German IPA z Camba Bavaria

10
2083

Kolejne niemieckie piwo na, jak można sądzić, niemieckich chmielach. Niestety nie bardzo wiadomo na jakich.

10 KOMENTARZE

 1. Tylko na Herkulesie jest to piwo podobno „The Camba German IPA, the second IPA by Camba Bavaria uses only the German hops variant Herkules making this beer a German IPA.” a ten owoc to…. morela.

  • Całkiem możliwe, że jest to single hop Herkules. Ogólnie nie najgorszy chmiel, stosuje go również Crew Republic w swoim Foundation 11.
   Aha, Huell Melon powinien się kojarzyć z żółtym świeżym melonem i aromatem winnym, to akurat do Tomka.

 2. Miałem okazję dwukrotnie pić to piwo w Monachium w Tap Barze, pierwszy raz z kija we wrześniu, drugi raz z butelki w listopadzie.

  Za pierwszym razem na mnie i moich znajomych wywołało ono ogromne wrażenie bardzo mocnymi aromatami ananasowymi, kupiłem sobie na wynos wersję butelkową, która też była ananasowa ale nie aż tak bardzo.

  Za drugim razem nie mieli go na kranach, ale wziąłem wersje butelkową i była bardzo mało aromatyczna. Głównie słód, piwo było jakieś takie puste, zupełnie inne niż wcześniej.

 3. Świeże German IPA jest bardzo dobre, z mocnym chmielowym aromatem. Camba Bavaria dostępna jest w stałej ofercie butelkowej i beczkowej w Katowicach w pubie Browariat. A ich oferta jest szeroka mają doskonałego milk stouta, fajne black IPA.

 4. „Die ausschließliche Verwendung der deutschen Hopfensorte Herkules macht dieses IPA zu einem German IPA.”

  czyli single hop Herkules.

  Tak jak mowiles: Camba ma kilka przyzwoitych piw ciemnych (RIS, Milk Stout, Black IPA), ktore pilem i moge polecic.

  Niestety w przypadku mocno chmielonych z butelki (Summer, Hop Gun) tez nie maielm szczescia: utlenione na miod.

Leave a Reply