Wystąpienie na Festiwalu Birofilia

13
2600

czyli jak zostać degustatorem w 7 krokach?

Po burzliwej dyskusji na blogu zakładam, że nie wszyscy byli w Żywcu. 😉 Możecie więc obejrzeć praktycznie całe moje wystąpienie. Urywa się, więc może jakiejś puenty brakuje, już nie pamiętam, ale to jest całość. Oprócz tego odpowiedzi na pytania publiczności. Jakość obrazu i dźwięku jest taka sobie, ale jeśli ktoś nie był, to można obejrzeć.

oraz pytania publiczności.

Zdjęcie z profilu Festiwal Birofilia na FaceBooku. Autorem jest Michał Szypliński.

13 KOMENTARZE

  1. Bardzo fajne wystąpienie szkoda że nie mogłem być tam osobiście ale jest dla mnie alternatywa i wielka gratka dla piwowarów domowych 2.07.2014 w Białostockim Multibrowarze o godz.17 odbedzie sie pokaz warzenia piwa prowadzony przez tego rocznego zdobywcy Grand Championa Birofilii w Żywcu Czesławawa Dziełaka. Pewnie trzeba być wcześniej bo miejsca jest niezawiele a ludzi pewnie bedzie full.Zapraszam sedecznie 🙂

  2. Gwar przy stoisku piwowarów domowych zagłuszał większość wystąpień;)
    Podobnie mi wyszła piątkowa rejestracja wywiadu z Simonem Martinem.
    Dziękuję za wspólne zdjęcie i pozdrawiam.

  3. Byłem, stałem tuż obok pachnącej brzeczki 😀 Wykład ciekawy jak zawsze. Mnie pozytywnie zaskoczyła część o predyspozycjach do rzetelnej degustacji piwa, że wcale nie trzeba być nadczłowiekiem żeby czuć w piwie coś więcej niż alkohol. Uwierzyłem, że też mogę degustować piwo na 100%, a nie tylko udawać, że czuję jakiś smak. Impreza świetna.
    p.s. Wykład Kopyra przyciągnął największe tłumy do namiotu 🙂

  4. Od następnego festiwalu zaproponuj organizatorom, żeby zrobili Ci ściankę na zdjęcia 😀 😛 . Jestem w szoku, że tak dobrze słychać, dobrze zbiera ten mikrofon.

  5. Czy te odgłosy rozmów pochodzą od osób znajdujących się przed tobą? Jeśli tak to widownia mogłaby okazać więcej szacunku prelegentowi…

    • tuż obok znajdowała się aleja piw, więc większość tego gwaru pochodziła właśnie z tego miejsca 🙂 aczkolwiek w namiocie tyły też miały w poważaniu wykładowcę

    • Widownia była zainteresowana, Kopyr miał największą publiczność ze wszystkich wykładów. Problemem było to, że namiot nie służył tylko do pokazów i też nie należy mieć pretensji do piwowarów domowych – w końcu na wykład nie przyszli. No i oczywiście aleja – namiot stał zaraz obok, więc sporo gwaru dochodziło stamtąd.
      Warto też wspomnieć, że na żywo gwar mniej przeszkadzał i Kopyra było słychać świetnie, chyba, że to efekt moich odstających uszu 😉

  6. A będzie jakieś podsumowanie festiwalu np. konkursu piw rzemieślniczych? Na stronie festiwalu widać, że kormoran zgarnął najwięcej, ale np. nie było AleBrowaru? Bo pinty już mówiłeś, że nie było z powodu Ziemka Fałata a AleBrowar?

    • Takie info z piątku od AleBrowaru

      „Już dzisiaj o godzinie 16:00 zaczyna się w Żywcu festiwal piw rzemiślniczych Festiwal Birofilia. W alei piw świata znajdziecie Smoky Joe w wersji fanowskie, w strefie gastronomicznej gratka dla lubiących zdecydowaną goryczkę Crazy Mike i Deep Love. Niestety tym razem, wyjątkowo nas nie będzie.

      W niedzielę odbywa się Żarłostacja czyli Opolski Piknik Kulinarny. W czasie, którego Bartek opowie o historii AleBrowaru i o naszym najnowszym dziele Deep Love, przewidziano małą degustacje .

      Zapraszamy!”

    • Szkło fioletowe. Część aptek, które robią medykamenty ręcznie wykorzystuje je do przechowywania leków (ale chyba i tak częściej można spotkać brązowe). Nie wiem czy to w Galileo czy w jakimś programie na Discovery był pokazany proces produkcji takiego szkła i jaki ma wpływ na przechowywanie żywności. Generalnie jest dosyć droge, mało przedsiębiorstw produkuje tego typu wyroby. Na pewno przepuszcza najmniej światła (tu trzeba byłoby zadać pytanie jaki kolor światła w całej gammie jest odbijane, jakie absorbowane a jakie przepuszczane? warto sprawdzić). W teście porównawczym (szkło zielone, bezbarwne, brązowe i fioletowe) zasadniczo wypadło najlepiej- wrzucone owoce najpóźniej pleśniały/gniły (ale trzeba zaznaczyć ze test był powtarzany kilka krotnie i nie zawsze wyniki były takie same). Mówi się że jest to szkło przyszłości; zobaczymy czy tak będzie 😉

Leave a Reply