[Piwne Newsy NA ŻYWO] 17.2.16

29
2363

Jedziemy.


29 KOMENTARZE

 1. Tomek. W Rzeszowie na premierze wypatrzylem (poza DR Brew) Dukle, Stary Browar Rzeszowski / Browar Lancut (pan Michna), Revolte i czesc Hulaj Dusza. Miales okazje porozmawiac z kims z nich? Moze nagrales jakies wywiady? Aha a przy okazji degustowales dostepne wtedy na kranie Barley Wine? Pozdrawiam.

 2. piwa robione dla zespołów przeważnie są słabe, lub poprostu nijakie. Ale widziałem piwo zrobione dla Opeth i ma to być Imperia stout. może warto byś zrobił degustację?

 3. Niestety jeżeli pojawia się link na fejsbuku a nie nadajesz jeszcze to transmisja sama się nie włączy i trzeba się bawić w odświeżanie.

 4. Nie rozumiem tego oburzenia na artykuł z CKM. Większości osób, którym dasz piwo walące kiełbasiano-oscypkową wędzonką powie ci dokładnie to samo. Że to gówno śmierdzi i nie da się tego pić. Ile byś wychwalał pod niebiosa tego „polskiego dymienia” to nie zmienisz tego, że większość ludzi nie trawi wędzonki w piwie.

  Zresztą osobiście też nie znoszę wszelkiego rodzaju grodziskich itp. bo nie widzę żadnej przyjemności w piciu takiego piwa.

  • Jednak jest różnica pomiędzy nielubieniem jakiegoś stylu, a nielubieniem, publikowaniem i zniechęcaniem ludzi w dość poczytnym piśmie przez piwnego ignoranta, bo jakie kwalifikacje ma ten koleś z Pyta.pl żeby pisać o piwie?

   • Właśnie, trzeba zrobić akcję na jakimś facebooku na profilu CKM-a, aby następnym razem wzięli jakiegoś znawcę piwnego (np. Kopyra jak będzie ich na niego stać) i nie odwalali lypy 🙂

 5. „100 pytań” 2 razy w tygodniu w porównaniu do wcześniejszego jedne odcinek na 2 miesiące?! Uważasz, że będzie tyle pytań? 😉
  Choć rozumiem Twą chętkę do livestreamów, praktycznie zero obróbki filmiku. Widzę, że leń w Tobie wygrywa. Obyś z degustacjami na live’a nie poszedł…

  PS. A co z tym bluescreenem? Kiedy jakiś filmik w tej technologii?

 6. Najpierw piszesz, że „100 pytań” będzie 2 razy w tygodniu zamiast raz na dwa miesiące, a potem coś o leniu? Jak dla mnie to robienie kurtyzany z logiki…

 7. Piwa Stone’a z Berlina kosztują po 25zł za pół litra w pubach. Cenią się, tanio w tych puszkach też nie będzie. Pewnie cena taka, jakby z USA się dało ściągnąć, tylko piwa świeże. Ciekaw jestem jak na takie ceny reagują niemieccy piwosze.

 8. Stone to u nas będzie ciekawostka przez kilka miesięcy, kilka osób kupi by się przekonać, że dwa razy tańsza polska IPA jest tak samo dobra jeśli nie lepsza. A później będzie u nas zalegał na półkach aż w końcu sklepy przestaną go zamawiać. Warzenie piwa w krajach unii gdzie jest Euro i sprzedaż tego piwa w Polsce jest na starcie skazane na porażkę.

   • Nawet jak euro będzie po 3 zł, to i tak zagraniczne będą co najmniej półtora, dwa razy droższe od polskich kraftowych, więc masowych sprzedaży bym się nie spodziewał.

    • Niekoniecznie. Piwo w Niemczech bywa tańsze niż w Polsce. Oczywiście to zasługa niższego VATu i niższej akcyzy, którego efektu nie będzie jak zaimportujesz piwo do Polski, ale nie ma powodów, żeby piwo z Niemiec było drastycznie droższe niż polskie.

   • Nawet poniżej 4 zł za euro to przeciętne piwo craftowe z krajów strefy euro będzie kosztować z 15 zł. Naprawdę wierzysz w to, że idąc do sklepu i mając do wyboru IPA z Radugi czy Pinty za 7-8 zł będziemy kupować Stone za 15 zł?

    W sklepie osiedlowym gdzie zaopatruję się w piwo najczęściej niesprzedane i przecenione stoją właśnie wszelkiego rodzaju IPA z Brewdogów, Mikkellerów czy innych podobnych browarów, które kosztują w granicach 20 zł. Jak już ktoś kupuje IPA to woli kupić za dwa polskie niż import, który smakuje podobnie a kosztuje dwa razy tyle.

Leave a Reply