[1000 IBU] Maspex chce kupić Kompanię Piwowarską

24
2548

Z rana gruchnęła wiadomość o tym, że Maspex zamierza kupić Kompanię Piwowarską. Co to oznacza dla rynku, czy to realne – o tym w piwno-newsowym wydaniu 1000 IBU.


24 KOMENTARZE

  1. Tomku bardzo fajny film popełniłeś. Pozwolę sobie tylko wspomnieć, że tydzien temu u Doecenta na blogu we wpisie o Pubie Artezana postawiłem tezę, że browar kraftowy zostanie wykupiony przez ogolnopolską hurtownię sporzywczą. Tutaj mamy inna sytuację ale analogiczną, inny kaliber sprawy. Kraftowcy muszą się liczyć z tym, że za chwilę staną w szranki z konkurencją, która zaopatruje 100% sklepów w Polsce. Kraft to jednak nisza i ciągle jest na poziomie wygłupu biznesowego a nie prawdziwego biznesu. Pozdrawiam

  2. KOPYR- nie powinieneś podawać niesprawdzonych informacji. Z tego co wiem to Food Care zrobił kasę na TIGERze. Nie zrobił by tego bez reklamy. Od początku- zatrudnił do promocji Michalczewskiego w zamian za 10% zysków. No i wszystko było ok dopóki zysk był nieduży. Jak zaczęli zarabiać w milionach na TIGERze, to i wynagrodzenie Michalczewskiego rosło, więc uznali, że to za dużo i przestali mu płacić. Sąd uznał jego rację, bo nie mogło być inaczej. To FOOD Care dał ostro ciała.

      • Nieprzeczytałeś dokładnie wypowiedzi Sylwka. Umówili się na 10%? Umówili. 10% ze 100PLN to ok, ale 10% z 10000000PLN to już nie ok. Jakie ma znaczenie czy Michalczewski wystąpił w reklamie czy to czy to dzięki niemu napój energetyczny osiągnął sukces sprzedażowy? Żaden. NIedotrzymanie warunków umowy. NIe myl pojęć 'Promocja’ i 'Reklama’.

  3. A jak to jest z tym Maspexem jeśli mówisz, że są takim molochem i mają w niektórych dziedzinach 3/4 półek (rynku?) i żadne urzędy antymonopolowe się do nich nie przy-terefere?

Leave a Reply