SzałPiw & Stone Berlin na Beer Geek Madness 5

14
1556

W ostatni dzień lutego miałem okazję odwiedzić Stone Brewing Berlin, gdzie SzałPiw warzył kooperacyjne piwo z Stone Brewing Berlin. Co to za piwo, kiedy się go napijemy i co oba browary przywiozą na Beer Geek Madness dowiecie się z wywiadów.

W przypadku Janka i Wojtka Szałów nie mogło się obyć bez pytania o sztosy. 😉

Z kolei Markus i Thomas opowiedzą jak idzie Stone’owi w Berlinie. Są polskie napisy.

Materiał powstał w ramach współpracy z organizatorami Beer Geek Madness 5.

14 KOMENTARZE

  1. Od dawna używam Marzanki Wonnej – to zioło. U mnie w około barlineckich lasach jest jej mnóstwo. Kiedyś używałem jej do nalewek, bo daje genialne waniliowo-żubrówkowe aromaty i pięknie barwi, ale od kiedy Tomasz zaraził mnie warzeniem piwa w domu jest w użyciu właśnie w piwie. Świetnie pasuje do ciemnych piw typu stout, porter ze względu właśnie na tą waniliowość i barwienie, ponieważ Marzanka zabarwia płyny na herbaciany kolor (intensywność barwy zależy od ilości użytego zioła. Zrywa się ją w maju tuż przed zakwitnieniem. Marzanka w lesie nie pachnie w ogóle, ale kiedy się ją suszy wtedy wydzielają się piękne aromatyczne nuty, po wysuszeniu pachnie rzeczywiście siankiem. Polecam spróbować – sukces na konkursach bardzo możliwy. Aaaa, nie wierzcie w halucynogenne stany – „chwyt marketingowy”.

  2. Tomku czy Duke of Flanders wciaz u CIebie leżakuje czy może został wypity poza wizją? Bo jestem bardzo ciekaw jego recenzji a wiem że kiedyś był w Twych zbiorach. Będę wdzięczny za odpowiedź 😀

  3. Fajny materiał, fajni ludzie. Swoboda, skromność, pokora, poczucie humoru, sporo ciekawych przemyśleń. Szkoda, że to nie oni Ci płacą za materiały, bo chłopaki z Dr Brew przy nich to jak piwne sebixy wypadają.

    No i dobre wieści, że kwasy wracają. Ich kwasy (pożeczka i agrest zdaje się) to dla mnie najlepsze piwa ostatniego Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Tylko żal, że nie butelkują. Mogliby te butelki sprzedawać osobiście np. na festiwalach gdzie leją to piwo.

Leave a Reply