RateBeer kupiony (częściowo) przez AB InBev

8
2664

Nad ranem w pociągu SUDETY relacji Gdynia-Jelenia Góra przeczytałem łamiącą wiadomość, że największy koncern piwowarski na świecie – Anheuser-Busch InBev kupił mniejszościowe udziały w największym portalu piwnym na świecie, czyli RateBeer. Mój komentarz na gorąco, do tej sprawy. Tutaj możecie przeczytać obszerny artykuł na ten temat oraz oświadczenie Joe Tuckera.

8 KOMENTARZE

 1. Teraz moim zdaniem RB straci na wiarygodności. Często korzystam z RB, czytam opinie i sam kilka razy oceniałem piwo. Tak jak Tomku zaznaczyłeś ciekawi mnie co w zamian za ten”worek pieniędzy” ABInBev zyska i jak daleko ich łapki pogrzebią na tym portalu. Pewnie prześledzą statystyki typu gdzie kto i co.

 2. Traktuję RB jako witrynę z informacjami o piwie kraftowym. Konta nie mam (i już pewnie nie założę). Z RB dalej będę korzystał ale już ze świadomością, że nie wszystkie informacje mogą być rzetelne. Wątpię, żeby AB ingerował w informacje na stronie na masową skalę ale można sobie wyobrazić że jeżeli przygotowuje się do przejęcia jakiegoś browaru może wpływać na jego wizerunek (a co jest lepszym medium niż renomowana strona w internecie).

 3. Nie mam konta na RateBeer, ale dość często sprawdzałem na nim opinie o nowych piwach. Raczej będę zaglądał dalej, ale częściej sięgnę też dla porównania po opinie z innych źródeł 🙂

 4. To jest tak ogromny moloch, że tylko możemy gdybać jaki jest konkretny cel wykupienia tych udziałów. Według mnie ingerować za bardzo nie będą, bo i po co. Lepiej być „tam w środku” i obserwować. Będą obserwowali i na podstawie multum danych rozwijać swoją strategię – nie całego przedsięwzięcia, ale jakiejś części. Pytanie też, dlaczego tak długo zwlekali z ogłoszeniem tego, bo wg mnie Anheuser-Busch InBev chciał, aby trzymane było to w tajemnicy.
  Znaków zapytania jest dużo i jak to zwykle bywa, czas pokaże.
  A my co możemy zrobić? No myślę, że na większą część beergeeków to nie wpłynie. Za parę dni będzie tak jak było 🙂

  Pozdrawiam

 5. Tomku, czy jest jakaś alternatywa dla RB a jeśli nie ma to czy ma szanse przebić się nowy serwis o tej samej funkcjonalności?

Leave a Reply