Earl Grey IPA z Emelisse

20
3471

Piwo z herbatą? Czemu nie, najlepiej z Earl Grey, z charakterystycznym cytrusowym charakterem olejku z bergamotki. Takie piwo uwarzył rzemieślniczy browar Emelisse z Holandii.

20 KOMENTARZE

  1. W Holandii mieszka troche mniej ludzi niz w Polsce, pozatym jest duza dostepnosc dobrego piwa z Blegi. Takze porownywanie absolutnych liczb jest niebezpieczne. Kazdy kraj ma swoja specyfike.

    Emelisse to chyba moj ulubiony browar. Dobre piwa bez zadencia.

    uwaga technicza: mam wrazenie ze za mala jest glebia ostrosci i zly punkt, idealnie widac kapsle, gorzej ciebie.

    • Nie róbmy z Holandii Luksemburga. To jest 16 milionów ludzi, sporo więcej niż choćby w Czechach.

      Co do kwestii technicznych. To jest materiał nagrany z tydzień temu. Problemy są znane, zdiagnozowane, wdrożono procedurę i już po południu powinien być film bez tych niedogodności.

    • proponuję na polskim blogu, jeśli już decydujemy się na język polski, to trzymajmy się jego zasad i piszmy po polsku 🙂 Pozdrawiam.

    • Faktycznie – potwierdzam, ostatnio miałem okazję pić 2 ich produkty – espresso stout – dobre, ale bez szału, oraz White Label RIS – to zrobiło na mnie wrażenie i polecam, zwłaszcza jak ktoś lubi palone torfowe nuty – podobno leżakowane w beczce po jakiejś mocno torfowej whisky i to czuć.

  2. Ja jako fascynat herbaty – szczególnie Earl Grey – miałem zamiar się dopytywać czy da się jakoś pożenić aromat bergamotki z piwem. Teraz już wiem, że da 🙂
    Tylko muszę jeszcze doszukać się gdzieś jak to zrobić 😉

    PS Czy piwo dostępne w Polsce?

  3. Polifenole nie tyle mają działanie preciwrakowe, co poprzez wychwytywanie wolnych rodników zapobiegają powstawaniu uszkodzeń DNA, które mogą być wywoływane właśnie przez wolne rodniki. Teoria dobra, tylko hype za wielki. 😉

  4. Jak nie jestem wielkim fanem piw z dodatkami, tak coś podobnego ląduje w kolejce do warzenia. MEGA. To drugie piwo z herbatą, które zachęca – stout Masona z wędzonym Lapsangiem miałem przyjemność pić, a to brzmi świetnie po samym Twoim opisie!

    • Pan Rafał zawsze tak opowiada te historie o herbatach jak jakiś dziadek historyjkę na dobranoc; bardzo sympatycznie 🙂

  5. Ciekawe ile osób wystudziło herbatę i wzięło do ust torebkę aby sprawdzić goryczkę garbnikową….. zamiast napić się herbaty he he 😉

    • Polecam raczej zaparzać herbatę liściastą (w sensie nie z torebek, ekspresową). Myślę że można to porównać jak lager z koncernu (ekspresowy Earl Grey) do ale’a kraftowego (np. w sklepie herbacianym, na wagę). W świecie herbat też są duże koncerny które robią masówkę twierdząc, że to rewelacyjny produkt 😉

  6. Jeszcze jedna drobna uwaga techniczna: poziom głośności czołówki i tyłówki nie jest znormalizowany w stosunku do reszty – są zbyt głośne.

Leave a Reply