Piwne newsy 18.3.14

33
2326

a w nich nowe piwa, nowe browary i… petarda 😉

Newsy dziś długie, bo dużo nowych piw pojawiło się lub pojawiły się ich zapowiedzi. A wśród nich zapowiedzi dwóch piw, o których raczej nie słyszeliście.

33 KOMENTARZE

 1. Kurde ale Kopyr popłynąłeś z tymi psami i zależnością wzrost/niskie blg. Panowie z Pracowni Piwa doskonale wyjaśnili o co im chodzi, a Ty trochę filozujesz 😉

  • Yorkshire terriery powstały w połowie XIX wieku. Ich zadaniem było tępienie myszy i szczurów w domach biednych rzemieślników i robotników. Ich prawdopodobnymi przodkami są: maltańczyk, Dandie Dinmont Terrier, Clydesdale terrier i skye terrier. Jest to mały pies wyhodowany w hrabstwie Yorkshire, na północy Wielkiej Brytanii, w wyniku krzyżowań ras terierów.

   😀

 2. Może się mylę ale jak dla mnie ten Old Ale od Artezana ma ewidentnie diacetyl, maślana z toffi poraża… Piłem w Degustatorni Gdyńskiej i wydaje mi się, że to nie może być wina pubu.

  • Ja piłem Old Ale w Warszawie w Kuflach i Kapslach i wszystko było ok. Miałem podobną sytuację z pacyfikiem, cały czas czułem (na kilka prób) DMS jak piłem w KiK, a w Chmielarni i PiwPaw w tym samym czasie wszystko było ok, niby też wada która nie powinna zależeć od pubu a miałem takie wrażenie.

   • Pinta ma w swojej ofercie IPA i IIPA, teraz zrobili z ohara’s stouta to może Simon niech upichci z nimi porter? Fajnie by było gdyby w wyniku tej współpracy wyszło coś bardziej polskiego niż wyspiarskiego.

 3. Ciekaw jestem co Simon Martin uwarzy, jakie to bedzie piwo? Fajnie gdyby to bylo cos brytyjskiego, jakies brazowe real ale moze 😉

 4. Aha, zapmnialem…

  Dodam piwny news od siebie. Browar Na Jurze (Zawiercie) zmienil typ butelek Stouta i Bursztynowego ze zwrotnej na bezzwrotna nrw! 😀

  • Coffe Stout z Kormorana.
   O ludzie !
   Już sama nazwa sugeruje że chcą się także w tym roku wstrzelić na podium plebiscytów piwnych.
   Ściskam kciuki za udaną premierę tego piwa.
   Mam nadzieję że będzie to kolejny hit.
   Martwi mnie tylko opis tego piwa że niby łagodna i delikatna ma być nuta tej kawy.
   To błąd.
   Ja bym dał tak żeby prawie chrzęściła między zębami.
   😉

 5. Był kiedyś temat że AleBrowar czy Pinta (raczej alebrowar) ma wyjechać do Norwegii by razem z Nøgne Ø cuś uwarzyć – wątek przycichł ale czy coś jest na rzeczy? – wiesz coś o tym Tomasz?

 6. Dlaczego kupując w tym tygodniu Brackie Imperial IPA z data 22.11.2014, nie czuje w cytrusów w aromacie, smak jakiś cierpki (trochę chyba nawet kwaskowy?)ogólnie zupełnie inne piwo niż te co piłem z 1-1,5 miesiąca temu, gdzie aromat był po prostu zniewalający a smak taki soczysty? Sprawdziłem 3 butelki.

  • Niestety potwierdzam, to piwo było pyszne jak było świeże ale czas nie wpływa dobrze na jego smak i aromat. Dotyczy to chyba wszystkich piw mocno nachmielonych.
   Moje AIPA (które sam popełniłem 😉 ) miało tak samo, po 3 miesiącach było dobre ale niestety, to już nie to samo co na początku.

 7. Nie wiem czy faktycznie już w Jedlinie warzą, na chwilę obecną browar przedstawia się następująco (zdjęcia świeże, z soboty):
  http://pokazywarka.pl/n8qes0/

  Coś się na tanka świeci, w okolicy się kręcili tylko budowlańcy, wiec nie było kogo zapytać, ale w najbliższych dniach wybiorę się na zwiedzanie Pałacu, to pewno coś się dowiem.

Leave a Reply