Życzenia na Wielkanoc 2014

36
3790

czyli Jezus zmartwychwstał!

Moje życzenia dla Was z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Oraz odcinek rekolekcji o. Adama Szustaka poświęcony Dobremu Łotrowi. Polecam.

 

36 KOMENTARZE

 1. Dzięki za życzenia!
  I za bardzo zdrowe podejście do wiary. Cieszę się, że masz odwagę mówić otwarcie o tym, co jest dla Ciebie ważne.

  Sam zresztą mogę się tylko podpisać pod Twoimi słowami.

  Pozdrawiam!

 2. Mówisz jak rasowy Luteranin.
  Bo własnie dzięki wierze w Dobrą Nowinę i łasce Boga zbawieni zostaniemy, a nie dzięki naszym uczynkom. Bóg nie kolekcjonuje naszych uczynków i kocha nas bezgranicznie oczekując w zamian uwierzenia w Niego i naszego oddania się Jego mocy sprawczej.

  Czego i Tobie w ten Wielkanocny czas życzę 🙂

 3. Tomek, również dla Ciebie i całej rodziny pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego. No i wielki szacunek, gdyż w dzisiejszym świecie mało kto ma odwagę mówić o swojej wierze.

  • Tak, wierzę.
   Jak napisał św. Paweł – „(…)gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą.” Tak więc nic nowego nie napisałeś. 😀

  • Śmieszne!!!

   Il n’y a rien sur la terre qui ne montre ou la misère de l’homme ou la miséricorde de Dieu, ou
   l’impuissance de l’homme sans Dieu ou la puissance de l’homme avec Dieu.

  • Piotreczek: nawet jeśli to śmieszne, to zachowałbyś przynajmniej te uwagi dla siebie. Wstyd mi czasem za ateistów którzy na siłe starają się przekonać wierzących do absurdu ich wiary i zdyskredytować. Ta dyskusja z góry skazana jest na niepowodzenie, co nie zmienia faktu że każdy ma prawo wierzyć w co chce dopóki nie narusza wolności innego człowieka. Mnie jako niewierzącego, cieszą takie miłe życzenia i również wam wszystkim życze wszystkiego dobrego na nadchodzące dni.

   • „co nie zmienia faktu że każdy ma prawo wierzyć w co chce dopóki nie narusza wolności innego człowieka”

    Szkoda tylko że nie wolno ingerować w wolność katolika, bo w każdego innowiercy już można. Ot choćby krzyże wszędzie, procesje blokujące miasta, uroczystości Państwowe w asyście duchownych itd. A Polska to przecież kraj neutralny światopoglądowo, przynajmniej tak jest napisane w Konstytucji RP, ale co tam „prawo boskie stoi ponad prawem stanowionym” jak się władza nie obudzi to będzie więcej takich zdarzeń jak lanie dzieci przez zakonnice, o innych czynach zabronionych nie wspomnę, ot takie miłosierdzie dla bliźniego.

 4. Dokladnie jak mowi Tomasz, Swieta Zmartwychwstania nie saswietem jaja i zajaczka, tak jak Boze Narodzenie nie jest swietem choinki i karpia. Dla niektorych to jednak za mocne przeslanie jak prawy sierp Tysona 😉

  Wobec tego czas na plynny chleb, piwo postne 😉 Zadnych ekstrawaganckich fiu-bździu na kiju i nowofalowych amerykańskich chmieli. Hefeweizeb czy swiateczny kozlak.

 5. Wielkie dzięki i na wzajem! Chciałem jeszcze napisać że wielki szacunek za odwagę, ale kurcze… Czemu jawne głoszenie Chrystusa w katolickim kraju ma być aktem odwagi? Świetnie, że nie dajesz się zwariować!

  • Polska nie jest krajem katolickim. Przeczytaj Konstytucję RP. Co najwyżej większość ludzi jest wiary katolickiej. I wcale nie 95% jak twierdzą niektórzy.

 6. Wszystkiego dobrego z okazji świąt .

  bym się wstydził komukolwiek życzyć zająca z kolorowymi jajkami 🙂 to jest dla mnie trochę perwersyjne 🙂

 7. Dziękuję Tomku za normalne życzenia nie mające nic wspólnego z zakłamaną political correctness, która nakazuje słać ludziom jakieś bzdurne życzenia, okraszone obrazkiem z baziami i kotkiem, bo szefowie z za oceanu mogliby mieć problem, gdyby zrobili inaczej.

  Wszystkiego Dobrego!

 8. Mimo że nie jestem wierzący to życzenia na gwiazdkę mi się podobały bo były głębokie. Tych nawet nie obejrzałem do końca. Trochę taką propagandą wieje.

 9. Fajnie Tomku, że nie wstydzisz się swojej wiary i traktujesz obowiązki katolika na poważnie. Jedną tylko widzę nieścisłość w tym: „wystarczy uwierzyć”. Co z dziećmi „innych bogów” – muzułmanami, hinduistami itp. Jak oni mają uwierzyć w Chrystusa, skoro są wychowani w innym kręgu kulturowym i mogą nawet nigdy o katolicyzmie nie usłyszeć? Czy jak nie uwierzą to nie będą zbawieni? Czy to naprawdę warunek konieczny zbawienia? Zobacz, że katolików jest na świecie mniejszość. Co w takim razie z resztą?

  • Moim zdaniem, Jezus umarł za wszystkich ludzi i wszyscy ludzie mogą dostąpić zbawienia. Natomiast rolą chrześcijan jest mówić o tym światu. I wcale nie powiedziane, że chrześcijaninowi będzie łatwiej wejść do nieba. „Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie”.

 10. Witaj kopyr. Wiara w boga jest wspaniała, ale kościół katolicki przez ostatnie tysiąc lat tak zamieszał, ze chyba zapomniał o co w tym wszystkim chodzi, stary testament ich nie interesuje?. Obecnie liczą się tylko wpływy i władza. Oczywiście są wyjątki Jan Paweł 2, czy obecny papież.Pozdrawiam

Leave a Reply