Kolejny odcinek z serii Piwne Style, to Belgian Golden Strong Ale, czyli po polsku Belgijskie Złote Mocne Ale, chociaż można też powiedzieć Klon Duvela.
Materiał powstał we współpracy z siecią Carrefour, która posiada szeroką ofertę piw importowanych i rzemieślniczych, a w dniach od 7 czerwca do 19 czerwca 2017 roku trwa akcja „Festiwal Piwa”.
Degustacja w poniedziałek.
Tomek, jakie znasz kultowe/znane browary z USA? Oprócz The Russian River, The Anchor, Samuel Adams. Z góry thx za odp.
Sierra Nevada, Dogfish, Great Divide, Left Hand. No jeszcze parę by się znalazło.
czyli taki duVIPel. 🙂
Trochę tak. Tylko wiesz, diabeł tkwi w szczegółach. 😀
Żatecki Gus, Kasztelan, Tyskie Gronie, Krombacher, Miller i Pinta. Takie piwa będą na „Festiwalu Piwa” Carrefour.
Duvela też widziałem ktoś wrzucał i Lindemansa.
Żałuję, że nie sprawdzę, ale nie będzie mnie w kraju przez najbliższe dwa tygodnie, co za pech 😉
Specjalnie wyjechałeś. 😉
Nie, po prostu jadę w spierać grecką gospodarkę, może się w końcu oddłużą 😛
Spokojnie marcinkuch, ja na dniach w CH Glinki sprawdzę:) Pozdrawiam.
A, Glinki, widzisz to ja mam w Fordonie.
Grecy to na później odkładają jedynie robotę 😉
Dlaczego większość piw belgijskich to takie „mózgotrzepy” po 8-10%, że nawet Guinness w Belgi jest dwa razy mocniejszy niż na pozostałe rynki? W zasadzie poza lambikiem czy witbier to ciężko znaleźć coś co ma mniej niż 7% alkoholu. Skąd się to wzięło? Belgowie nie lubią przy piwie posiedzieć? Przecież tam wypijasz ze trzy piwa w barze i w zasadzie jesteś już „niepełnosprawny” 🙂
To wynika z walki z alkoholem na początku XX wieku. Zakazali w Belgii ginu, a piwo zapełniło niszę.
Dlatego też w Belgii praktycznie nie ma pojemności 0,5l. Najczęściej kupisz 0,33l i 0,75l (to na dwie osoby), a w pubie często podstawową pojemnością jest 0,25l.
szatańską obelgę z browaru na jurze polecam,,,,chyba iei w kerfurze
Que?! Czemu na youtubie pyta o wiek przy tym filmiku? Przy żadnym wcześniejszym Twoim filmie nie było takiego zabezpieczenia?
Jakieś nowe wymogi?
Niestety, na wyraźną prośbę klienta musiałem ustawić blokadę >18 lat. Normalnie blokady nie ma, bo YT wymaga jedynie na nagość i przemoc, a na piwo nie, więc nie stosuję, bo ma to wiele mankamentów, po pierwsze tnie zasięgi.
Dzięki za odp. Na szczęście na Twoim blogu można obejrzeć bez zdradzania prywatnych danych 🙂
Szanuje! 😀
Nie chcę się logować na YT i dla mnie to problem. Dobrze, że tutaj mogę obejrzeć.
Nie mogłem się powstrzymać. Na stronie Carrefour ( http://www.carrefour.pl/promocje/akcje-promocyjne/festiwal_piwa ) tuż obok Ataku Chmielu zachwala 8 puszek Twojego ulubionego Kasztelana Niepasteryzowanego…
Swoją drogą cena za piwa Pinty są bardzo ciekawe 🙂
No właśnie ja też dzisiaj byłem z ciekawości sprawdzić co tam ciekawego mają do zaoferowania i powiem szczerze, że jestem zawiedziony. Ok, może za bardzo wymagam i od razu oczekuję, że bedzie cały przekrój kraftu, jednak na tych półkach było bez szału. Tu w Bydgoszczy co było ciekawego to Osowa Góra, ale to mieli w stalej ofercie. W innych miastach w Polsce Osowej w Carrefour raczej nie doświadczymy. Do tego Pinta (Atak chmielu, Pierwsza pomoc, A ja pale ale), Bytów, Krombacher, Cornelius… no generalnie słabo. Nie mowie aby od razu byly tzw sztosy ale np Podroze Kormorana, Ale Browar, Dr Brew. Widniał tez baner, ze jak gdzie ondziej znajdziemy tańsze piwo z tej strefy to zwrócą nam bodaj dwukrotność tej ceny i faktem jest, że ceny były bardzo dobre.
Fajny pomysł byl swego czasu w Auchan gdzie byl szeroki przekrój kraftu na półkach z podziałem na województwa, albo regiony.
Pomysł Carrefour dobry, ale mozna go usprawnić i dorzucić do tej ofery coś więcej, aby wilk był syty i owca cała, czyli cywile poznali coś nowego, a beergeeki mieli coś dla siebie. A jak wiadomo w takim hipermarkecie chodzi o to, aby wejść nie tylko po piwo, ale przy okazji zrobić resztę zakupów:)
Dobra, rozpisalem się. Dobrej nocy wszystkim.
Nie ma co narzekać bo dzięki temu nawet w takim osiedlowym Carrefour Express można kupić coś sensownego. Jeszcze pół roku pomijając porter najlepszym piwem był tam Kozel 🙂
Dzisiaj mam Plannera, Atak Chmielu, A Ja Pale Ale czy Pierwszą Pomoc.
Mój najlepszy sklep z craftem mam dosyć daleko i tam jak już idę to z plecakiem po konkretne zakupy a tak po jedno szybkie piwko wystarczy wyskoczyć przy okazji zakupu pieczywa.
To ja byłem w dużym i były tam browary takie jak (oprózz tego co wymieniłeś) Raduga, Trzech kupli, Lindemans i pewnie jeszcze kilka fajnych rzeczy. Także akcja fajna.
Duvel Triple Hop 2014(??) w każdym bądź razie chmielone Mosaiciem. Mistrzostwo.
To jaka będzie róznica między komesowskim belgian ipa a tym duvelem? Przypominam sobie test poganiaczy z van purem 10% i czasem pijąc takiego belgijskiego myślę sobie że jakby wypromowali strong lagera polskiego to może tez by była taka podnieta 🙂
Belgian Golden Strong Ale można leżakować? Może nie pięć lat, ale rok, dwa. Zyska coś, alkohol się ułoży lepiej? Ktoś ma doświadczenia?
Tak, rok, dwa lata mu nie zaszkodzi, a alkohol się ułoży.
Hm, a degustacji nie będzie?
Zazwyczaj była tego samego dnia a tu już drugi minął i cisza jak po śmierci organisty.
Czesc. Duvel rzeczywiscie jest bombowy, ale to chyba dosc znane piwo. Troche nie w temacie. Ale… Ostatnio zachwycam sie Jet Black Heart z Brewdoga. Jest to Oatmeal Milk Stout. Czy piles to piwo? Jesli tak, jakie wrazenia? Dla mnie cud-miod-czekolada. Polecam.