Beaver River z Beau’s All Natural z Kanady

26
1899

Degustacja jeszcze zeszłoroczna, na takie powolne rozpędzenie w Nowym Roku, czyli I.P.Eh. z Kanady.


Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to dzisiaj będzie jeszcze jeden film z degustacji.

26 KOMENTARZE

 1. Podejrzewam że Kopyra krew zalewa gdy czyta takie komentarze (albo już zwyczajnie ich nie czyta). Kit z degustacją, kit z treścią filmiku… KTOŚ SOBIE WPADŁ NA POMYSŁ ŻE MOŻNABY ZRECENZOWAĆ RISY Z PIWNICY, KOPYR, DAWAJ, SZYBKO, LUD SIĘ DOMAGA!!!!!!!!!!!!111111. Albo to spambot, albo ludzie myślą że skoro można zamieścić komentarz, to służy to jako bramka do koncertu życzeń.

 2. Tomek, wpadł mi do głowy pomysł… Co o nim sądzisz? Mógłbyś w Nowym Roku “poszerzyć ofertę programową”, a także wprowadzić fajna interakcję z widzami. Chodzi mi o serię w stylu “Kopyr degustuje piwo domowe”. Widzę to tak:

  1. Ogłaszasz z dwu-, trzymiesięcznym wyprzedzeniem styl piwa do degustacji. Np. w marcu degustacja AIPA.

  2. Na specjalny adres mailowy widzowie przysyłają Ci receptury swoich piw z krótkim [nie więcej niż czterozdaniowym] opisem lub komentarzem zachęcającym. Tak, żeby całość dało się przeczytać w minutę.

  3. Czytasz wszystkie nadesłane opisy piw domowych [nawet jakby było ich z 50, to zajmie Ci to góra godzinę] i wybierasz np. 3, które Cię najbardziej zainteresowały, zszokowały, “podjarały”.

  4. Wysyłasz maile do tych trzech szczęśliwców, a oni przysyłają Ci po buteleczce lub dwie.

  5. Kręcisz filmik z degustacji. Jak piwa będą super, to fajnie. Jak do kitu – to niezła beka, która na pewno rozśmieszy widzów.

  Co sądzisz o takim pomyśle? Nie byłby on chyba zbyt czasochłonny. Jeden taki filmik w miesiącu by wystarczył, a myślę, że widzowie [ja na pewno!] z niecierpliwością czekaliby na kolejny odcinek. Poza tym myślę, że byłaby to dla każdego wielka nobilitacja, gdyby sam Kopyr pochwalił ich piwko.

  • Niestety, realia są brutalne. Tego typu formuła jest interesująca tylko dla biorących udział, a więc kilkudziesięciu osób, a widzów są tysiące. Generalnie będą zmiany na blogu, więcej piwowarstwa domowego mam nadzieję, ale na pewno nie w kierunku degustacji piw domowych.

   • Myślę, że ciekawe byłoby dla wielu innych piwowarów domowych, a w połączeniu ze szczegółową recepturą, to prawdziwy skarb. Może raz na dwa miesiące?
    Mi najbardziej podobają się Twoje wizyty w browarach (browarkach), zaglądanie do garów i rozmowy z właścicielami i piwowarami.

 3. Wstępna selekcja na podstawie receptury jest trochę bez sensu. Piwa mogą być ciekawe na papierze ale zupełnie nieudane w butelce albo coś ciekawego, jakiś szokujący składnik jest w recepturze ale całkowicie nieodczuwalny w gotowym piwie.

 4. Panowie Kopyr nigdy na to nie pójdzie. Po pierwsze czas antenowy jest “cenny” a z piwowarami domowymi współpracy się nie nawiąże.
  Po drugie promowanie piwowarstwa domowego jako równie dobre, a może i lepsze niż kratf nie było by w smak całemu kraftowemu światkowi, a przecież to wszystko są koledzy Kopyra.
  Po trzecie Kopyr raczej nie miałby żadnych korzyści z promowania pojedynczych piwowarów.

  Do Kopyra: pewnie po przeczytaniu komentarza wysuniesz wniosek: ooo ten mi zazdrości, czy coś w tym stylu. Otóż Tomku nie zazdroszczę, cieszę się że Ci sie udało, a sam mam nadzieję że mnie też kiedyś się uda. Widzę jednak, że od pewnego czasu jakość bloga trochę spadała. Otóż kiedyś, zanim intensywnie współpracowałeś, zdarzało Ci się wrzucić i 3 recenzje w jeden dzień. Wybierałeś piwa z naprawdę różnych browarów, po prostu piłeś to na co miałeś ochotę. Teraz już sama ilość filmów zmalała do około 5 w tyg, w tym newsy, 100pytań, jakieś relacje z premier (też sponsorowanych), czy festiwali (też we współpracy) i na degustacje zostaje może 2 albo 3 “sloty” w które trzeba jeszcze wpasować współpracę.
  Kiedyś mówiłeś, że pijesz co drugi dzień mniej więcej dwa piwa. Powiedz w takim razie, czy jest tak dalej, czy po prostu nie nagrywasz tych pozycji, które nie zapłaciły za czas antenowy ? Jestem ciekaw jak to się stało, że człowiek który mówił, iż kocha piwo i kiedyś potrafił wrzucić 10 degustacji w tygodniu, teraz ledwie wypija dwa czasem trzy?
  Pozdrawiam.

  • Czas antenowy to jedno, ale problemem jest czas w ogóle. Jeśli mam napisać książkę, a idzie mi to wolno, odpowiadać na komentarze (bo lubię), to na dłuższą metę utrzymanie dwóch filmów dziennie jest niemożliwe. Mimo wszystko w 2015 r. ukazało się na blogu “403 publikacji na łączny czas 118 godzin 35 minut i 44 sekundy” (za obliczenia dziękuję Piotrowi aka Bakteria). Odliczając niedziele i święta, w które z zasady nie publikuję, oraz soboty, w które przestałem publikować z powodu tego, że chciałem mieć trochę mniejsze ciśnienie, daje to 254 dni robocze w 2015 r., a co za tym idzie 1,58 filmu na dzień. Pokażcie mi jakiegokolwiek youtubera zajmującego się piwem, który wrzuca więcej.
   Teraz tak, ja rozumiem, że kogoś boli że jest mniej degustacji kosztem Piwnych Newsów, 100 pytań, 1000 IBU, Wielkich Testów czy relacji z wydarzeń. Jednak zdecydowana większość widzów woli 100 pytań i Piwne Newsy niż kolejną degustację. Degustacje robi się najszybciej, ale ja jednak uważam, że bardziej użyteczne są Piwne Newsy lub 100 pytań i mimo że są bardziej pracochłonne, to staram się, żeby pokazywały się regularnie. W 2015 ukazało się 15 odcinków 100 pytań, z czego kilka trwających niemal godzinę. Piwnych Newsów ukazało się 30 odcinków. Nagranie jednego odcinka newsów to jest mniej więcej tyle czasu co 3-4 degustacje.

 5. Bobrza Rzeka w Polsce to Biebrza, starsi ludzie do dzisiaj nazywają ją Bobra. Bardzo dobry piwowar mieszka niedaleko Biebrzy tzn. Czesław Dziełak, i ja mieszkam jeszcze bliżej Biebrzy, też piwowar.

 6. Polska to duży kraj, więc informuję, że Biebrza płynie w województwie podlaskim (Biebrzański Park Narodowy). Odwiedzajcie Podlasie, Augustowszczyznę, Sejneńszczyznę i Suwalszczyznę.

 7. A co do liczby widzów…. Tomek, chyba nie zdajesz sobie sprawy, jaką stałeś się postacią. Ludzie oglądaliby Twoje filmiki nawet gdybyś mówił o naprawie odkurzacza. A co dopiero o piwie (nawet domowym). Zrób jedną próbę i zobaczysz, że będziesz miał minimum 2 razy tle wejść co na “zwykłą degustację”.

 8. Ja nie mam nic do newsów, 100pytań (aczkolwiek ciężko się już czegoś nowego dowiedzieć), 1000IBU (bardzo lubię) mnie własnie chodzi mi o to, że liczba degustacji się zmniejszyła, a z racji współpracy spadła ich różnorodność. Masz mniej slotów, a dochodzą degustacje obowiązkowe. Powiedzmy, że masz 7 filmów w ciągu tygodnia i przypada premiera dr Brew, to już dwa filmy odpadają bo przedpremierowa degustacja i relacja z premiery. Do tego piwne newsy, niech będzie jeszcze jakiś festiwal więc kolejne minimum dwa filmy i zostają dwa miejsca na inne piwa. Porównując to do dawnych czasów, musisz przyznać, że jest słabo.

  Najbardziej mnie denerwuje, że na współpracach ucierpiała różnorodność degustacji. Tym bardziej że najmocniej współpracującym browarem jest dr Brew, który owszem robi dobre piwa – ale nie oszukujmy się, one się wiele nie różnią.

  Moje odczucia są takie (może błędne), że chcąc uniknąć pretensji współpracujących browarów i niezręcznych sytuacji w branży, ograniczyłeś liczbę degustacji, głównie do tych sponsorowanych a resztę czasu antenowego robisz inny kontent. Przeglądając kolejne degustacje, one coraz bardziej przypominają sloty reklamowe, kiedyś zaglądałem tutaj aby zaczerpnąć opinii na temat jakiegoś piwa, dzisiaj częściej dowiaduje się co i gdzie się dzieje, co ma premierę i jakie plany ma dr Brew.

  TL,DR – dawny charakter bloga podobał mi się bardziej.

Leave a Reply