Tenczynek Lager z Tenczynka

29
2644

Trochę czasu minęło od inauguracji browaru w Tenczynku, ale w końcu zdecydowałem się na degustację. Piwowar miał dość czasu, żeby dopracować recepturę, a więc sprawdźmy co uwarzono w najnowszym browarze z grupy BRJ.

29 KOMENTARZE

 1. Panie Tomku, jakoś ciężko zrozumieć jak właściwie Pan ocenia to piwo… Raz jest złe, tragiczne, puste i gorsze od koncerniaków a sekundę potem mówi Pan że nie jest tak źle… Dziwna ta recenzja…

 2. Dopiłeś? 🙂
  tak się trochę zastanawiam, z drugiej strony, czego szukać w lagerze… nie wymyśli się koła na nowo, a BRJ to w koncu biznes, muszę na siebie zarabiać. A jak walczyć z koncernowcami? hehe robiąc piwa podobne po prostu… Tak czy siak, w mojej okolicy piwo nie do kupienia a chętnie bym spróbował.

 3. Uruchamiaj nowe browary i warz w nich klony Ciechana Wybornego. Do czego to k*&^^ zmierza? Jakubiak szczyci się tym, ze jego piwa smakują tak jak dawne. Wszystkie waliły jajeczkiem / kartonem i miały do tego mało ciekawą goryczkę? Serio, ale piwa z BRJ poza Porterem są mierne i mają masakryczne wahania jakości vide Jankes i AIPA z której zrobił się bezgroyczkowy ulep.

  • Porter z Ciechana też miewa słabe warki, powiedziałbym że ostatnio przegrywa z Okocimiem, który co prawda jest strasznie słodki, ale technicznie poprawny jak budżetowy szwajcarski zegarek, czyli po prostu solidny. Do tego rewelacyjny Komes, którego można kupić za mniej niż 5 zł. Obydwa jednak potrzebują moim zdaniem trochę leżakowania w piwnicy. Mamy więc Komesa i Okocimia, które od Ciechana są tańsze, a z drugiej strony trochę droższy Warmiński, który jest dobry już prostu ze sklepu i można go uznać za porter aksamitny i „łagodny”. Ciechan potrafił być pyszny, ale potrafił też również być wodą z palonym aromatem lub po paru miesiącach po terminie mocno rozwodnionym winem. BRJ niestety nie trzyma fasonu.

   • Marek Jakubiak może nie jest tak skostniały jak władze Ambera, które nowinki przemycają bardzo ostrożnie i poza główną linią, nie jest też takim partaczem jak te wszystkie Witnice, Czarnkowy-Gontyńce, Raciborze, ale od Kormorana to mógłby się uczyć. Nawet Fortuna poprawiła poziom, a BRJ to chyba ostatnio jedzie na legendzie Ciechana i swojego prezesa.

 4. Dajcie spokój już z tym Jakubiakiem. Koncernówki 2,50pln – Jakubiaki 3,50pln dla żuli to żadna konkurencja a poza nimi nikt tego nie kupi. Ludzie łapią się jak „muchy na lep” na hasła pt. „ratowanie starych browarów”,”tradycyjne”,”nieutrwalane” etc.

 5. Oceniłeś to piwo, że słabe i nic się nie dzieje – i pewnie tak jest. Może do kontry zaprezentowałbyś lagera, w którym coś się dzieje i w tym stylu jest OK.

 6. Mi też wydało się wodniste, żadnych znaczących wad nie wyczułem (żelaza też nie) ale o zaletach też ciężko mówić. Idealne na grila i do popicia kiełbasy lub na szybkie ugaszenie pragnienia. Natomisat drugie piwo z Tenczynka czyli Marcowe oceniam znacznie lepiej, zdecydowanie bardziej pełne, treściwe, dobrze zbalansowane w stronę słodową. z dwóch piw z Tenczynka zdecydowanie lepsze.

 7. jaki cel przyświeca Panu Jakubiakowi produkcję piwa zbliżonego do Ciechana Wybornego ??? Mając 4 browary to już niech robi w każdym coś wyjątkowego lub tylko na rynek lokalny np w promieniu 100 km od browaru bo jaki ma sens sprzedawanie we Wrocławiu Tęczynka, Ciechana i Lwówka, wiadomo że kto choć trochę myśli wybierze oczywiście Lwóweckie a nie jego klona.

  • Zauważyłem też modę na Ciechana wśród narodowców, którzy go piją ze względu na przekonania polityczne p. Jakubiaka. Sam mam poglądy „na prawo”, ale akurat nie kieruję się orientacją polityczną przy wyborze piwa. 😉

Leave a Reply