Heady Topper z The Alchemist

20
6952

No i wreszcie mamy gwiazdę wieczoru. Piwo nr 1. na świecie wg portalu Beer Advocate. Czy jest się czym ekscytować? Czy lepiej smakuje z puszki, czy ze szkła? Wreszcie czy warto go kupić?

20 KOMENTARZE

 1. Wychodzi na to że bardzo piwo bardzo dobre ale dupska nie urywa ;D. Ciśnie się pytanie czy w klasie double IPA znalazłoby się w rankingu top 10 tego co Pan próbował.

   • żródłą mojego niepokoju upatruję w tym, że tego typu duże festiwale pseudocraftowe (jak mówi J. Materski piw „crafty”) zagrażają piwnej rewolucji odciągają potencjalnych nowych piwnych geeków. są ogromne i wspieraja je znani i lubiani przeze mnie ludzi (Makłowicz, przypomnę jak chwalił 1 z piw Doctor Brew). Co gorsza, upowszechnia się opowieści dziwnej treści nt. piwa.

    • Ja bym tam w czambuł nie potępiał tej imprezy. Wszystko zależy jakie piwa będą tam lane. Oczywiście wygląda to tak sobie, chociaż występuje tam np. Rueben Gray z Irlandii, więc nie jest tak źle.

 2. Z puchy to moża Vipa chlapnąć ale nie piwsko targane z drugiego krańca świata.
  To troche analogiczna logika jakby będąc …. hm takim Mnietkiem pójśc do sklepu z kraftem, kupić LublinToDublin za 13 zł (przepłacając) i skoczyć za sklep ciągnąć go z gwinciora.

 3. Tydzien temu,na londynskim 100 Craft Beer Festival/Clapham North/ degustowalem ze znajomymi znakomita Citra Burst /z KEG-a/.W beer list napisano,ze to piwo pochodz z browaru Alechemy.Czy to ten sam browar,co z Vermont ???

Leave a Reply