30th Anniversary Ola Dubh z Harviestoun

46
2237

Pierwsza degustacja, w nowym studio, z nowym oświetleniem i próbą zredukowania pogłosu. Padło na 30th Anniversary Ola Dubh, choć nie jest to wersja jaka jest w sprzedaży. Ten egzemplarz jest rozlany wprost z casku dla blogerów na EBBC13. 

46 KOMENTARZE

 1. Trochę lipa ten “ficzer”. Stolik się ugina, kielonek krzywo stoi, stolik zresztą też. Nudne jest oglądanie tego w slowmotion. Amatorsko trochę wygląda, szczególnie, że i tło i stolik mają taki sam kolor.

 2. Przy nalewaniu piwa w namiocie bezcieniowym, zrób proszę kompensację ekspozycji w aparacie na +1. Pomiar światła w aparacie dąży do neutralnej szarości. Dlatego po osiągnięciu śnieżnej bieli w tle z większą ilością światła efekt przy nalewaniu piw przenikliwych będzie oszałamiający 🙂 Pozdrawiam

 3. Studyjko klasa 😉
  Opanujesz tą kamerę to będzie już zupełnie nowy poziom i pewnie sporo wody upłynie, zanim jakiś piwny blog coś takiego osiągnie od strony technicznej.
  Jeżeli w szotach szkła i butelek chcesz osiągnąć wszystko – to potrzebujesz dwóch sofboxów – stripów po dwóch stronach szkła. Zbudują jasną smugę światła dokładnie na konturach i ładnie wszystko podkreślą. Szczególnie dobrze to wychodzi na przezroczystym szkle, bo staje się po prostu dużo bardziej wyraźne 😉
  Powodzenia!

 4. Tomuś, jak na razie nie jest źle. Wiadomo, jak już się przeniesiecie to z czasem i górę ogarniesz.Dźwięk wg mnie ok, ten bajer z nalewaniem też nie jest zły, najbardziej to się obawiam tego green screena 😉 aha i 4K jak najbardziej na TAK 🙂

 5. Pomysł z kombinacją prezentacji nalewania piwa bardzo ciekawy, aczkolwiek myślę że ciemne piwa potrzebują trochę ciemniejszego tła, a jasne jak najbardziej białego.
  Tutaj koleś robi prezentację całej butelki pod reklamę, ale coś z tego można wynieść, jeśli chodzi o oświetlenie.
  https://youtu.be/ORMatNiIXhc

 6. Kurczę, przyzwyczaiłem się do tego poprzedniego, ale jak już wszystko będzie na tip-top to powinno być nieźle. Jest potencjał. Powodzenia!

 7. Tomku, chciałem zwrócić uwagę na pewne niedopatrzenie, które często się powtarza, a jest ono trochę irytujące dla sympatyków szeroko pojętnej tematyki alkoholowej. Chodzi o brak informacji na temat trunku (w przypadku powyższego materiału jest to whisky), który leżakował w beczce przed wlaniem piwa. Beczka robi robotę, ale tylko dzięki temu co wcześniej w niej leżakowało. W zdecydowanej większości przypadków wynosi to piwo na wyższy poziom i warto nadmienić dzięki jakiej whisky/whiskey/bourbonowi/rumowi itp. zawdzięczamy ten smak.

 8. Browarnicy z namaszczeniem wymieniają pierdyliardy chmieli i pieszczą swoje mistrzowskie receptury, a jeżeli chodzi o beczkę to traktują ją strasznie po macoszemu. “No beczka, panie, po jakiejś whisky. Przecież beczka jest beczka”. Tutaj przynajmniej powiedzieli, że po HP30yo. Problem w tym, że oficjalna butelka HP30yo to vatting różnych beczek po sherry i po bourbonie. Nie wiadomo na jaką trafili. W przypadku beczki istotne jest, co było w niej przed whisky, który to jest refill, z jakiego dębu, czy po wylaniu whisky beczka była rozbierana czy była dodatkowo opalana itp.
  Wszystko to wpływa na smak i raz beczki z tego samego źródła dadzą genialne piwo, a innym razem trafi się martwa beczka i będą piwnica, pleśń i wory na ziemniaki. To szczególnie widać w DeMolenach, raz dobre piwo, a innym razem kaplica.

 9. Dźwięk najłatwiej (i najtaniej) poprawić wytłoczkami do jajek 30szt. ?
  Sam używałem tego w garażu, gdzie graliśmy z kolegami. Efekt porównywalny z profesjonalnymi gąbkowymi wygłuszaczami.

 10. ale chyba nie będziesz stał? bo to wygląda jakbyś się spieszył i nagrywal w biegu, stołeczek must be to ma być wiesz na lajcie siadam pije piwko wrzucam luz co do studia to nic sie nie wypowiem bo wierze że jest to stan przejściowy a nie końcowy bo faktycznie teraz to wygląda jak szpital

 11. Super, gratulacje z okazji przenosin do nowej chałupy i studia nagrań.
  Oczywiście wszystko na plus.
  Z niecierpliwością czekamy na jakieś efekty specjalne z tym “zielonym ekranem”.
  Ale będzie czad.
  Na początek slow motin jak najbardziej tylko musisz to na max. zwolnić by dało zadowalający efekt.
  I może do tego jakieś max. zbliżenie.
  Potem wrzuć taką sekwencję na green screen w funkcji loop.
  I tło gotowe.
  No a za kolejne 2-3 lata znowu przenosiny ale już chyba do polsat, tvn albo na Woronicza ?
  😉

 12. Żadnych wytłaczanek, szkoda zachodu. Pogłos już jest dużo mniejszy, widać panel z wełną zrobił robotę 🙂 Przywiesisz tablice korkową, ustawisz biurko, postawisz jakieś szafy w pomieszczeniu będzie git. Jakby dało rade to połóż dywan. Najważniejsze żeby było jak najmniej gładkich, śliskich powierzchni od których dźwięk może się odbijać.

 13. Dokładnie niby nowe studio i będzie się rozwijać lecz nie ma już tego Kopyrowego klimatu pierwszego Studia. Zabrakło starego ustroju 😉

 14. Gratulacje z okazji nowego domu i studia o większych możliwościach. Ale jednak oglądając ten filmik naszła mnie sentymentalna myśl, że wiele osób w tym i ja już się przyzwyczaiło do wyglądu kanciapy z setek filmów i będzie jej bardzo szkoda. Planujesz coś z niej przenosić oprócz ew. starej tablicy korkowej?

 15. Tomku, wszystko ok itp dla tych co oglądają cię od lat/ może zamiast 4 k dolby itp kup krowę , wszyscy znajomi kupią od ciebie laktozę a może inne ziarna

Leave a Reply