[Denver Trip] o podróży do USA i pierwszych wrażeniach

27
2759

a także o jet lagu i rynku telefonii komórkowej w USA 😉

Filmy z degustacji, zwiedzania browarów itd. wymagają trochę posiedzenia przy obróbce, więc pewnie będą się pojawiać po powrocie. Natomiast tutaj taka typowo vlogowa akcja, czyli gadanie do kamery o wszystkim i o niczym ;). Darujcie sobie komenty, że gubi ostrość. 😛

Dobra, idę sędziować. Na śniadanie American StylePale Ale i Sweet Stout, a przed lunchem Wood and Barrel Aged Stron Stout. Yeah!!!

27 KOMENTARZE

  • Co to ma za znaczenie ?? Lufthansa Technik zapewnia zarąbistą jakość techniczną samolotu (sprawność silników itp.) — wystarczy porównać z United, a ilość lat zupełnie nie ma znaczenia, tylko resurs.
   I nie ma co narzekać, za te pieniądze nie polecisz sobie A380, sorry 😛 , a 747 to bardzo dobry samolot.

 1. Lecieliście Boeingiem 747-400, którego pierwszy lot komercyjny odbył się w 1988 roku, czyli 26 lat temu, więc nie jest to konstrukcja ponad trzydziestoletnia. Najstarszy w Lufthansie ma 23 lata. Lecieliście maszyną D-ABTF, właśnie tą najstarszą, ale na pewno nie ponad trzydziestoletnią 😉 Poza tym, wnętrze, siedzenia, system rozrywki (PTV) niezależny jest od wieku maszyny, czy też konstrukcji, tylko od czasu, kiedy ta instalacja nastąpiła, a w przypadku tej maszyny, było to chyba 2-3 lata temu. 30 lat temu, żadna linia nie myślała o PTV 😉

 2. „Jaka szkoda, że Państwo tego nie widzą…:-)” – Góry Skaliste.
  A tak BTW T-Mobile. Tomek, nie masz w ogóle zasięgu sieci, czy masz zasięg, ale sam internet nie działa? Z czym dokładnie masz problem? Może powinieneś mieć wgraną konfigurację T-Mobile na telefon albo może musisz telefon przestawić na inny zakres w USA.
  Łatwo tak kogoś od złodziei wyzywać, a chłopak może niczemu nie jest winny. Relax… 🙂

  • Dzisiaj mi naprawili. Problem był tego typu, że gościu skasował cash, ale nie poszło to dalej w ich systemie. Może dlatego, że było to parę minut po zamknięciu salonu.

   • Latało się kilka razy drożej, ale rynek nie był zepsuty. W ostatnich latach cena biletów lotniczych malała, a koszty rosły, więc stąd tyle problemów na rynku lotniczym. To właśnie przez przyzwyczajenie klientów doprowadziło m.in. do strajków Lufthansy, upadku kilku linii lotniczych itp. To że latacie Ryjem po Europie w takich cenach wynika tylko z dopłat, które samorządy sadzą za każdy odcinek i jest to gruba kasa z Waszych podatków, więc nic nie ma za darmo. W poprzednim roku RyanAir miał 226 mln. euro straty na działalności operacyjnej, co zostało nadgonione dopłatami z samorządów europejskich, w tym polskich. Zadziwiające jest to, że naród nie ma bladego pojęcia, że za jego pieniądze latają Brytole na picie do Krakowa, Warszawy itp.

    • No i wszystko się zgadza, dzięki temu że są low costy to narodowe linie też musiały zacząć ciąć koszty, dzięki temu więcej ludzi może podróżować taniej nawet za ocean.

 3. Tomek,
  odnośnie jet lag-a, to po powrocie jest gorzej, duzo gorzej. Ja po powrocie z USA byłem jak Zombie przez 2dni (a w tamtą stronę zupełnie nie miałem problemów).

  Udanego wyjazdu!

  • Wszystko zależy od organizmu – ja w tamtą stronę przez 3 dni miałem problem, a pierwszego dnia w ogóle nie spałem. Natomiast po powrocie zero problemu.

 4. A czy Twoje urządzenie jest na pewno kompatybilne ze standardami amerykańskimi? Nawiązuję do modemu 3G. Podejrzewam, że tutaj tkwi problem.

 5. ciekawe czy tam w ameryce , żeby nakręcić np. degustacje piwa w miejscu publicznym np. w parku bez , żadnych problemów można coś zrobić.
  czy też jak w Polsce trzeba się ukrywać po lasach, krzakach z obawy przed mandatem .

 6. Świetnie, że udało Ci się przesłać chociaż część relacji. Fajnie jest posłuchać wrażeń na bieżąco z wyprawy.

Leave a Reply