[trochu kultury] Boyhood [autovlog]

27
2104

Dawno nie było [trochu kultury], ale ponieważ wczoraj byłem w Radio Wrocław Kultura (powtórka audycji dziś między 11:00, 12:00), więc wracając nagrałem [autovlog] i chciałbym Wam polecić film Boyhood. Przy okazji dzisiejsze spotkanie autorskie będzie miało miejsce w Złotych Tarasach w Księgarni Autorskiej o 18:00.


27 KOMENTARZE

  • Tak, do tej samej, z której redaktor naczelny Adam Michnik musi się tłumaczyć dlaczego nie przejechał ciężarnej zakonnicy na wózku inwalidzkim w przypadku gdy Komorowski nie został wybrany na drugą kadencję.
   Za każdym razem gdy słucham kogoś z tej gazety mam wrażenie że odleciał w kosmos. Za każdym jebanym razem 😀

   • Michnika i Wielowieyskiej ostatnio. Ktoś pozdrowił jego brata na wystąpieniu, jego reakcja była dość wymowna, o wtórującej mu zwolenniczce która chciała pobić pozdrawiającego mówi wiele o tym środowisku. A podobno tylko ci z prawej strony są agresywni.

    • niestety nie słyszałem, ale cóż, Michnik ma wiele na uszami, choćby popieranie pobalcerowiczowego porządku, ale nie można mu zarzucić że popierał komunizm czy stalinizm, zaś obarczanie kogoś za zdrodnie rodziny jest obyczajem typowym dla faszystów czy bolszewików

    • Stalinizmu nie popierał, ale jak najbardziej popiera zachowanie status quo postokrągłostołowego porządku, czyli interesy tak ale tylko dla wybranych, jedna wersja historii, gdzie Jaruzelski z Kiszczakiem i Wałęsą zasłużyli się dla wolności kraju no i oczywiście Polska nie może być autonomiczna na arenie europejskiej, dobrze gdy jest przykryta czapką jednego czy drugiego sąsiada.

    • Nie mogłem odpowiedzieć na tamten wpis 🙂
     Co do roli Michnika we współczesnej Polsce – pełna zgoda, to on jest współodpowiedzialny za frustracje, które doprowadziły ludzi do tak idiotycznych wyborów. Co do autonomii, to nigdzie nie słyszałem zeby mówił że polska nie powinna być autonomiczna, a co najwyżej, że powinna być w realnych i opłacalnych sojuszach. Z pewnością skłócenie ze wszystkimi , jak to teraz zafundowali nam władcy, nie rokuje najbezpieczniej.

    • Wiesz może skłóceni na teraz, ale zważ co się będzie działo w Europie już wkrótce. Najpierw Węgry, Polska, Brexit, USA idą zmiany, a lewicowo-liberalne ośrodki władzy tego nie widzą, a najśmieszniejsze jest że to oni sami doprowadzili do tych zmian.

    • Dobre 🙂 Michnik, który zakładał drużyny walterowskie i brał udział w nagonce na przedwojennych profesorów – niedobitków wykładających jeszcze na uczelniach nie popierał stalinizmu 🙂 Facet, który krytykował rząd np. za odejście od reformy agrarnej czyli wzorem właśnie Stalina chciał chłopom odbierać ziemię i tworzyć kołchozy (PGR-y). Gość, który jako doradca z KOR sprzeciwiał sie tworzeniu NSZZ i postulował …tworzenie rad robotniczych. Dopiero jak go wyśmiali to zmienił front.

   • Z tą zakonnicą to nie zrozumiałeś. Chodziło o to, że Komorowski miał wygraną w kieszeni i nawet gdyby przejechał tę zakonnicę, to nie powinien przegrać. A jednak przegrał. Tak jak Clinton, przeciwnicy Brexitu czy Real Madryt z Legią. ?

 1. Ja czytam wyborczą ale trzeba mieć naprawdę porządny filtr, żeby nie dać się tak mocno indoktrynować. Przy okazji numeru z panią Przybysz, przeczytałem prawie całe Wysokie Obcasy i nie mogłem uwierzyć jak bardzo bije z tego dodatku dla kobiet skrajny feminizm, socjalizm i komunizm (artykuł o wspólnym wykorzystaniu samochodów).

  Sport mają ok, reportaże w Dużym formacie są bardzo ciekawe…

  Są stronniczy, bo wbrew wyobrażeniu wielu sebixów nie ma czegoś takiego jak wolne i niezależne media (pomijam lokalne wytwory).

  Tylko po jaką cholerę za każdym razem jak ktoś powie, że czyta Wyborczą czy ogląda TVN to drugi od razu go opluje.

  I w drugą stronę – jak ktoś ogląda TV Trwam i słucha RM to od razu jest pojebany.

  Niech się każdy zajmie własną dupą i tyle.

 2. Wszystko ok, ale komentarze co do radia i hejterów, są bez sensu, dla mnie możesz mieć poglądy jakie masz i słuchać sobie czego chcesz – tutaj nie ma sensu się wdawać w politykę, bronić Wałęsy, popierać GW, po – wyśmiewać pis, czy co tam dalej – jesteś ekspertem od piwa i nie ma sensu mieszać polityki z piwem.

 3. Ha, widzę u Ciebie pewną zmianę. Kiedyś mówiłeś, że wszystko zależy od nas, że człowiek może praktycznie wszystko, jechałeś mądrości rodem z korwińskich pogadanek, dziś jakbyś się na pozycje bardziej socjalnie wrażliwych znalazł. Pewne rzeczy przychodzą z dojrzałością, niektórzy zaś nie dojrzewają nigdy.

 4. Zazwyczaj podobają mi się rzeczy, które polecałeś na kanale, ale boyhood? Zdarza mi się oglądać tego typu filmy, choć nie jest to mój ulubiony gatunek, ale boyhood mi nie podszedł totalnie. Oprócz samego sposobu nagrywania tego filmu to nie widziałem w nim nic ciekawego, fabuła polskich telenowel, prawdę mówiąc to z trudem dotrwałem do końca seansu…
  A jeśli chodzi o tą kwestię zarobków i życia w ameryce – od razu mówię, że nie byłem, ale mam znajomego który prawie 15 lat mieszka w USA (wyjechał pod koniec podstawówki) i z tego co on mówi o życiu w ameryce wynika, że może nie jest tak różowo jak kiedyś ale bez problemu da się utrzymać jeśli chce się pracować i nie jest się totalnym bezmózgiem. Oboje rodzice znajomego pracują, mimo braku jakiegoś dobrego wykształcenia i żyją na poziomie jaki w polsce można uznać za wysoki, byli w stanie wysłać dwójkę dzieci na studia (które tam są płatne), a zanim wyjechali z polski mieszkali z dwójką dzieci w kawalerce i ledwo wiązali koniec z końcem. Znajomy też od razu po skończeniu studiów znalazł pracę. Problemem z tego co mówi nie są zarobki czy brak pracy, ale to że 90% amerykanów żyje znacznie ponad stan – jeśli nie masz przynajmniej z dwóch kredytów to jesteś traktowany jak dziwak, a młodzi amerykanie z pokolenia znajomego w większości żyją na utrzymaniu rodziców nie wiedząc co będą robić w życiu, wielu jego rówieśników nigdy nie pracowało, nie studiowało i głównie zalicza kolejne imprezy. I to nie jest jakieś patologiczne miejsce, tylko zwykłe miasteczko w stanie Indiana.

Leave a Reply