w złoto.

 2. Ad 1. film:
  A) Termometru, tak jak porteru – nieżywotnie mają końcówkę „u”, żywotne „a”. Dlatego poprawnie powinno się mówić „nie dostałem SMS-u” a nie „nie dostałem SMS-a”.
  B) Czy do gotowania przed zacieraniem lałeś ciepłą czy zimną wodę? Dlaczego? 🙂

 3. A z takich hintów przyśpieszających jeszcze produkcję, to ja ostatnio robię od razu zacieranie w fermentorze z którego będę filtrował (z wężykiem z oplotu na dole). Wlewam tam odpowiednio gorącą wodę, wrzucam słody, mienszam a po godzinie zlewam i w Twoim przypadku jedno mycie garnków by było mniej.

 4. Tomku, a co myślisz o chmieleniu w siateczkach muślinowych? Nie ma takiego problemu z farfoclami w brzeczce. I drugie pytanie, czy jeśli zadaję drożdże w temperaturze 28-30 stopni, to popełniam błąd? Fermentacja rusza mi szybciej, nie trzeba tyle chłodzić, bo jak wiadomo najdłużej zbija się te końcowe stopnie.

 5. A ja mam pytanie takie-jak to w końcu będzie?Po burzliwej miało być chłodzone i konsumowane.Z filmu zorientowałem się,że trzeba nagazować tradycyjnie i ma być jeszcze cicha.Zatem kiedy ta konsumpcja?

  • Nie no, po burzliwej, robimy cichą i chmielimy na zimno obłędną ilością chmielu, znaczy 60g na 9l. 😀 Prawdopodobnie przetestuję jednak ten keg bez refermentacji, bo jeden z widzów powiedział, że się da.

   • Jeśli było na lajwie to sorry,łatwo coś zgubić z trzech godzin ale tej cichej ile?Tydzień skoro short&shoddy?Bo jaram się tym jak pleban na nowego ministranta,jeżeli jest to możliwe,żeby w ciągu 2-3 tyg.zmajstrować piwo z zacieraniem to było by coś wspaniałego:D

Leave a Reply