Życzenia Świąteczne [ZERO IBU]

23
2721

Udało się jeszcze dziś wrzucić, tak więc następny materiał dopiero we wtorek. Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia. 

23 KOMENTARZE

 1. Bardzo ciekawy filmik i przesłanie.
  Ciekawi mnie jednak kwestia Twojej wiary. Jak taki konkretny człowiek jak Ty może wierzyć w religię katolicką? Oczywistym jest że KK to swojego rodzaju biznes stworzony aby wypełnić ludzką potrzebę wspólnoty, ulżenia w cierpieniu, pomocy w odpowiedzi na trudne pytania itd. Po prostu pomaga wielu ludziom żyć jednocześnie pomnażając swój majątek. Ale Trójca Święta? Dogmaty? Określiłbyś swoją wiarę jako wrodzona czy wyuczona?

  Wesołych Świąt!

  • Oczywiście zostałem wychowany w katolicyzmie, ale też uważam, że przeżyłem osobiste nawrócenie i wiara nie jest dla mnie kwestią tradycji. W sensie doktryny wielu moich rozmówców zarzuca mi protestantyzm, aczkolwiek jest wiele rzeczy z KK które bardzo cenię – choćby spowiedź. Natomiast papież Franciszek jest dla mnie potwierdzeniem, że jak najbardziej jest dla mnie miejsce w KK.

  • bo widzisz nie wiem dlaczego ale Kościół i Księża nie krzyczą że dzieją się spoczynki, ludzie nagle zaczynają mówić w różnych językach, egzorcyści wypędzają szatana z ludzi a Ty Jacku jak ten Tomasz nie uwierzysz dopóty nie zobaczysz.
   szukaj czegoś takiego w swojej okolicy jak modlitwa o uwolnienie tak po prostu z ciekawości:)

 2. Spokojnych (z naciskiem na SPOKOJNYCH) Świąt Bożego Narodzenia Tomku! Piwowarzy domowi nie zginą póki jesteś! Keep up the good work 🙂

 3. W pełni się zgadzam z całym przesłaniem, tylko zastanówmy się komu dzisiaj zależy żeby skłócić Polaków na Święta, kto ma dzisiaj w tym największy interes żeby ciągle było o nich głośno dlatego, bo nie mają lepszego pomysłu na funkcjonowanie jak wyciągnięcie ludzi na ulice? No cóż to tzw. obrońcy demokracji, którzy nie potrafią pogodzić się z wyborami większości.
  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich.

 4. Życzenia świąteczne w cieniu szumnych przepychanek o dostęp do paśnika, ludzie nie dajcie się zwariować i być zakładnikiem tej warszawskiej szopki. Przecież to jest żenujące, żeby Polacy stawali się zakładnikami jakiś wojen plemiennych. Mnie bardziej martwi to czy mój domowy nowofalowy lager wyjdzie w jak najlepszym wydaniu. A cóż będąc w niebie, to raczej człowieka nic nie powinno martwić – skoro to miejsce idealne, to dlaczego miałbym w nim spotykać jakiś nieprzyjemnych ludzi. Samych udanych warek w 2017.

 5. Osoby niewierzące nie mogą życzyć wierzącym Wesołych Świąt? Już nawet pomijając to, że żyjąc w Polsce Święta w mniejszym lub większym stopniu dotyczą wszystkich i można wszystkim życzyć szczęśliwego spędzenia tego czasu. A ja jakbym znał Muzułmanina wybierającego się do Mekki to bym mu życzył udanej pielgrzymki. Co jest dla Ciebie Jarosławie w tym niezrozumiałe?

  Wesołych Świąt!

 6. Problemem jest istota funkcjonowania państwa – ty chcesz żeby z publicznych pieniędzy dopłacać do Lisa i Michnika, inny chce żeby dopłacać do Ziemkiewicza, Karnowskiego i stąd rodzi się ta nienawiść, ja jestem za likwidacją państwa w sferze mediów, niech sobie wszyscy tworzą bez propagandy. Zresztą władza niech się odpierdoli od zwykłych ludzi, bo tylko krzywdę przynosi.

  • Skąd pomysł, że chciałbym, żeby państwo z m.in. moich pieniędzy do czegokolwiek dopłacało? Ja jestem nawet przeciwnikiem 500+, mimo że jestem jego beneficjentem.

   • Jakoś nie słyszałem, żebyś mówił za poprzedniego rządu, że to źle jak dopłacał do Michnika, stąd myślę że to założenie i ten pomysł.

    • Nie bądź śmieszny. Jeśli mamy durne przepisy, że informacja np. o przetargu musi się ukazać drukiem w prasie, to wg Ciebie powinna się ukazać w gazecie z większym czy z mniejszym nakładem. Przeniesienie takich ogłoszeń do Gazety Polskiej Codziennie czy Naszego Dziennika to jest kpina w żywe oczy. I to jest powód do bulwersu. Kiedyś, zanim Cezary Trotyl Gmyz zszargał jej reputację to Rzeczpospolita była oczywistym medium, które takie ogłoszenia drukowało. Po klapie Rzepy została tylko Wyborcza. No ale oczywiście lepiej, żeby te ogłoszenia były w Gazecie Polskiej Codziennie. Btch plz.

   • Problem się bierze stąd, że państwo finansuje nawet takie poboczne sprawy jak sport i kulturę, już takie sprawy można spokojniej zostawić zwykłym ludziom. Lubię szokujący akcjonizm – idę na taki spektakl i w taki sposób finansuję taką kulturę, wolę kulturę religijną, chodzę na spektakle religijne, a samo istnienie ministerstwa kultury antagonizuje ludzi, „z moich podatków finansują kościelne brzdąkanie”, „z moich podatków finansują dewiacje”, stąd bierze się nienawiść. – Nie ma ministerstwa browarnictwa, czyli jak ktoś chce pić Tyskie, to jego sprawa, Tyskie też nie musi dofinansowywać Pinty, Pinta nie musi dofinansowywać Tyskiego.

Leave a Reply