Polska Pszenica z browaru Reden

14
2713

O piwie trochę wspominałem Wam w Piwnych Newsach. W skrócie chodzi o szczep drożdży Gwoździe i Banany z gdańskiego Fermentum Mobile. Czy polskie drożdże do weizena okażą się lepsze niż WB06?

14 KOMENTARZE

  1. Nie piłem wszystkich piw z browaru Reden, ale z każdym piwem czułem, że robią postęp. Dla krótkiego przykładu: Mc Farmer – takie typowe AIPA, ale nic mi nie urwało, Milkołak – czuję słodkość przeplataną z palonością, jest dobrze, Jasny gwint – to piwo mnie urzekło, bardzo dobry balans). Chociaż zazwyczaj nie kupuję piw pszenicznych, to na te konkretne jestem napalony (też dzięki Twojej Tomku prezentacji). Życzę dobrze Redenowi,

  2. Weź coś Kopyr zrób z tym sprzętem bo nie ma w filmie szczegółów które chyba nie tylko ja lubiłem, tzn zbliżeń na kapsel, pianę itd.

  3. Co do odczuwania słodkości o której wspomniałeś Tomku, odpowiedzialny jest za to octan izoamylu (jest go bardzo dużo w piwach pszenicznych), który to drażni nerwy trójdzielne powodując ten efekt. W konsekwencji zamiast kwasowości odczuwamy smak słodki.

  4. Tomek, był jakiś napój energetyczny przed degustacją? Obejrzałem 3 Twoje degustacje pod rząd (pan ipani, miksokreta i ww. jako ostatnia) i odniosłem wrażenie, że byłeś tu nieźle nakręcony :).

Leave a Reply