Wabi Sabi Japan Pale Ale z Baird Beer

36
2024

Chronologicznie nie była to pierwsza degustacja piwa w Japonii, ale za to była dość spójna i nie wymagała montażu, dlatego pójdzie jako pierwsza. Piwo z dodatkiem zielonej herbaty i chrzanu wasabi.


36 KOMENTARZE

 1. Jadłem i te i te sushi jednak co mnie zastanawia to czy są one porównywalne do tych japońskich. Umiałbyś coś o tym powiedzieć? Tak swoją drogą jak Ci się podobało w barze? Z tego co widziałem na necie to nawet sposób robienia tego sushi można nazwać sztuką:)

  Co do piwa to chyba ciekawe jest i warto spróbować.

  PS. Piękne szkło. Przypomina takie otyłe teku:D

  • W końcu do sushi baru nie poszedłem. Polecam film “Jiro śni o sushi”. Swoją drogą, jak na to patrzysz, jak robi to mistrz sushi, to sobie myślisz, oj tam wielka mi to sztuka. 😉 Każden by tak potrafił, a jednak…

   • Właśnie jestem w trakcie oglądania tego filmu:) Dla mnie jest to sztuka i pasja. Poszedłem raz do jednego Turka na kebaba i zachwyciłem się tym jak go przyrządzał. Po prostu było widać tą pasję i radość z swojej pracy:) Aż milej się spożywało takie jedzonko.

 2. Ktoś coś mówił o napisie na koszulce? Pamiętam, że Pinta miała ciekawe doświadczenia ze słowem Mata:) To maki jakoś strasznie grubo pokrojone. Normalnie są dużo cieńsze te “plasterki” i łatwiej je zmieścić do ust.

 3. Jeśli przez Niemcy wracasz, to piwa tam nie kupuj. Od 25 września w Lidlu megaprzegląd niemieckiego “craftu”. Uwaga, aż 27 piw do wyboru. Szok! 😉

  • oni mają też wersję tego dania gdzie oni jedzą całe żywe ośmiornice .
   lubią sobie taką ośmiornicę wsysnąć w całości . oni też traktują to jako sport.
   dania z rybą fugu 🙂 ( tylko trzeba trafić na specjalistę od tych ryb bo inaczej można mieć problem potem ) . mają jeszcze wiele innych specjałów 🙂 . z polskich dań to obecnie jest sezon na grzyby . do maślaków pieczonych warto dołączyć portery słodkawe ( gdzie mają posmak karmelu ) . to by dopiero miał oglądalność jak by pokazał jak się zabiera do jedzenia za taką ośmiornice całą, żywą . 🙂

 4. A ja mam pytanie z inne paki… tak właśnie mi sie przypomniało i zacząłem rozmyślać co to za “typ” piwa EXPORT? bylem w tym roku w Niemczech i sie mnie wlaśnie pytali czy chce PILS czy EXPORT ale sami nie umieli wytłumaczyć co za różnica….

Leave a Reply