Promocja w Browamator.pl i zapowiedź [livebrew]

21
10287

W odpowiedzi na wiele próśb od dziś do końca stycznia 2018 r. Browamator uruchamia promocję -20% z kodem rabatowym: superstart na: zestawy startowe, zestawy surowców na bazie ekstraktów i na bazie słodów. Pojawia się też zupełnie nowy zestaw IPA Po Prostu, który w stylu short&shoddy zamierzam przetestować w środę 29.11.2017 od 8:30. Co to jest short&shoddy? O tym na filmie.


Materiał powstał we współpracy z Browamatorem.

21 KOMENTARZE

 1. Te wiadra są bez sensu jeżeli chodzi o idee tanio i na próbę, w castorami czy innym markecie budowlanym za chyba 10 zł można kupić 12l wiadro i będzie idealne do tej objętości a wysłodzić można w pielusze czy innych gaciach.

  • Tylko, że wiadra o których mówisz nie maja atestów do kontaktu z  żywnością. Po za tym wydaje mi się, że 25zł za 30 litrowe wiadro to nie jest tak dużo…..

   • Cytując klasyka: „gówno prawda” 😉 mają atest. Jest na dole znaczek odpowiedni, sztućce czy coś. Akurat oba mam w tym momencie zajęte a nie chce podnosić i merdać nimi niepotrzebnie 😉
    10-litrowy jest za szóstkę (bez 2 gr) a pokrywa za półtora zyla (z 2 gr) więc w sumie 7,5. 15-litrowe za jakiegoś dychacza z groszami. No i przede wszystkim na małą warkę jednak lepiej w małym wiadrze operować niż takim ogromnym, gdzie ponad 2/3 to będzie powietrze.

 2. Są z tego samego plastiku co wiadra które kupuje się w sklepie piwowarskim i mają symbol widelca i czegoś tam jeszcze (właśnie sprawdziłem te z casto), tak, że spokojnie można je użyć i na pewno do tej objętości naddadzą się lepiej (mniej wolnej przestrzeni),

  no i ma być w końcu po taniości i dla tych co chcą spróbować zmajstrować swoje piwo.

 3. Podejrzewam, że ten keg tani nie jest, ale jakby się sprawdził to dla mnie jest to hit roku lepszy niż iPhone X, skoro ten nabój można wymieniać, a sam keg jest z nierdzewki to kurna rewelacja nie trzeba się pieprzyć z butelkami czy korneliusem.

 4. Nie to żebym robił koło d..y Ziemkowi, ale nawet można nie inwestować w duży fermentor. Można nabyć w jakiejś Castoramie czy Liroju 10-litrowy z przykrywką (wywiercić dziurę na kurek – jeśli ktoś bardzo chce). A „sraczwężyk” to też jakieś chyba „grosze”. Więc jak ktoś strasznie chce bieda-zestaw to też jest opcja 🙂

 5. Namówiłeś mnie. Podpowiedzcie, które to „wiadro” z oferty wybrać, by był ten wkład do filtracji?
  Jestem jednym z tych, którzy chętnie by warzyli, tylko cierpią na brak czasu (za dużo dzieci). Lecimy!

  • Jeśli chcesz filtrować przez ten wkład do wiadra to raczej nie ma wyboru i musisz wziąć standardowe wiadro 30- (czy 33-) litrowe, bo te mniejsze będą za małe. Do małych to tzw. wężyk z oplotu.

 6. Tomek,chodząca reklama:) kilka godzin po opublikowaniu filmiku i brak zestawów IPA po prostu w browamatorze. Jak będę miał auto albo motor do sprzedania,zgłoszę się do Ciebie:) Pozdrawiam!

Leave a Reply