Mills and Hills z Fyne Ales feat. De Molen

18
2056

Imperialny stout uwarzony w szkockim browarze Fyne Ales we współpracy z holenderskim De Molenem. Wbrew pozorom do kupienia w Polsce.


18 KOMENTARZE

 1. Jak to jest że w recenzjach b. hejtuje się lekkie piwa typu (zwłaszcza!) lager a z tymi cięższymi człowiek obchodzi się łagodniej?

  • W naturalny sposób pewne style (RIS, BW) są predestynowane do urywania dupy, a inne nie. To już u podstawy stylu leży. Ale rosną też wymagania. Pijąc RISa 27,5 oczekuję efektu wow, jeśli go nie ma, to mimo że piwo jest poprawne jest rozczarowanie.
   Lekkie piwo (Grodziskie, session IPA, witbier, bezalkoholowe IPA) może zachwycać, ale często właśnie poprzez zaskoczenie „takie lekkie, a tyle się w nim dzieje”. Natomiast jasny lager? Może zachwycić jeśli jest perfekcyjnie wykonany lub w jakiś sposób ulepszony (amerykański chmiel, słody wędzone, owoce itd.). Przeciętny jasny lager jest nudny jak 1258 odcinek M jak Mroczek.

  • @Brodzislaw: To jest przejaw sensorycznego przedszkola po prostu. Musi przypier**lić, żebym coś poczuł i docenił. I dlatego „w naturalny sposób pewne style (RIS, BW) są predestynowane do urywania dupy, a inne nie.”

  • O, przepraszam. Znasz sześć. Wypas. Sześć to już rzeczywiście wystarczy, by pozować na znawcę szkockiego piwowarstwa i wygłaszać tezę o „jednym z fajniejszych browarów szkockich.” Tylko tyle.

   • Stary nie bądź śmieszny. Nie powiedziałem nigdzie, że jestem znawcą szkockiego piwowarstwa. Powiedziałem, że Fyne Ales jest jednym z fajniejszych szkockich browarów. Masz z tym problemem, to trudno. Możesz z tym polemizować, że wg Ciebie nie jest fajny, bo fajniejszy jest Caledonian i ok masz prawo mieć inne zdanie, ale moim zdaniem Fyne Ales jest jednym z fajniejszych i nic z tym nie zrobisz. ?

    • Ja nie kwestionuję. Być może jest jednym z fajniejszych. Sprawdzam tylko wiarygodność tej opinii. Z całą pewnością jest jednym z fajniejszych szkockich browarów, które znasz. Spośród tych kilku, które znasz.

 2. Piwo otrzymałeś ode mnie na festiwalu w Łebie, byłem razem z żoną. To piwo było butelkowane na początku 2015 roku, więc przeleżało w butelce już prawie 2 lata.

 3. Czy podobnie jak ja uważasz, że pisownia Fyne, zamiast Fine w nazwie browaru to może być jakieś nawiązanie do Williama Blake’a i jego poematu The Tyger (zamiast The Tiger) z serii Songs of Experience?

Leave a Reply