X West Brett IPA z Browaru Widawa

35
2380

X West Brett IPA z Browaru Widawa, to pokłosie 2. Beer Geek Madness. Tym razem w wersji z dzikimi drożdżami Brettanomyces.


35 KOMENTARZE

 1. Muzyka przy nalewaniu – nice try, ale jak kończysz nalewanie to nie ucinaj, a wyciszaj stopniowo, lepszy efekt będzie 🙂 Przemyśl kwestie jakiejś czołowki, loga 🙂 będzie profeeeska 🙂

 2. Byłem nieco sceptyczny do nowego studia ale wyszło fajnie. Trochę pustawo, warto by było to tłe coś jednak umieścić i nieco inaczej wykadrować ale nie jest źle. Dźwięk też już ok.

 3. Jak dla mnie w dźwięku trochę za dużo niskich tonów. Dlatego jak mówisz to trochę ciężko mi się słucha. W starym studio twój głos był bardziej naturalny.

 4. Nie będzie już szkła z Krosna?
  W grudniu pytałem czy pojawi się jeszcze w ofercie i pani Karolina Wygonik ze sprzedaży internetowej twierdziła, że: “szklanki pojawią się w naszej ofercie, jednak nie wcześniej niż w drugiej połowie grudnia.”

 5. Tomaszu mówisz lekko ściszonym głosem tak jakbyś nie chciał obudzić małego dziecka śpiącego obok w pokoju. Jak najszybciej musisz umeblować nowe studio i wyposażyć w tablicę korkową, plakaty itp. aby czuć się swobodnie i żeby nie było pogłosu z pustego pomieszczenia. Ściszony głos, tłumienie ekspresji, brak zaakcentowania sprawia, że filmom z nowego studia brakuje energii i emocji. Jak w nowym studio nakrecisz 1000 IBU na jakiś kontrowersyjny temat?

 6. Też dopiszę parę swoją uwagę. Oprócz tego co już wspomniano, że szept i pusto, to mnie jeszcze strasznie przeszkadza kręcenie na wprost zza stołu. Czuję się jakbym oglądał Fakty, czy Wiadomości, a przed sobą miał Durczoka.
  Fajnie za to wygląda, gdy butelka stoi obok. Raz, że wypełnia trochę tę pustkę, a dwa znakomicie utrwala się w pamięci. Teraz, będąc w sklepie, na pewno bardziej będzie przyciągać wzrok.

 7. Tomku, czy można zrobić tak, aby kupić sobie małą dębową beczkę (koło 5 l) nalać tam wina\whisky, potrzymać ileś (no właśnie, ile?), a później leżakować w tym piwa? Da to jakiś efekt?

  Ewentualnie, czy są do kupienia gdzieś w Polsce małe beczki po czymś?

 8. No i mówiłem, że jak dasz coś w tle to będzie ostrość szalała… a nie mówiłem ;P

  Przy okazji mógłbyś troszkę kamerę odsunąć, bo taki bardzo ciasny kadr.

  • No więc właśnie to jest problem, bo z jednej strony fajnie jest jak łapie ostrość na butelkę, a tego efektu nie będzie przy manualnym ustawieniu ostrości. A z drugiej są takie jazdy, jak wariuje.

   Co do kadru, to jest to kompromis, między nagrywaniem, a sprzątaniem. 😉

   • Toteż najlepiej będzie jak będziesz siedział pod ścianą tak jak w kanciapie, ustawić stolik po prawej, a nie jak teraz bo wyglądasz trochę jak w szkolnej ławie 🙂 kapsle na ścianę i gitara, bo tak to będziesz się z tym pieprzył od usr. śmierci.

    • No co, siedzi profesor Kopyr na katedrze i przygotowuje do sesji 😉

     Co do ostrości to chyba najlepsza rada to dwa aparaty, jeden manual na Ciebie, drugi manual na butlę (albo przebitki jak ostatnio w kanciapie) i nalewanie osobno jak przy Artezanie w slołmołszyn 🙂

 9. OK, jest komentarz huty: “Dokładnie ten sam produkt nie będzie już dostępny ale będzie szklanka o
  większej pojemności i podobnym kształcie.”

 10. Mówiłeś w filmie, że piwo było dochmielone w tanku stalowym na zimno, już po przetoczeniu z beczek. Czy aby wtedy zawartość wszystkich beczek nie została zmieszana i do butelek nie trafiło wszędzie to samo? 🙂

 11. O ile dobrze pamiętam, to latem próbowaliśmy z kolegą zamówić “polskie IPA Glass” poprzez sklep internetowy huty. Pani początkowo przyjęła zamówienie, a potem wyłgała się brakami na magazynie. w zamian dostaliśmy “polskie tequ”. A potem co najmniej kilka razy widziałem to szkło możliwe do zakupienia, przy okazji różnych premier, lub eventów, tyle że brandowane. Trochę się na Krośnie zawiodłem i mam do nich uraz…

 12. Na twoim miejscu Tomek wyłączyłbym AF i ustawiłbym ostrość ręcznie ale przymknąłbym przysłonę do powiedzmy f/11. To zwiększy głębię ostrości i nie będzie problemu, że coś jest nieostre w kadrze. Do tego załóż na obiektyw filtr polaryzacyjny a pozbędziesz się odblasków światła na butelce i szklance.

 13. to pierwsza degustacja, którą obejrzałem wyczekując na jej zakończenie. Dźwięk jakbyś się wstydził swego głosu, siedzisz jakoś bokiem źle to wygląda ( może prawy profil masz lepszy ha ha ha ), ale najbardziej chyba przeszkadza pustka wokół ciebie, białe ściany jak z psychiatryka.

 14. oryginalna ipa glass jest fajniejsza bo ta górna część jest z cieniutkiego szkła przez co szklanka jest lepiej wyważona, już pomijam że wygląda klasę lepiej i ogólnie jest zgrabna, smukła i ładna. Ta z krosna jest troche siermiężna (co ma swoje zalety- np trudniej ją zbić.) Mam obie, ale zdecydowanie więcej radości daje mi picie piwa w tej od spigelau (bez hipsterstwa;)

 15. a co do uwag o nowy kształt bloga- faktycznie ton głosu masz jak na filmach z życzeń świątecznych, ale osobiście mi to w ogóle nie przeszkadza a wręcz przeciwnie. Koncepcja umieszczenia na drugim planie piwa które będzie następnie degustowane jest spoko, ale butelki z piw ciekawych lepiej by się prezentowały na podłużnych drewnianych pułkach przechodzących przez cały kadr na ścianie za Tobą zamiast na stojaku gdzie się wzajemnie zasłaniają. Tak aby widz miał wrażenie że z tyłu jest ogromna ściana butelek. Coś jak płyty w tle na wywiadach z cgm.pl.

  • Dlatego, że postanowiłem to zostawić na koniec. Po otwarciu butelki jest sporo ulotnych aromatów, które by mi umknęły, gdybym się skupił na nagrywaniu. Niestety w piwach w but. 0,33L nie ma co dolewać, więc nagranie na koniec raczej się nie sprawdzi.

 16. Bardzo pozytywnie zaskoczyłem się tym piwem. Bałem się dominacji dzikości i że beczka całkowicie przykryje amerykańskie chmiele a tutaj wyraźnie jest to IPA. W aromacie i smaku wyraźne cytrusy i troszeczke whiskey/ bourbon, super połączenie, nigdy bym nie powiedział, że zapach amerykańskich chmieli i whisky będzie się komponował (tak jak moim zdaniem nie komponuje się wędzonka z nimi), ale jednak jest rewelacyjne.
  Szkoda tylko, że goryczka jest trochę alkoholowa od tego poczucia whiskey, ale i tak piwo ekstremalnie ciekawe.

 17. Genialne piwo, jedno z najlepszych jakie piłem w ostatnim półroczu, a piłem wiele. Udało mi się kupić 3 butelki, właśnie wypiłem ostatnią. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze wróci.

Leave a Reply