Tak mi cholernie wstyd… [ZERO IBU]

107
17471

Chciałem to nagrać zaraz po Blog Forum Gdańsk, ale czekałem aż pojawi się materiał z panelu dyskusyjnego. Pojawił się, jak byłem w Stanach, ale może to i lepiej bo mogłem skorzystać ze swoich doświadczeń stamtąd. Dla wszystkich nowych widzów przypomnienie, że seria [ZERO IBU] nie dotyczy piwa.

Poniżej zapis całości panelu pt. Przekraczanie granic w imię obrony samego siebie.

Polecam też wykład Michała Kosińskiego pt: Profilowanie osobowości na podstawie śladów cyfrowych.

A na koniec kawałek „Złodzieje zapalniczek” Pidżamy Porno.

107 KOMENTARZE

 1. Ja tam się niczego nie będę wstydził,

  „Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi
  Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę
  Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi ”

  I tak pokrótce bym to skomentował, a co do fragmentu o rozmyciu państwowości to lewacka Katalonia, która podobno ma ogłosić niepodległość jest tutaj antytezą.

 2. W życiu należny stosować po prostu regułę nie rób drugiemu co tobie nie miłe i będzie lepiej. Jak zawsze najgorsze są skrajności, drugiego człowieka należny szanować i na pewno nie należy wszystkich wrzucać do jednego worka, sam mam znajomych z Ukrainy, ale nie uważam, że należy milczeć jeśli ich politycy starają się promować Banderę/UPA stawiając im pomniki. Uważam, że uchodźcom trzeba pomagać, ale to ze ludzie Ci często jada po socjal bez żadnego wkładu własnego należny piętnować. Moi znajomi jadąc do UK raczej byli tam pracować często w jakichś słabo płatnych pracach, bo nadal było to więcej niż u nas. Mickiewicz też pewnie pracował sam na swoje utrzymanie. Świat nie jest czarno biały.

 3. Ze sporą częścią filmu się zgadzam, to na prawdę kiepskie że są na tym świecie debile którzy nie dają komuś żyć bo inaczej wygląda i nie mają pojęcia czy ten ktoś jest Hindusem, Portugalczykiem czy Polakiem. Ale jak wspomniałeś o tym, że o Polakach się w polskich mediach mniej mówi przypomniało mi się to porównanie.
  https://pbs.twimg.com/media/DIYeDBBXcAEIYzo.jpg chyba nie muszę tłumaczyć skąd pochodził ten 'samochód’ który w ludzi wjechał celowo a nie z głupoty? Media wszystko wyolbrzymiają i zawsze starają się zszokować. Ale tych tematów to tak całkiem z powietrza nie biorą. Porównywanie Polaków imigrantów o których są złe opinie na wyspach (bo kradną i robią zadymy) do ludzi którzy przyjeżdżają tam, żeby organizować zamachy (choćby przez indoktrynowanie i namawiania innych) w których celowo się morduje jest po prostu kiepskie.

  • Tak jak już Kopyr odpisał na jutubie, koleś który jeździ po pijaku to morderca a nie ktoś o kim „są złe opinie”.

   Tu nie ma żadnych porównań. Wszyscy Polacy się spuszczają że gdzieś jakieś fejknewsy o gwałtach a w tym samym czasie w Polsce ojciec ma dzieci z własną córką, dresy trzymają kobietę tydzień gwałcą biją aż umiera, kilka tysięcy gwałtów zgłoszonych w kraju a nie wiadomo ile niezgłoszonych.
   No ale napierdalajmy na imigrantów bo w Polsce nie ma przecież problemów. To jest odpowiedź na jakieś pierdolenie o polskiej bezpiecznej twierdzy kiedy polscy kierowcy zabijają kilka tysięcy osób rocznie. Kiedy o tym pomyślałeś i zmniejszyłeś prędkość? No tak, Polak jeździ bezpiecznie a te trupy to lewackie zamachy.

   • Jesteś świadom, że morderstwo to działanie konkretnie w celu zabicia kogoś? Czy ten gość najebał się i wsiadł w samochód specjalnie po to, żeby kogoś przejechać? Czaisz różnicę? Celowe, rozmyślne działanie i debilizm to nie to samo. Pewnie, milczmy o jednym problemie bo jest drugi. Co do myślenia o prędkości to kiepsko trafiłeś bo korzystam z transportu publicznego 😉 Nie sądzę, że olewanie jednego problemu było ok bo jest też inny. Jedno i drugie jak najbardziej jest chujowe i gwarantuję Ci, że ci którzy tak 'się spuszczają’ przy fakenewsach o gwałtach tak samo nie lubią pedofili i gwałcicieli z Polski, jak Ci zależy żeby 'pospuszczali się’ przy newsach o nich to promuj takie newsy.

    • Jeśli jesteś najebany i wsiadasz do samochodu, to jest dokładnie to samo, jakbyś wyjął pistolet i zaczął strzelać na ulicy. Jeśli nie jesteś świadomy, że wsiadając po pijaku jesteś mordercą. Jeśli po pijaku złapiesz nóż i kogoś zasztyletujesz jesteś mordercą. Nie ma różnicy. Jeśli wsiadasz po pijaku do samochodu to albo klasyfikujesz się do pierdla, albo do szpitalu wariatów.

 4. Wszystkie siły które na tej sytuacji korzystają w rozmaity sposób (Z obu stron!) w sposob celowy generalizują i wrzucają wszystkich do jednego wora. I to w efekcie doprowadza do rozpieprzenia problemu na wiele płaszczyzn, wiec nie ma możliwości rozwiązania merytorycznego. Bo jeden myśli o prawdziwych uchodzcach potrzebujących pomocy czy tym Panu Hindusie i jego synkowi a drugi o tych psychopatach terrorystach którzy faktycznie rozpieprzenia Europę (są narzędziem ale to inna kwestia). Obaj mają rację, ale za cholerę się nie dogadają bo i płaszczyzny różne i są karmieni celowo emocjami żeby czasem nie zaczęli myśleć. I to jest wlasnie wykorzystywane głównie przez siły na tym korzystające. Również poprzez zakompleksiony prymityw. Generalizowanie plus emocje zrobiły z ludzi rzucajacych się sobie do gardeł zombie. Kto na tym korzysta? $$$ Bang!

 5. Tomek, nawet jeżeli nie wpłyniesz na nikogo… w końcu, jakby nie było, publiczna osoba mówi otwarcie o SWOICH przemyśleniach, które dla wielu są niewygodne!
  Straszny szacunek!!!

 6. Bardzo uogólniasz. Tak jak ten hindus. Ty też wierzysz, że po śmierci pójdziesz do nieba takiego czy innego. I tak samo debile uogólniają każdego o innym kolorze skóry.
  Mówisz o imigracji ale też w sposób bez perspektywy i kontekstu. Imigracja z afryki do Niemiec jest zupełnie inna niż imigracja Polaka do Anglii. A btw. Anglicy też robią oborę w Polsce i to nie mniejszą! Każdy może sobie wybrać jedną sytuację z rękawa i budować na tym teorię.

  Z patologią trzeba walczyć i tu się zgadzam ale nie nazywaj mnie rasistą bo bardziej podobają mi się biali (i białe kobiety i nie królowe solarium) 😛

  PS. Polacy to są pijacy i złodzieje! Mieszkam przy granicy z Czechami i sam zastanawiam się żeby tam uciec.

 7. Wiecie co mnie najbardziej boli w naszym… społeczeństwie… naszej mentalności… tak czy inaczej… u nas albo jesteś z prawej, albo z lewej strony. Ludzie Ciebie raz dwa zaszuflafkują. A przecież można być centro i zgadzać się z jednym, ale krytykować drugie. Jeśli chodzi o PiS, czy PO cześć ustaw mi się podoba, ale część krytykuje i na tym według mnie powinna opierać się dyskusja na każdej płaszczyźnie.
  Pozdrawiam wszystkich.

 8. Ktoś coś więcej wie na temat dręczenia jego syna? Bo może sprawę trzeba zgłosić do odpowiednich organów, a w jego szkole w takim razie kuratorium powinno zrobić kontrolę?
  Jakie środki przedsięwziął ten Hindus? I czy muszę mu wierzyć i na tej podstawie powinienem już wyciągnąć wnioski że jednak jesteśmy krajem rasistów, a ganianie
  po osiedlach ciemnoskórych to u nas norma?
  Coś mi się wydaje, że ktoś próbuje dokonać tu manipulacji i wpisać się w ton retoryki Polaka, PiSowca, rasisty i dzieje się to akurat na zamkniętej imprezie w mocno lewicujących sferach. Przypadeg?
  A tak BTW to do tych ataków dochodziło jeszcze za czasów PO-PSL?

  • Wiemy dobrze obaj, że jest to jak najbardziej prawdopodobne. Dzieci potrafią swoich białych kolegów wyzywać od uchodźców, tak samo jak wyzywają od Żydów czy pedałów, więc nie dziwne, że wyzywają tak Indusa. To, że nie poszedł z tym na policję mnie też nie dziwi. Póki co niewielka szkodliwość, a konsekwencją zgłoszenia może być realne pobicie, z dużym prawdopodobieństwem niewykrycia sprawców.

   • Czyli jak jakis islamista zasztyletuje czy zgwałci obywatela kraju do którego przybył jako „szukający pomocy uchodźca” to nie powinno sie sprawy nagłaśniać ale jak ktoś zwyzywa kogoś przez inny kolor skóry to trzeba o tym płakać w telewizji i to jest cacy?

    • Co innego jest gwałt, który nie rodzi aż takich problemów naśladownictwa, choć generalnie podkręca nastroje antyimigranckie, co jest na rękę terrorystom, a co innego jest zasztyletowanie 3 osób jako atak terrorystyczny. Ta druga kwestia jest gorsza, bo pokazuje jak łatwo znaleźć się na czołówkach gazet.

  • Tak tak, Hugo-Bader z GW przemalowany na Murzyna też jakoś nie mógł się doprosić dyskryminacji w pochodzie 11 listopada, http://www.rp.pl/11-listopada/161118828-Jacek-Hugo-Bader-przeprowadzil-11-listopada-prowokacje.html#ap-1
   za to czuł jak go wszyscy nienawdzą.
   To jest Wasza metoda, na podstawie jakiegoś nieznaczącego gówna ukuć całą ideologię wg której całe społeczeństwo jest winne bo nie wybrało w wyborach tak jak powinno.
   Dziwię się tylko, że Ty tak łatwo dajesz się wkręcić w takie historie i pod wpływem manipulacji z jednej strony tak łatwo wchodzisz pod wpływ drugiej.
   No cóż, ale tego ze swojej perspektywy nie dostrzeżesz. ?

   • Nie twierdzę, że nie było tego przypadku, ale też nie generalizujmy to mogło równie dobrze wydarzyć się w każdym innym kraju, a najgorsze jest sprowadzanie wszystkiego do odpowiedzialności zbiorowej i wywoływanie fałszywego poczucia wstydu. Ja nikogo nie obraziłem ze względu na inny kolor skóry, a zarzucasz mi że mam na tym polu sporo do nadrobienia, naprawdę nie tego się po Tobie spodziewałem.
    A i nie będę też się wstydził za to, że jestem dumny ze swojego kraju i jego niepodległości.

   • Zawsze się jakiś znajdzie który po kradzieży będzie mówił „trzeba było pilnować”, z okazji gwałtu jakieś hasełko o fałszywych zeznaniach a przy pobiciu „pewno sam sobie winien”. W tym ma pan rację, trzeba się za was modlić bo nie ma co na was liczyć że się zmienicie.

    • Murzynek Bambo, przy całym szacunku do Tuwima, oczywiście jest rasistowskim wierszykiem. Nie jakoś skrajnie rasistowskim, ale jednak rasistowskim.

    • Wiesz co było rasistowskie, to że takie kraje jak Niemcy, Belgia, Holandia ze swoich kolonii sprowadzali tubylców i na ulicach swoich miast zamykali ich w klatkach jak zwierzęta na widok publiczny.

    • Oczywiście, ale to nie zmienia faktu, że Murzynek Bambo jest wierszykiem z podtekstem rasistowskim. Bo Twój argument jest taki trochę w stylu „a u Was biją Murzynów”.

    • Nie, ja tylko pokazuję, że poucza się nas na arenie międzynarodowej, że u nas biją Murzynów, czy nie chcemy ich wpuszczać, a sami faktycznie mają ich krew na rękach. Taka Namibia starać się będzie o odszkodowania za czas represji.

    • Tuwim był Żydem. Mówienie ,że Żyd był rasistą to chyba antysemityzm. Swoja drogą czy „naszystowska mentalność”, cokolwiek to znaczy, każe Ci pisać Murzyn z małego”m”?

    • Jednak trudno uznać, że Murzynek Bambo jest rasistowski:”Pilnie się uczy przez całe ranki ze swej murzyńskiej pierwszej czytanki „, „Szkoda, że bambo czarny wesoły nie chodzi razem z nami do szkoły” – ten wiersz jest antyrasistowski. Pokazuje, że bez względu na kolor skóry Bambo jest taki sam, tak samo się uczy i fajnie by było, żebyśmy razem żyli i się uczyli.

    • Teoretycznie tak, ale w praktyce jest to poziom ojca Dyrektora, który żartobliwie i po przyjacielsku do czarnoskórego księdza czy kleryka mówi „gdzieś ty się bracie nie mył”.

    • W Afryce? Dlaczego nie. Ja jako 4-5 letni chłopczyk chciałem się pobawić z tym Bambo chłopcem z Afryki, a dzięki takim jak Ty nawet nie wiedziałbym że ma inny kolor skóry. Biedne te Twoje dzieci.

    • Parafrazując stare przysłowie można rzec „Żyd zawinił,Polaka powiesili”. To może jeszcze o polskich obozach śmierci? Czy ktoś tu podpisał jakiś pakt na fałszywego proroka jak „ksiądz” Sowa czy po prostu odleciał? Jak to fajnie było przechwalać się imperium nad którym słońce nie zachodzi ale odpowiedzialność za ludzi ze swoich starych kolonii z których czerpało się zyski najlepiej przelać na kogoś innego. Cały ten „tolerancyjny” zachód. Kity dla gimnazjalistów może to łykom , Open Society Foundations i inne demagogie.

 9. Ciekawe czy Indianom, Aborygenom było wstyd że walczyli z białymi o swoją ziemię? Bo dziś Europa właśnie jest w takiej sytuacji. Niech zachód płaci rachunki za wieki kolonializmu. Gdyby nie II WŚ nikogo nie dziwiłby Litwin, Ukrainiec, Białorusin mieszkający w Poznaniu. Ale dzisiejsi emigranci to próba kolonializmu Europy, a takie panele to czystej wody demagogia.

 10. Najsmutniejsze jest to, że jako naród jesteśmy przedmiotami mega manipulacji, która ma na celu utrzymanie obecnej władzy PIS. Histeria na uchodźców czy na reparacje niemieckie albo „kastę sądowniczą” ma określony cel socjotechniczny. Wszystkie te kwestie są pełne hipokryzji. Patrioci broniacy Polski przed zarazą islamską plują na hindusów a potem idą do muzułmanina na kebab. Rysują sobie znaczki powstańcze a potem hajlują i skandują faszystowskie hasła. UE jest zła bo się wtrąca w nasze sprawy ale chętnie od nich weżmiemy kasę na konwencję wyborczą.
  Reżimowe media są tubą propagandy a głupie media prywatne podłapują takie tematy jak reparacje bo się dobrze klikają i biznes się kręci.
  A my społecznie, obywatelsko, prawnie i ekonomicznie staczamy się w dół po równi pochyłej aby obudzic się za 4-5 lat z ręką w nocniku.
  Tomku – gratuluję odwagi że jako osoba publiczna nie milczysz tylko zabierasz głos. Widać że ideały z lat 90tych wciąż w tobie siedzą.
  Pozdrawiam
  Marcin

 11. Tomek, z całym szacunkiem, ale prezentujesz efekciarską manierę inteligenta. Będę się samobiczował, to mi nikt nie zarzuci zaściankowości. Problem w tym, że jedną ręką zwalczysz ignorancję, a drugą ją wzmacniasz. Każesz mi wierzyć w szczere skądinąd łzy Virena, ale jednocześnie wątpisz w dobre intencje modlitwy różańcowej setek tysięcy wiernych. Redukujesz ich do bezmyślnego stada psów Pawłowa, reagujących na bodźce kato-faszystowskiego Golema. Dehumanizujesz ich. Czy to nie jest rasistowskie? A w tezie, że Polacy są trochę winni brexitu jest tyle prawdy, co z twierdzeniu, że Viren jest trochę odpowiedzialny prześladowaniu jego syna, bo nie Wrócił do Indii.

   • Z tego co wiem była to spontaniczna akcja wiernych, a Ty po co chodzisz do Piekar Śląskich? Każdy ma jakiś powód, dlaczego nie można się modlić za kraj na jego granicach? Bo co bo granic być nie powinno i państw też być nie powinno, to już jest absurd…

    • Spontaniczna akcja wiernych, którzy mają zryte mózgi propagandą pełną nienawiści,która nierzadko płynie wprost z ambony.
     „Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017,
     w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją), ”

     Histeria antyuchodźcza to jadna z najbardziej perfindnych i podłych rzeczy jakie nam się przytrafiły. I niestety nasz kościół, w przeciwieństwie do tego watykańskiego przyłożył do tego swoją rękę. Hipokryci krzyczący o arabskich mordercach, gwałcicielach polskich kobiet… A jak nasze swojskie dresy gwałcą nasze kobiety a pijane półmózgi po pijaku zabiają nas na drogach to jest OK.
     Ilu muzułmanów mieszka obecnie w PL? Ilu z nich w ostatnich latach było terrorystami? gwałcicielami? mordercami? A ilu naszych rodaków okazało się bydlakami? Bijącymi, gwałcącymi swoje/nasze kobiety? Ilu naszych wspaniałych rodaków – chrześcijan co weekend zasuwa po pijaku do remizy swoją beemą? Ile rocznie ginie naszych rodaków pod ich kołami?

    • To, że eksperyment multi-kulti nie powiódł się na Zachodzie i teraz mają całe getta sfrustrowanych podatnych na islamską radykalizację młodzieniaszków to jakby nie jest nasz problem, trzeba uczyć się nie powielać tych samych błędów, a sprowadzając ich tu na siłę bo przecież u nas nie ma socjalu na którym mogliby sobie wygodnie żyć zrobilibyśmy im tylko niedźwiedzią przysługę, a pamiętajmy, że jedyne co umieją to sprzedawanie chińskiego badziewia, więc żadnej wartości dodanej by z tego nie było.

   • Coś w tym jest. Jak szedłem w pieszej pielgrzymce wrocławskiej, to jeśli chciałeś skorzystać z toalety, albo łazienki, to raczej w tych biedniejszych obejściach, bo w tych bogatych pewnie się bali takich brudnych… pielgrzymów.

 12. Intencję podają organizatorzy: „Jest to zaproszenie do wyjścia na granice Polski, granice własnych słabości, granice bezpiecznego świata, może nawet granice lęku”. Wytłumacz nie tylko mi, ale wszystkim tutaj, dlaczego unieważniasz tę intencję,sugerujesz, że to akcja polityczna wymierzona przeciwko komukolwiek. Obawiam się, że problem z tą inicjatywą polega na tym, że jej skala powodzenia nie mieści się w niezbędniku inteligenta. I dlatego też zalecam zwłaszcza każdemu czytanie Gilberta K. Chestertona.

 13. po primo… nie musisz używać wulgaryzmów, które jak rozumiem wykorzystujesz aby spotęgować wyrazistość przekazu ale i ukazać siebie jako swojaka;
  po wtóre… wynikowe jakoby z pierwszego… miłość chrześcijańska to nie puste farmazony i moralitety głoszone przez tubę, ale postawa własna, którą to winien był byś ukazywać na co dzień… a jako, że zamieszkuję w tym samy, co Ty Tomaszu mieście, mam – z czystego przypadku rzecz jasna, możliwość spotkania Cię tu i ówdzie. I nie jestem w swoim patrzeniu odosobniony twierdząc, że jesteś człowiekiem nico jakby zadufanym, butnym. Z trudem przychodzi Ci (mam wrażenie) odpowiedzenie zwykłego „cześć” na ulicy, prościej jakby znacznie mówisz o potrzebie wzajemnej serdeczności i uśmiechu. Jako specjalistę w piwnym fachu cenię Cię i podziwiam, jako człowieka już niekoniecznie, a szkoda. Autorytet to nie tylko poklask ale i pokora. sorry, że tak oficjalnie.

 14. W punktach, bo nie ma czasu za dlugo dyskutowac nonsensow:
  1. Pan Hindus dramatyzuje i ma emocjonalny problem, nad ktorym publicznie nie potrafi zapanowac.
  2. Nie wiem czemu ci przeszkadza „Rozaniec do Granic”. Taka sama impreza jak czarny protest, albo troche lepsza.
  3. Globalizacja nie jest zadnym powszechnym procesem, a panstwa narodowe to nie jest przezytek. Popatrz na Izrael, ktory powstal raptem kilkadziesiat lat temu.
  4. To, ze ktos na Slasku ulega propagandzie, a Twardoch cisnie jakies popluczyny po psychoanalizie nie jest zadnym miarodajna wykladnia. Podobnie bylo w rodzinach, ze jeden jest normalny, a drugi komunista. Niezaleznie od miejsca zamieszkania.
  5. A co z lakowianiem bzdur na chybil-trafil? Co na algorytm?
  6. Ja lyszalem wielokrotnie, ze jestem ksenofobem. Pewnie dlatego, ze boje sie obcych, to mieszkam miedzy nimi w Szwajcarii?
  7. Ta cala impreza blogowa, to jest jakies propagandowe badziewie. Wystarczy popatrzec kto na to wyklada kase.

  • Globalizacja jest oczywiście procesem powszechnym wynikającym z rozwoju cywilizacyjnego, rozwoju środków transportu i komunikacji. Narody/rasy się mieszają i tworzą nową tkankę etniczną. Czy znasz liczby ilu Europejczyków mieszka/pracuje poza swoim krajem? Syn mojego sąsiada, szkota ożenił się z japonką a mieszkają w Niemczech. Jego brat mieszka w Kanadzie. A on sam mieszkał w NY. Żona drugiego sąsiada szkota jest austriaczką a ich dzieci mieszkają w UK i USA. To normalna, powszechna tendencja.

   • popacz pan, to tylko ta zasciankowa Polska sie nie zglobalizowala i ciagle istnieje najo narod. Trzeba to przrobic na nawoz historii. Nie umiem juz sluchac tych bzdur. Jak to sie wszystko zglobalizuje, to nie bedzie szans nawet w pilke pograc na mistrzostwach Europy czy Swiata, bo panstw narodowych juz niee bedzie.

 15. Oczywiście, że jestem przeciwny atakowaniu kogokolwiek za odmienność. Zwłaszcza osób, które dużo od siebie dały, aby się zasymilować z nami. Słuchając Virena wyraźnie widać, że dużo czasu poświęcił na naukę języka polskiego, który – powiedzmy sobie – do najprostszych nie należy.

  W całym jednak tym wielkim zamieszaniu dotyczącym tzw. uchodźców zapominamy jednak o jednym ważnym detalu. Tu nie chodzi o przyjmowanie uchodźców wojennych. Polska jest na to otwarta – wystarczy zobaczyć ilu przyjęliśmy Czeczenów (a nie zapominajmy, że większość z nich to Muzułmanie). Zdecydowana większość osób, które dotarły do krajów południowej Europy to nie uchodźcy wojenni, tylko migranci. Większość z nich nie pochodzi nawet z Syrii i krajów gdzie panuje wojna – wśród nich są m.in. Pakistańczycy i mieszkańcy środkowej oraz północnej Afryki. I jest jeden problem – oni nie chcą trafić do Polski, tylko do krajów, gdzie będą mieli zapewniony wysoki socjal.

  To, czemu się Polska sprzeciwia, to siłowe rozmieszczenie w naszym kraju migrantów WBREW ICH WOLI. Mało tego, Polska miałaby dodatkowo zapewnić, że Ci wszyscy migranci nie uciekną nagle np. do Niemiec. Czyli dodatkowo mamy ich PRZETRZYMYWAĆ POD KLUCZEM. Wiem, że nasi zachodni sąsiedzi lubowali się na przestrzeni wieków w różnego rodzaju obozach, ale my nie chcemy brać w tym udziału. Nie wiem dlaczego mielibyśmy trzymać duże grupy ludzi, wbrew ich woli, bez szans na jakąkolwiek ich asymilację (przecież oni NIE CHCĄ TU BYĆ).

  Nie zapominajmy również, że zachodnie kraje UE same przyznały, że nie są w stanie zweryfikować wszystkich przybyłych migrantów. Mamy więc do czynienia z masą ludzi, niewiadomego pochodzenia i często z nieznaną przeszłością oraz zamiarami. Istna puszka pandory.

  https://wiadomosci.wp.pl/uchodzcy-ktorych-przyjeli-polacy-uciekli-za-granice-to-juz-kilkanascie-syryjskich-rodzin-6027692935951489a
  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,20660118,polskie-realia-za-trudne-syryjczycy-wyjechali-z-tarnowa.html

  • Tematu już nie ma. Było 2 lata na przyjęcie 7k uchodźców. Nie przyjęliśmy ani jednego. Nie dziwmy się, jak będziemy oczekiwali solidarności od innych członków UE, a oni nam przypomną jak ich potraktowaliśmy. Tu nie chodziło o 7k ludzi, bo to i tak niczego nie rozwiązałoby we Włoszech czy Grecji, tu chodziło o gest.

   • Serio, przetrzymywanie ludzi wbrew ich woli w obozach uważasz za „miły gest”? Taki gest byłby równie miły jak tajne amerykańskie więzienia na terenie naszego kraju za czasów SLD.

    Myślę, że gdyby inni członkowie UE poprosili nas o pomoc w uszczelnieniu granic, to chętnie byśmy im pomogli. Jednak kilka krajów z odpowiednio dużą siłą przebicia samoistnie zadecydowały, że trzeba przyjmować każdego, kto pojawi się na granicy – niezależnie od tego skąd pochodzi, kim jest i czego szuka.

    • Chodzi o gest wobec naszych sojuszników. I tak uważam, że więzienia CIA w Polsce były zgodne z polską racją stanu.
     To czy oni będą w obozie we Włoszech czy w Polsce nie powinno im robić różnicy. A była też szansa, żeby ich zasymilować. Można było przyjmować tylko sieroty. Cokolwiek, ale nie, bo nie. Zresztą sądzę, że ta odmowa była obliczona na sankcje UE wobec Polski. Chodziło o to, żeby pokazać, że „Unia rada Polskę zgnieść, by zaśpiewać swoją pieśń”.

    • Po pierwsze, to nie były więzienia tylko miejsca przesłuchań, w których dokonywano tortur typu waterboarding, a zostały umieszczone u nas bo na terenie USA nie można torturować ludzi jakby u nas można było. Poza tym były utworzone bez wiedzy opinii publicznej czyli niepotrzebnie weszliśmy Amerykanom w dupę, za co dostaliśmy jakąś śmieszną wypłatę w walizce.
     A co do sierot, myślisz że można było sobie wybierać? Turcja wcześniej wybrała sobie co wartościowszych imigrantów, a tych niewykształconych puszczała do Europy. A sierot nie było bo sierot nie było stać na bilet za 5000 Euro.

    • Po pierwsze, to nie ma na to dowodów. Opinia publiczna nie może wiedzieć wszystkiego, co robią tajne służby, bo wówczas już nie będą tajne. Po drugie, oczywiście, że można było wybierać. Chociażby Kościół forsował pomysł korytarzy humanitarnych, gdzie na miejscu w Libanie lub w Turcji wybierano by osoby, które potrzebują pomocy i samolotami transportowano by je do Polski, żeby nie musiały płynąć na pontonach. Oczywiście, to nie było w ramach rozdzielnika, ale na to również rząd nie wydał zgody.

    • Chodzi o to, że nie tyle chcesz pomóc imigrantom co wprowadzić do naszej tkanki społecznej pierwiastek innej kultury, bo nie leży Ci że Polacy mają tak niski procent obcej etniczności, trzeba nas wymieszać, a przez to stępić brak poprawności politycznej.

 16. Oczywiście Tomek masz rację. Chodziło o gest. Bo te 7K by się spokojnie ogarnęło – tak jak ogarnęli czeczeńców. Albo by się ich słabo pilnowało aby sobie pojechali do Niemiec albo Norwegii. Ale ktoś tam pomyślał, że afera z uchodźcami może się przydać:
  UE, czepia się nas za Trybunał Konstytucyjny i łamanie Konstytucji. Więc mówimy, że to kara UE za „obronę Europy przed zarazą islamską”
  Strategia jest prosta – najpierw straszymy kozojebcami i terrorystami – potem robimy badania na prowincji, gdzie każdy śniady jest potencjalnym podżynaczem gardeł a potem mówimy, że suweren nie chce uchodźców I nikogo nie wpuścimy.
  Niestety social media i internet okazały się świetnymi narzędziami tej manipulacji – miliony wydane na tysiące trolli robiących syf na twitterze i facebooku.
  Niestety mało kto dziś czyta teksty dłuższe niż 300 znaków i takie pokolenie debili ustawia nam PL na kolejne pokolenia.

  • Wiekszych bzdur dawno nie czytalem, jesli wiekszosci spoleczenstwa nie odpowiadalo przyjęcie muzulmanskich imigrantow ekonomicznych, a wolelismy w tym czasie przyjać milion imigrantow z Ukrainy to gdzie tu brak empatii u Polaków?
   Lepiej kogoś przyjąć z gościnnością niż z przymusu.
   Więc skończ już te wywody bo nikogo to nie interesuje, a nawet sami Włosi dogadali się z Libijczykami że ci nie będą już zarabiać na wysyłaniu ludzi do Włoch.
   Na szczęście tacy jak Ty na niewiele mają już wpływ w tej kwestii i niech tak pozostanie.

   • Marcin możesz mieć swoje zdanie, ale proszę Cię nie rób z nas idiotów powtarzając te propagandowe bzdury o milionie imigrantów z Ukrainy. Przyjęliśmy chyba 6 osób, które uciekały przed wojną w Donbasie. Cała reszta to tania siła robocza i to my bardziej potrzebujemy ich niż oni nas, bo oni mogą pojechać choćby do Niemiec.

   • Nie zmienia to faktu, że nikt z tych imigrantów już by u nas nie pozostał, daliby dyla do Niemiec w pierwszym tygodniu, albo jak sobie to wyobrażasz, że siedzieliby w zamkniętym obozie? No ale tak, Twoja duma zostałaby połechtana, uszczęśliwmy ich na siłę.
    W każdym razie my tu gadu gadu, a podobno syn Virena dalej nie może poruszać się komunikacją publiczną, kto wie może nawet już nie może wyjść na ulicę z domu. Na pewno tak jest.

    • Ale nie bylibyśmy „chorym człowiekiem Europy”. No ale trudno, temat uchodźców, choć już ich nikt do nas wysyłać nie chce, dalej jak widać grzeje i jeszcze z niejedne wybory na tych najniższych instynktach można wygrać. Za co zapłacimy solidarnie wszyscy. No ale za głupotę się płaci. Jak powtarzam od jakiegoś czasu – musi bardzo boleć. Wszystkich.

    • Tomek, dlaczego w 0 IBU nie poruszasz tego typu rzeczy http://www.wykop.pl/ramka/3960861/o-3-nastolatkach-z-nysy-pisza-nawet-zagraniczne-media-nagranie-z/
     a zwracasz uwagę na tylko te złe wg Ciebie aspekty społeczeństwa, bo oglądając ostatnio Twoje 0 IBU mam wrażenie, że Polacy to jakiś ponure społeczeństwo, które, nie jest godne miana Europejczyków, skąd w Tobie tyle jadu, negatywnych emocji i fałszywego świadectwa? Ja jeżdżąc po Europie nie odbieram od obcokrajowców takiego wrażenia, nie bądźmy tacy zakompleksieni bo do niczego to nie prowadzi.

    • Stary, bo ja mówię o tym, co uważam za ważne, a nie o tym co Ty byś chciał usłyszeć.
     BTW co znaczy ostatnio oglądając [ZERO IBU], przez ostatni rok ukazały się w tej serii tylko filmy z życzeniami i jeden film o demonstracjach w obronie sądów.

    • marcinkuch w związku z Twoim Awatarem przypominam:

     People are people
     So why should it be
     You and I should get along so awfully
     People are people
     So why should it be
     You and I should get along so awfully

     So we’re different colours
     And we’re different creeds
     And different people
     Have different needs
     It’s obvious you hate me
     Though I’ve done nothing wrong
     I’ve never even met you
     So what could I have done

     I can’t understand
     What makes a man
     Hate another man
     Help me understand

     People are people
     So why should it be
     You and I should get along so awfully
     People are people
     So why should it be
     You and I should get along so awfully

     Help me understand
     Help me understand

     Now you’re punching
     And you’re kicking
     And you’re shouting at me
     And I’m relying on your common decency
     So far it hasn’t surfaced
     But I’m sure it exists
     It just takes a while to travel
     From your head to your fist (head to your fists)

     I can’t understand
     What makes a man
     Hate another man
     Help me understand

     People are people
     So why should it be
     You and I should get along so awfully
     People are people
     So why should it be
     You and I should get along so awfully

     I can’t understand
     What makes a man
     Hate another man
     Help me understand

     I can’t understand
     What makes a man (why should it be)
     Hate another man
     Help me understand (people are people)

    • No może przesadziłem z tym 0 IBU, ale w komentarzach często widzę ten pretensjonalny ton, jakbyśmy byli jakimś narodem wyklętym, muszę przyznać że jest to bardzo depresyjne, widzę że jednak nie radzisz sobie z tym że władzę w kraju ma opcja. której szczerze nienawidzisz.

    • Co do odpowiedzi dla SaintBase, ależ ja bardzo dobrze rozumiem ten tekst. Nie chcę tylko być wykorzystany przez przemytników ludzi, którzy zarabiają na tym procederze. Ja też nie potrafię zrozumieć dlaczego jeden człowiek chce wykorzystać drugiego.

 17. Mam mieszane uczucia. Cenię Cię jako fachowca i znawcę piwa ale to co mówisz o uchodźcach mnie dziwi. Jezeli Niemcy i a może zwlaszcza Niemki boją się już wychodzić na ulicę po zmroku, czy jedździć komunikacją to chyba jasno pokazuje prawdę o tych tzw. uchodźdzcach. To że w Polsce zaczynają się nagonki na ludzi o ciemnej karnacji nie jest wina mediow. Nawet jesli media głównego nurtu nic nie nagłaśnią to w dzisiejszych czasach sa inne srodki przekazu. Sam jesteś dowodem że można dotrzeć do ludzi bez telewizji. Ludziom geby nie da sie zakneblowac, to nie Korea Północna. Osobiście wolę żyć w kraju w którym nie jestem narażony na atak terrorystyczny i w którym moja córka bedzie mogla wyjsc po zmroku na spacer. Dlaczego ten Hindus nie apeluje do imigrantów o to aby przestali przynosic wstyd ludziom o jego odcieniu skóry. Strach jest podstawowym ludzkim instyktem potrzebnym by przeżyć. Jeżeli Ci imigranci wywołują w nas uczucie strachu to nie dziwne że chemy się bronić, każdy na swoj sposób. Niestety kojarzymy to zagrożenie z kolorem skóry. A dlaczego ten Pan nie kieruje tych słów do tych którzy są winni jego sytuacji? Odpowiedź jest prosta. Bo ich to by obeszlo tyle co nic. Lepiej jest grać na naszych uczuciach i to w nas wywoływać poczucie winy. Jeszcze kilka lat temu dwa może trzy nik nie zwracał uwagi na ludzi o ciemniejszej karnacji. Dziś sam nie czuję się dobrze w obecności muzułmanów. To nie wzięło się z znikąd. Polityczna poprawność tego nie zmieni.

  • Jak może adresować swoje słowa do uchodźców, skoro ich tu nie ma. Na tym polega cały absurd tej sytuacji. Ale to już Włochaty śpiewał „antysemityzm bez Żydów, rasizm bez kolorowych”. Nie ma muzułmanów ,to może chociaż Hindusowi spuścimy wpierdol. Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie – kiedy byłeś w Niemczech?

 18. A propos wystąpienia Michała Kosińskiego to od razu przypomniała mi się książka Zero Marca Elsberga.
  Inwigilacja przez media społecznościowe i rola jaką ogrywają portale społecznościowe w życiu przeciętnego człowieka.

 19. Pożytecznych idiotów nawet tutaj nie brakuje, vide: marcinmerytorycznyrozmówcakuch. Powielają te brednie o sile fasadowego katolicyzmu Polaków, o bronieniu Europy przed muzułmanami (sic!), ale już niedlugo zacznie się skomlenie, jak znowu wylądujemy na kompletnym marginesie tej złej Europy (w której trzyma nas chęć tej otwartej garstki ludzi czujących się i Europejczykami i Polakami), z której to jednak pieniądz nie śmierdzi. I jeszcze historia osobista: byłem miesiąc temu w Berlinie na tydzień. Sporo imigrantów widziałem, ba, z niektórymi piłem piwo w barach. Bezpiecznie i przyjaźnie. Żadnego irracjonalnego zagrożenia nie czułem. Dwie sytuacje jednak były nieprzyjemne – banda pijanych imigrantów szarpiących się z policją na Alexanderplatz i druga banda pijanych i agresywnych imigrantów obrażających w swoim języków wszystkich dookoła na stacji S-bahn. Imigrantów z Polski. I wtedy było mi tako cholernie wstyd…

 20. Parę nieścisłości
  1. Jest mi cholernie smutno, że ten spoko Hindus ma tak przesrane w tym kraju, ale byłoby mi tak samo smutno, gdyby Tomek miał przesrane w czarnych dzielnicach w USA, albo w Szwecji czy Francji. To nie jest tak, że tylko biały to rasista a często nam się to wmawia. Jest to tak samo historyczna zaszłość jak stout porter z 21 BLG
  2. Hejt na mniejszości w Polsce był od kiedy nauczyłem się rozróżniać punka od skina a mam już 35 lat, więc to nie stało się nagle.
  3. Tomasz mówi, że media rozdmuchują incydenty terrorystyczne, a to może zwielokrotniać naśladowców. Z drugiej strony autor wskazuje, że polskie media nie wspominają o pijanych polskich mordercach w ciężarówkach. Bo to może powodować naśladowców? Taka sama niekonsekwencja ze strony telewizji jak i Tomasza.
  4. Brak poprawności politycznej nie należy przyrównywać do chamstwa. Wydaje mi się, że trochę za słabo Tomasz różnicuje te dwa pojęcia.
  5. Serio autor wierzy w te algorytmy lajkowe? Drogi Tomku, muszę Twój kanał „odlajkować”, bo algorytm uzna mnie za fana piwa, a fan piwa to pijak, a jak pijak to złodziej i dupa… pracy dla mnie nie ma.
  6. Problem z imigrantami to niewielki problem terrorystyczny tak naprawdę. I nie ma dla mnie żadnego znaczenia jaki ten imigrant ma kolor skóry, jakiej jest wiary. Dla mnie liczą się dwie kwestie, a w zasadzie jedna – MENTALNOŚĆ. I bez znaczenia dla nie jest, kurwa, czy islamista leje swoją żonę i tylko żyje i żre na zasiłku, czy polak turbo-katolik chleje, pierze swoją żonę i pobiera socjal. Obaj powinni zdychać z głodu.

 21. Wraca mi wiara w człowieka.
  Dlaczego mam dziękować Kopyrowi za coś co powinno być moją i innych postawą.
  Jak nisko upadliśmy jeżeli to co mówi Kopyr jest przejawem odwagi w dzisiejszej Polsce.
  Dlaczego prezydent i premier naszego kraju nie zabiera głosu gdy ktoś pali kukłę żyda ?
  To milczenie to ciche przyzwolenie.
  Coś okropnego, przez tę „dobrą zmianę” staczamy się moralnie.
  Reżimowa tv mainstreamowa, indoktrynacja zupełnie jak za komuny.
  Pranie ludziom mózgu.
  „Różaniec bez granic” – to hipokryzja bez granic.
  Dobrze mówisz Kopyr.

 22. Panie Kopyr pan jako inteligentny czlowiek a takie tezy stawia.Powoluje sie pan dodatkowo na przyklady z calego swiata bo pan jezdzi i powinien sporo widziec.Jak moze pan twierdzic ze era panstw narodowych sie konczy?Zwlaszcza ze probe ich zakonczenia widac tylko w krajach zachodu.Cala azja i afryka generalnie jest homogeniczna i absolutnie nie zaczyna sie tam cos zmieniac.Nie daje panu to do zrozumienia ze to jednen wielki eksperyment prowadzony w europie zachodniej i usa?
  I dodtakowo biorac pod uwage nasza trudnoa historie ze nawet jesli ten eksperyment pozytywnie by zaowocowal to nam wypada i oplaca sie zaczekac az sie sprawdzi zamiast wyskakiwac przed szereg i testowac na sobie nieznane?Sprawdzi sie gdzies to multikulti to mozemy sie w to bawic.Teraz niech bawia sie w to inni.

  • Azja i Afryka jest homogeniczna? Kraje, których granice kolonizatorzy rysowali od linijki są homogeniczne? Poczytaj ile narodowości żyje w Chinach. Poczytaj, o krajach, które odnoszą sukcesy, np. o Singapurze. Jakie one są homogeniczne.

Leave a Reply