[1000 IBU] Tomasz Koper w reklamie Lidla – przypadek?

118
4282

Od kilku dni dostaję od Was alarmujące wiadomości o najnowszej reklamie Lidla. Wreszcie miałem okazję jej się przyjrzeć i… nie powiem, pewne rzeczy mnie tam zastanawiają.

Co się okazuje?

118 KOMENTARZE

 1. Tomku, zaczął bym się zastanawiać nad zarejestrowaniem swojego znaku „towarowego?”.
  Szkoda by Twoją pracę ktoś zbezcześcił…

 2. Ciekawe do kogo kierowana jest ta „reklama”… konsumenci marketowych eurolagerów zapewne nigdy o Tomaszu Kopyrze nie słyszeli, natomiast fani Pinty i BrewDoga raczej nie dadzą się nabrać… czyżby istniała w Polsce trzecia kasta piwoszy? Nie wiem, zapracowane korpoludki, które cośtam słyszały że teraz IPY są w modzie i że cośtam blogkopyrakom, ale mają za mało czasu żeby katować blogi i Ratebeera?

  A może to po prostu taki inside joke, lekki prztyczek w nos w kierunku hopheadów?

  • Z drugiej strony, jak pojawił się „Alter Beer” z Żabki, wszyscy jak jeden mąż rzucili się go spróbować, wiedząc że była to ewidentna podróba AleBrowaru, na 99% kiepska. Bez sensu.

   • Jedni się rzucili świadomie a inni nieświadomie. Gdy czytałem komentarze zdjęć z BGM to przy jednym załamał mnie komentarz w stylu:
    „Świetne piwa były i warto było iść. Teraz pójdziemy zakończyć ten dzień popijając piwa z Alter Beer z Żabki”

    Jak to czytałem to zastanawiałem się czy to był troll czy serio gdy ludzie usłyszą „piwna impreza” to wszyscy idą nawet jak nie mają pojęcia co piją lecz ważne by miało alkohol…

  • Jest masa ludzi którzy kojarzą Kopyra, mimo że nie są jego wiernymi widzami czy beergeekami, tylko po prostu słyszeli o Tomku od znajomych, z natemat itd. Myślę że przeważająca część wykopowiczów też mogłaby się nabrać.

 3. Tomku, zgłoś to do komisji Etyki Reklamy, żeby zbadała sprawę. Bo jeśli to jest podszywanie się pod Ciebie, nawet jak opisałeś to w filmie – na zasadzie dziwnych zbieżności: nazwiska, zwrotów, form używanych na blogu, to jest wprowadzanie konsumentów w błąd i za to już są pokaźne kary + odszkodowanie dla Ciebie.

  Jak już na początku mówiłeś, że ktoś Cię pyta, czy wystąpiłeś w reklamie i masz to na piśmie, to masz już udowodniony przypadek mylenia klientów. Wydaje się to śmieszne, ale łamanie praw konsumentów i nieetyczne zachowania są nagminne w tej branży.

  Co więcej naruszają Twoje interesy i stawiają Ciebie w złym świetle (przyjęło się w Polsce, że źle się patrzy na blogerów, którzy skomercjalizowali swój wizerunek), w dodatku jeśli piwo nie będzie spełniało standardów i ktoś Ciebie skojarzy z tą reklamą, to Ciebie oszkaluje z winy Lidla. A jako osoba publiczna (jak by nie było), budująca swoją wiarygodność na wizerunku rzetelnego sędziego i degustatora, nie muszę chyba mówić jak to trzepie?

  W dodatku jak komisja orzeknie i nakaże im wycofać taką reklamę (zwykle z pokaźną karą), to dowal im procesem o odszkodowanie. Pal licho kasę, niech wyładują wtedy w ramach kary mamonę, którą chcieli nieetycznie podbić sobie sprzedaż w nowy spot, równie długi, dokładnie wyjaśniający i przepraszający Ciebie oraz konsumentów i puszczą tam gdzie emitowali ten i poszczają tak cały miesiąc. To ich po kieszeni i wizerunku uderzy, że zastanowią się 10 razy zanim podszyją się pod kogoś chamskim chwytem.

  Trzeba tępić Januszy reklamy bezwzględnie!

 4. Kopyr informuj na bieżąco na fejsie jak się sprawa ma. Lub zrób jakiś jeszcze docinek jak coś się wyjaśni. Jestem bardzo ciekawy czy ten koper faktycznie pracuje w jakimś browarze

 5. Pokazany browar, jeśli chodzi o wszystkie ujęcia z zewnątrz, to na 100 % Browar nr 1 w Łodzi (co mniej więcej zgadzałoby się z lokalizacją na mapie, chociaż trochę im się za bardzo na wschód poleciało). Jeśli chodzi o wnętrze, to niestety się nie wypowiem, gdyż w browarze nigdy nie byłem – generalnie robią spore problemy jeśli chodzi o zwiedzanie, a szkoda, bo to zabytek 😉

 6. Gdzieś w agencji reklamowej pracującej na zlecenie Lidla…
  – Stefan…
  – No?
  – Ale, wiesz, oni chyba na tego gościa Kopyr mówią a nie Koper.
  – Jeden ***j, pisz Koper, chamstwo się nie pozna…

 7. Nie wiem czy faktycznie Tomek Koper jest browarnikiem, ale co do imienia i nazwiska to jest to jego prawdziwe. Wiem, bo mieszkałem z nim w akademiku w Łodzi 🙂 Pzdr

Leave a Reply