Old Ale 20 z Doctor Brew

15
2461

Old Ale 20 z płatkami migdałowymi z browaru Doctor Brew. Czy te migdały mają sens w tym piwie?Materiał powstał we współpracy z Doctor Brew.

15 KOMENTARZE

 1. Lubię migdały, ale jestem na nie uczulony, po zjedzeniu „puchnę”. Czy do takiego piwa przechodzą alergeny z orzechów, czy tylko smak? Ktoś się orientuje? Nawet nie tylko pytam o migdały konkretnie, ale też ogólnie, jak to wygląda w przypadku innych popularnych alergenów dodawanych do piwa w czasie produkcji?

   • Jasne, to oczywiste, ale myślałem, że poza kwestią indywidualną jak kto zareaguje, są też znane jakieś ogólne zachowania popularnych alergenów w piwie.

    • Nie sądzę, żeby ktoś robił takie badania. Może gdzieś na zachodzie, ale umówmy się dodawanie orzechów do piwa, to nisza w niszy.

 2. Tomku, wielokrotnie przy degustacji piwa z zalegającą goryczką,obarczasz winą za jakość goryczki chmiel Magnum. Tymczasem Czesław Dziełak w swoich wykładach, które są na Youtubie mówi, że chmiel Magnum czy Junga na goryczkę są w porządku, a na jakość goryczki wpływa jakość fermentacji. Mówił, że w swoich piwach również na goryczkę używa chmielu Magnum, a jego piwa były bardzo wysoko oceniane na konkursach. Poza tym niejednokrotnie piłem piwo, które miało w składzie chmiel Magnum, a miał intensywną i krótką goryczkę. Jak Ty to widzisz?

 3. Nareszcie plener 🙂 Mam nadzieję, że więcej pleneru będzie, bo w tym „gabinecie lekarskim” już nudą wiało 🙂

 4. Taki luźny styl można powiedzieć, gdyż pamiętam Twoją recenzje Tomku Old Ale z Birbanta z 2015r ale i ja pamiętam do dziś jego smak. W Old Ale z Birbanta był ciemniejszy kolor i przede wszystkim zapamiętałem parkiet, takie dechy w smaku. Fakt faktem tam były użyte płatki dębowe. Myślałem że tak musi być a okazuje się, że Doctor Brew pokusił się o własną interpretacje… i bardzo dobrze skoro styl na to pozwala.
  Jak dobrze kojarzę Old Ale to taki no nie wiem, kuzyn Barley Wine? 🙂 coś w ten deseń

Leave a Reply