[LAJW] czyli trochę [Piwne Newsy], a trochę [VLOG]

35
2449

Test nowej funkcjonalności YT, czyli live z komórki. Zaproszenie na dzisiejsze urodziny Doctor Brew i jutrzejszą premierę Misia 500+ po #dobrazmiana.


35 KOMENTARZE

 1. Tomku w moim sklepie z piwem nie będzie SamcaAlfa, ponieważ kupuje go z hurtowni za 47 zł brutto a browar Artezan „nakazał” sprzedaż po nie więcej niz 55 zł. Browar narzuca mi marże 8 zł. To jest poniżej progu opłacalności. Piwo wypiję z przyjemnością, nie sprzedam drożej bo nie mogę, ponieważ powiedziano mi nie oficjalnie, że jak sprzedam drożej to więcej artezana nie dostanę.

  To jest sztucznee kotrolowanie rynku detalicznego przez producentów. Nie moja sprawa ile kosztuje produkcja Samca, ile na tym zarobią ani ich polityka cenowa. Ale mnie denerwuje, że ktoś mi narzuca jak mam działać i straszy. Oczywiście, to jest nie oficjalne, bo nie wolno w polsce regulować cen, ale wszyscy w branzy wiedzą, że za karę można być wywalonym z dystrybucji danego piwa.

  Każdy ma prawo sprzedać jak chce i za ile chce. To jest wolny rynek, cena zawsze idzie do poziomu równowagi.

  Pozdrawiam Browar Artezan i przestrzebam przed takimi zagrywkami, to się na Was odbije wcześniej albo później.

  ps. Samiec Alfa jest droższy niż wyśmienite RISy z Mikkellera, które stoją spokojnie na półkach. Jeżeli ktoś nie zdązy kupić Samca, kupujcie Breakfasta, Vanilie albo Deserta z Mikkeera.

  • To jest oczywiście skandal, fatalne praktyki. Ja do siebie do sklepu Samca nie kupię. Chętnych jest wielu zobaczymy czy będą chętni na pakiet za 200 zł żeby kupić Samca. cytat z facebooka: Pamiętam „odległe” czasy kiedy piwni rewolucjoniści chcieli, aby dobre piwo było jak najbardziej dostępne dla wszystkich. No, ale czasy się znieniły.”

  • No to masz rację, że nie chcesz sprzedawać jeśli browar odgórnie ustala cenę. Wolny rynek sam kontroluje cenę i każde zaklinanie rzeczywistości jest nierozsądne (mówiąc ogładnie). Jeśli taką polityką zamierzają aby piwo dotarło „pod strzechy” to proponuję inny pomysł, niech się wystawiają na jarmarkach na odpustach 😉

    • Ale czy cena jaką ustala rynek (czytaj kupujący) ma coś wspólnego z jakością produktu? Nie, to jest koleracja popytu i podaży. Te „Speedway” (cokolwiek to jest) nie musi być ani gorsze ani lepsze, po prostu mniej ludzi pożąda tego produktu w porównaniu do ilości jaka jest na rynku. Przynajmniej tak powinno być na rynku „niesterowanym”. Czy to jest aż takie trudne do zrozumienia? To kolejny artykuł pod którym trwa dyskusja i uświadamianie ludzi jak działa rynek…

     Jeśli browar ustala jakieś ceny maksymalne to nic dziwnego, że „rynek” znajduje obejście tego w postaci „pakietu obowiązkowego”. Tak czy inaczej cena ustala się. Dlatego gospodarka centralnie sterowana nie zdaje egzaminu.

    • Regularny Speedway Stout to moim bardzo skromnym zdaniem jest dziadostwo. Dobra żartuję, ale Samiec Alfa wciąga go nosem. Co innego Speedway Stout Vietnamese. To jest kozak. SS piłem 2-3 razy i zawsze byłem zawiedziony. Raz to nawet nie dopiłem w pubie – jebać biedę! ?

 2. Jakość filmu (dźwięk i obraz) według mnie spoko. Oglądałem na blogu, a nie na kanale youtube.
  Mój komentarz do aferki z Samcem na fb jest taki (znasz Bareję więc skojarzysz): Należy się 10 rolek papieru… no i szklanka.

 3. A czy taka sprzedaż wiązana nie jest niezgodna z prawem lub na granicy? Czy sklep może nie pozwolić mi kupić piwa, które ma dostępne na półce?

 4. Mam już dość tych gównoafer o dostępność i ceny tych „wyjątkowych” sztosów. . Przestałem się już tym ekscytować, niech się zabijają o nie ci co nic lepszego do roboty nie mają.

 5. Materiał jakościowo bardzo dobry. Wideo nie zacinało się (może kilka sekund pod koniec 17:06-17:11), wszystko było słychać bez żadnych przerw. Jakość wideo bardzo dobra. Można na siłę doczepić się do zbyt dużej ilości światła, ale to jest Tomku wiadomo do zrobienia. Osobiście nie mam zastrzeżeń.

 6. Nic się nie zmieni w temacie sprzedaży alkoholu przez internet bo i nikt o to nie walczy i nie stawia sensownych argumentów.
  Blogerzy motoryzacyjni uruchomili akcję przeciw podwyżce akcyzy na samochody. Byli w sejmie itd. pisali jakieś pisma, interpelacje itp. Więc może tym tematem powinni się zająć blogerzy piwni. Na czele z tobą Tomku. Oczywiście jeżeli ci się chce. Teraz największa siła w internecie jak wiadomo.

  • Dokładnie! Mianujemy Cię trybunem ludowym. Mówię serio. Tomasz, jesteś prawdopodobnie, drugą najbardziej rozpoznawalną osobą związaną z polskim piwowarstwem po panu pośle. Warto by było abyś tę sławę spożytkował dla dobra ogółu społeczeństwa piwnego.

 7. 50 zł za Samca Alfa? Jak to się ma do tego co pisałeś Tomku pisał jakiś czas temu. Cytuję:”To co było 2 lata temu, jest na mniej więcej tym samym poziomie cenowym, co było.”

 8. Za 139 zł mam taki oto zestaw: mega sztos Hoppin Frog Barrel Aged BORIS lub DORIS (z tego co widzę są w tej samej cenie i po dołożeniu 2 zł 27,5 Bourbon Barrel Aged z Doctor Brew.

  Cenię Artezan, ale to nie ten poziom (tak samo mówiłem o Doctor Brew) co amerykański kraft.

  Żartem jest lanie go w butle 0,5 l i żartem jest taka wycena. A dostępność – żadna…

  • Jankesi leją BA RISy w bombery 0,65L, więc wiesz. 😉 Ale zgadzam się, też bym był za 0,33L but. Co ciekawe, Pracownia Piwa jest za te butelki raczej hejtowana.

   • Wiem, mam na leżaku Hoppin Frog DORIS Barrel Aged z 2015 roku. Butelka – właśnie bomber 0,65 l. Chyba jeszcze trochę go potrzymam 😀

    Nie rozumiem dlaczego Pracownia jest hejtowana. Tak samo jak Artezan zrobił zresztą Doctor Brew ze swoimi 27,5 – RISem i BWem oraz Portugal BWem. Też to krytykowałem – zwłaszcza że tamte piwa mają 12,5% alk. i butelkę (jedną) piję 3-4 h…

 9. „West Coast Polish…” – hm, to nawet Wielka Polska nie przewiduje zachodniego wybrzeża 😛

  Co do dźwięku nagrania to strasznie głośno, a jak się przyciszy to słabo słychać. Znaczy duże piki.

 10. huehue, a ja od kilku lat (ok 3) co piąteczek z plecakiem do Tabakiery w Gliwicach po nowości i zawsze coś dobiorę,
  nigdy nie wracałem z mniej niż 20 piw 😉
  pozdro 4All

 11. @kopyr Polak producentem najlepszego piwa we Francji
  taki nius chodzi po internetach, w radio nawet o tym mówiono. Coś wiesz o tym browarze Matten? Oceny na RB raczej nie wskazują na to, że mamy do czynienia z browarem słynącym z najprzedniejszych piw.

 12. Oglądałem przez bloga, jakość bardzo spoko, zarówno jeśli chodzi o dźwięk jak i obraz. Nie tnie, nie zamula, generalnie fajna opcja na szybkie vlogi.

 13. O tym sklepie „Delikatesy Monopolowe Wiszące Ogrody” z Gdańska rozmawiałem osobiście z Browarem Artezan na fb i komentarz był krótki, jasny i przejrzysty: spekulacja i spekulanci.

  Nie znoszę sprzedaży wiązanych…

Leave a Reply