Podsumowanie KPR Kraft Roku 2017 okiem szefa Jury

17
3874

Dużą rzecz pod postacią Kraftu Roku udało się nam wspólnie z sędziami i Browamatorem przeprowadzić. Co prawda, nie jesteśmy trzecim konkursem w Europie ;), zapomniałem o konkursie w Rimini we Włoszech, ale i tak wynik frekwencyjny jest świetny.Materiał powstał w ramach funkcji szefa Jury KPR Kraft Roku.

17 KOMENTARZE

 1. Gdzie mogę znaleźć kalendarz imprez piwnych i czy coś w południowej Polsce, najlepiej na podkarpaciu coś się szykuje w najbliższym czasie?

 2. Czy jest gdzieś udostępniona pełna lista uczestników w poszczególnych kategoriach, tak jak to mam miejsce przy okazji konkursów piw domowych?

   • A jest chociaż lista zwycięzców w podziale na kategorie, bo ten filmik z wręczania blach strasznie ciężko się ogląda i wytrzymałem jedynie do Ziemka?

   • Czy mógłbyś rozszerzyć swoją odpowiedź? Co stoi na przeszkodzie, aby udostępnić listę browarów i piw uczestniczących w poszczególnych kategoriach? Nie jest dla mnie argumentem, że gdzieś tam też nie podają…
    Jestem przekonany, że wielu zainteresowanych chciałoby wiedzieć jakie browary w ogóle startowały w konkursie, które nie uczestniczyły, czy spośród ilu uczestników dane piwo zdobyło nagrodę.
    Wyjaśnij proszę – dlaczego nie chcesz/chcecie takiej listy udostępnić?

   • Nie jest prawdą, że taka lista niczemu nie służy. Gwarantuję Ci, że wiele osób zainteresowanych tematem potrafiłoby wyciągnąć z takiego zestawienia właściwe dla siebie wnioski.
    Być może niektóre słabe browary, które nie załapały się na medale, nie chciałyby ujawniania swojego udziału, ale według mnie stawanie do poważnego konkursu (a za taki uważam KPR) to ma być uczciwa „sportowa rywalizacja”. Jeżeli wystawiasz dane piwo to bierzesz za to odpowiedzialność i przyjmujesz publicznie „na klatę” fakt ew. porażki, a nie udajesz, że nie brałeś udziału…
    W obecnej sytuacji tak naprawdę nie wiemy jaką wartość mają poszczególne „blachy” (może oprócz pilsa) bo nie wiemy jakie piwa w konkursie startowały.
    Pozdrawiam.

    • Sęk w tym, że ludzie nie potrafią sensownie zinterpretować wyników. Poza tym po fakcie browar, który wysłał wiele piw, a nic nie zdobył, jest w gorszej sytuacji niż ten, który nie wysłał nic. A tego nie chcemy.

Leave a Reply