Stout Bourbon Barrel Chips od Nepomucena

25
1937

Dry Stout z Nepomucena zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Jak wypadnie wersja z płatkami dębowymi?


25 KOMENTARZE

 1. Przy ujęciach na białym tle polecam użycia kompensacji ekspozycji, przynajmniej o +1. Pomiar światła w aparacie dąży do neutralnej szarości.
  W Panasonic GH4 to przycisk pierwszy z prawej na górze aparatu, zapewne do użycia z pokrętłem
  Pozdrawiam

  • Tak właśnie robię, gdy kręcę GH4. Tutaj jednak slow mo kręciłem GoPro. I zostawiłem na automacie.
   Generalnie ten stół bezcieniowy wymyślono do trochę mniejszych obiektów niż pokal i butelka. Taki jaki mi potrzeba, kosztuje sporo. Przydałby się też trochę większy zoom, ale ten obiektyw więcej nie łyknie. A z kolei zmienianie obiektywów, żeby nagrać nalewanie piwa

 2. Do kontroli ekspozycji warto też zaopatrzyć się w tzw “szarą kartę”, szczególnie jak się działa przy sztucznym świetle. Akurat biały kolor w fotografii i filmie jest najgorszy 😉 Ale widzę że dobrze sobie z tym radzisz Tomku.

 3. A ja uważam że nowe studio jest zbyt zimne i sterylne.
  Stare było cieplejsze, bardziej miłe i sympatyczne, takie domowe.
  Lepiej oglądało mi się filmy w starym studiu, z tego wieje chłodem i w pewnym sensie nudą.

 4. Na to liczę, że jeszcze w pomieszczeniu coś się pojawi 🙂
  Póki co, piszę tak jak jest obecnie.
  A jeszcze przez to, że jest pusto, to w dźwięku słuchać taki pogłos pustego pomieszczenia.
  No i te szarości są nieciekawe, za dużo ich.
  Natomiast sama jakość filmików, wstęp, końcówka – super!
  Chociaż wstępy to w starej wersji też były dobre, za to końcówek nie było.

 5. Siemka Tomek czy mi sie zdaje czy masz tam jeszcze Heady Toppera w zanadrzu? Jeżeli masz to jestem ciekaw czy będzie ponowna degustacja czy może tak do popicia w domku bez kamery? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź , twój wierny widz

 6. Dajcie już spokój z tym studiem. Kiedyś był test piwa i można było w komentarzach poczytać co ludzie myślą o piwie jeśli sami je pili. Teraz co Tomek nie wrzuci filmu to a za ciemno, a za jasno, a za cicho, a marynarka nie pasuje, a niusy za poważne, a zoom kiepski.

  • W rzeczy samej.
   Pod tym filmem tylko 1 wpis jest jako tako na temat piwa.
   Niedługo Rurkowi, yyy, znaczy Kopyrowi oberwie się za upi…….y stół 😉

 7. Piłem wersję laną i w dużym stopniu się z Tobą zgadzam. Ja niestety już tak bardzo nie czułem tego drewna, owszem było ale gdzieś tak z tyłu, wycofane jak by się bało wyjść do przodu. Zabrakło mi za to czegoś czego się spodziewałem i na co liczyłem. W ogóle nie wyczułem nutek związanych z burbonem, nie było ich w aromacie ani w smaku.

 8. Najważniejsze w Twoich filmach jest treść merytoryczna, reszta to tylko taki smaczek. Dziękuję za Twoją działalność. Zaraziłeś mnie pasją do piwa, co zaowocowało, że sam zacząłem warzyć piwo (od razu z zacieraniem). Twój kanał odkryłem dzięki wideo o cydrze (w tamtym okresie robiłem cydr i szukałem o nim info.). Życzę dalszych sukcesów w tej dziedzinie i pozdrawiam.

 9. Cześć Tomek, zastanawia mnie czy jest jakiś związek który powoduje w piwie lekki zapach zgniłego jajka lub no podobny do ludzkich gazów gdyż przy ostatniej degustacji zdarzyło mi się coś takiego poczuć… co to mogło być?

 10. … ogladnąłem Twój film Żywiec Saison i wspomniałeś właśnie o siarce i jajkowości… właśnie o to piwo chodziło więc juz wiem o co chodzi 🙂

Leave a Reply