Lacto Sweet Stout z Hitachino Nest

5
1535

Dziś info, gdzie w Tokio można kupić butelkowe lub puszkowe japońskie piwo rzemieślnicze. Po drugie zaś, weryfikuję czy to aby na pewno prawda, że w Japonii można pić alkohol w miejscach publicznych.

Po pierwsze, sklep Le Collier Marunouchi na Tokyo Station. Poziom B1 obok wyjścia Marunouchi Central Exit.

A teraz hazard w postaci degustacji piwa w Tokio na świeżym powietrzu. W ogrodach cesarskich.

5 KOMENTARZE

 1. Osobiście bardziej mi pasuje, że mogę po legalu kupować surowce warzyć i fermentować w domu niż, cieszyć się z możliwości bezkarnego popijania w publicznych miejscach.Naturalnie przytłaczająca większość warkopijców z typowego osiedla w Polsce wybrałaby opcję japońską.

  • Dwie odmienne kwestie, nie wiele mające ze sobą wspólnego. Pamiętaj, że wychodząc sobie w lato w niedziele do parku i wypijając jedno-dwa piwa, popełniasz wykroczenie. Absurd. Dlaczego? Mandat nakłąda ustawa o wychowaniu w trzeźwości, chodzi o to by nie gorszyć młodzieży np.. I teraz jeśli osoba A siedzi w ogródku i wali wódkę z warką mając dziecko na kolanach to NIKOGO NIE GORSZY W MYŚL PRAWA. Jeśli ja idę z kolegami wszyscy są pełnoletni pograć sobie w piłkę, we frisbee, czy coś i pijemy jakieś piwko. TO GORSZYMY DZIECI, KTÓRE WIDZĄ NAS Z 500 METRÓW. W lokalu pijesz legalnie, 5 metrów za płotem – łamiesz prawo.
   Aspekt zapobiegania alkoholizmowi w ten sposób no to jest taki bezsens, że nie trzeba chyba się rozwodzić.

 2. ale mu dobrze . pewnie po przyjeździe z Japonii nie musi kupować kamizelki odblaskowej 🙂 . bo jak taki chmiel rósł sobie w rejonach gdzie im wyciekało z elektrowni atomowej 🙂

  ciekawi mnie dlaczego piwa koncernowe np. taka warka (butelkowa ) jak ją da się na kilka tygodni do piwnicy to nabiera smaku i większej goryczki . sprawdzałem na kilku lagerach koncernowych .

  • Pewnie autosugestia 😀 W eurolagerach goryczka jest na poziomie podłogi i leżakowanie nic tym “piwom” nie doda (no, może mokry karton :)). Aromaty chmielowe i goryczka z czasem słabną, a nie wzrastają.

  • Tak się składa, że japoński chmiel Soarchi Ace rośnie… w USA. W Japonii po jakiejś epidemii szkodnika szlag im trafił plantacje. A świecić to raczej po rybach i owocach morza można.

   Co do Warki z piwnicy, to obstawiam idealną temperaturę serwowania; wyższą niż z lodówki, a co za tym podkreślającą smak i m.in goryczkę. Na pewno goryczka w piwie nie rośnie z czasem leżakowania, wręcz przeciwnie.

Leave a Reply