Lili Fontelli z Piwoteki

13
1771

Piwa z kwiatami (no oprócz czarnego bzu) jeszcze na blogu nie było. Lili Fontelli to pszeniczne ale z dodatkiem kwiatów. Czy robią one robotę w piwie, czy tylko na etykiecie?

13 KOMENTARZE

 1. Pytanie może lekko złośliwe…. Czy uważasz Tomku, że piwa które warzy Olbracht są na niższym poziomie niż te warzone przez kontrakty w owym browarze, mimo że nie są ideałami?

  A czy może wiadomo na jakim etapie te kwiaty są dodawane?

  A żarówkę to wynalazł Joseph Wilson Swan w 1860 roku, a nawet chyba wcześniej już eksperymentował, była dość prymitywna. Edison w 1879 opatentował udoskonaloną przez siebie żarówkę… już taką powiedzmy zbliżoną do dzisiejszej.

  A najwybitniejszym wynalazcą to był Nikola Tesla a dlaczego to już sobie można poczytać jak ktoś chce. Czyniąc długą historię krótką, jego praca i wynalazki powodowały, że ludzie mieli by energię elektryczną w zasadzie za darmo albo za wiele mniej a w dodatku prawie wszędzie i dlatego go zgnoili i wygrał pomysł Edisona gdzie prąd był produktem i można go było „porcjować” i sprzedawać-tak w skrócie.

    • Niczego nie neguję. Cenię Teslę, jak każdego innego wynalazcę, tylko od kilku lat internet zalewa stek mitów, bredni o tym człowieku. Zgodnie z zasadą im mniej się na czymś znam tym łatwiej wymyśla mi się teorie.

     Dla większości ludzi prąd przemienny to czarna magia, stąd ta gloryfikacja.
     Wystarczy się rozejrzeć wokół siebie i znajdzie się wiele wynalazków Tesli tylko mocno zminiaturyzowanych.

     Tesla nienawidził robić obliczeń matematycznych stąd często brnął w ślepy zaułek. Co doprowadziło go do bankructwa. Dziś ludzie sądzą, że odkrywał coś wielkiego.
     Nie ma darmowej energii. Za każde urządzenie trzeba zapłacić a później na bieżąco konserwować aby działało w trybie ciągłym.

    • Jak byłem w muzeum Tesli w Belgradzie to tam twierdzą, że został oszukany przez ludzi z konkurencji. Natomiast pewnie mają zbyt emocjonalny stosunek do swego krajana. Ja broń Boże nie opieram się na internetowych mądrościach. Na studiach moich jako serbski bohater był ciągle wspominany i stąd zainteresowanie późniejsze. Podobno Wi-Fi, zdalne sterowanie, bluetooth i wiele innych to pochodne jego eksperymentów. Technicznie nie jestem w stanie tego wyjaśnić ale będąc w kilku miejscach w byłej Jugosławii związanych z Tesa trafilem na takie info.

  • Niestety, chyba nikt nie potwierdził tej opcji z darmową energią. Ta legenda jak jego samochód po zakupieniu garści śrubek w sklepie budowniczym zaczął jeździć napędzany hmm polem magnetycznym Ziemi? No przecież to jest nie do powtórzenia, ze względu na słabość pola magnetycznego naszej planety 🙂 Też Teslę lubię, ale już bez przesady, że miał takie zabawki w zanadrzu.

 2. Za takie cos browar powinien dostać kopa. Chwalą się, że dodali ileś tam odmian kwiatów. Gość sobie czyta na etykiecie, oho to jakieś perfumy ale kupie zobaczymy co to. Otwiera butelke pije a tam nic… No trzeba powiedzieć , że kilka razy miałem podobną sytuację i człowiek czuje rozczarowanie. … Jeśli już dają te kwiaty to niech ich dadzą na tyle dużo aby je było czuć. Przecież jeśli ktoś kupuje dane piwo to zapewne wie co go czeka i absolutnie rozczarowanie w postaci braku smaku czy wyraznego aromatu jest gorsze niż gdyby to miały być perfumy

 3. Dlatego piwa z widawy rządzą. Zawsze napchacie do oporu smaku i aromatu i to mi sie podoba. A takie popierdułki zachowują się jak koncerniaki bojące się dodac więcej smaku bo klienta to zrazi ??????

Leave a Reply