Braniewo Chmielone na Zimno z Browaru w Braniewie

17
4204

Trochę o historii Browaru w Braniewie i o tym, czy chmielenie na zimno rzeczywiście zamanifestowało się jakoś w tym piwie.

17 KOMENTARZE

  1. Po masakrze kubków smakowych płynami od doktorków, mistrz Kopyr wypłukał gardło czystym rasowo lagerem 🙂

  2. A co z tym pożarem z radiowych „podziękowań” Braniewa.
    Prawdę mówiąc nigdy o browarze z Braniewa nie słyszałem, a tu nagle blyszczą w radiu, Kopyr sączy i chwali, no powiedzmy, że chwali.
    Pszypadek? 😉

  3. Takie testy to powinien robić [TypicalJanush] to jest liga koncerniaków, inna etykieta i napis chmielone ma zachęcić januszy promocji do zakupu. Zobaczy na półce jakieś nowe piwo cena 1.99 zł – biere. Nie spodziewam się tu testu Prażubra czy Ciechana słodowego, ale myślę, że warto zrobić test Corneliusa American Lager i APA jeśli już przerabiasz temat piw koncernowych.

    • Ostatnio przeprowadziłem sobie test trzech piw niepasteryzowanych. Były to Prażubr, Perła Niepasteryzowane i Namysłów Niepasteryzowane. Sam się zdziwiłem że wynik mojego testy wypadł wg. mnie następująco: Miejsce 3: Namysłów, 2: Perła, 1: Prażubr (WOW). Chociaż przed degustacją obstawiałem odwrotną kolejność.

  4. W Elblagu panuje pewna legenda o „starym dobrym specjalu”. Mianowicie lokalesi wyrozniaja 2 rozne smaki tego piwa. Rozpoznawali podobno po kodach na etykiecie ktore bylo wazone w Elblagu a ktore jeszcze w Braniewie. Miejska legenda mowi ze te z Braniewa rozchodzily sie jak swieze buleczki ze wzgledu na wody zrodlane wystepujace w okolicach Braniewa. Sadze ze ta adnota ja na obecnej etykiecie piwa pije troche do tego.

Leave a Reply