Black Knight z Revelation Cat

20
2001

Czy Czarny Rycerz godnie zamknie serię?

To chyba, obok BrewDoga najczęściej pojawiający się na blogu browar, ale wszystko kiedyś się kończy. Nie widać w Krainie Piwa kolejnych piw z Revelation Cat, choć bardzo możliwe, że jeszcze kiedyś się  pojawią. Tymczasem ostatnie piwo, to RIS. Ma papiery na to, żeby zrobić wrażenie. Czy zrobi?

 

 

20 KOMENTARZE

 1. Wiem że nie lubisz tekstów w stylu „jakie piwo smakowało Ci naj…” ale mam ochotę spróbować jakiegoś RIS’a bo nie znam tego stylu. Czy możesz mi podpowiedzieć czy jakiś polski browar (cena) uwarzył coś godnego polecenia? Nie musi to być od razu mistrzostwo wszechświata, ważne żebym mógł spróbować czy RIS’y są dla mnie czy zostać przy AIPA 😉 Pozdro z tych drugich Obornik 😉

  • Na polskie RISy czekamy. Był Ded Moroz z Artezana, miał być w wersji poprawionej. Nie udało się. Tymczasem na dniach ma być premiera Hadesa z Olimpu, a na miesiącach/tygodniach RISa ma wypuścić Pracownia Piwa i Haust. Pokrewny RISowi był Imperator Bałtycki.

   • dzięki za info, będę się rozglądał za Hadesem. 🙂 Mam jeszcze jedno pytanie: co sądzisz o pomyśle uwarzenia portera/Risa, i zamiast od razu go butelkować, przetrzymać w zamkniętym wiadrze (jak od warzenia) z płatkami dębowymi przez rok-dwa (w celu utlenienia) a następnie dopiero po tym okresie zabutelkować z refermentacją?

    • Zdecydowanie szkło zamiast wiadra. To jest jednak plastik, nie wiadomo co przez rok w dodatku przy sporej zawartości alkoholu może z niego wyekstrahować.

    • Czyli gąsior do wina i powinno być dobrze… dzięki za radę. Myślałem o wiadrze bo miałem zamiar zawiesić w tym piwie płatki na gazie w celu zwiększenia powierzchni kontaktu płynu z drewnem żeby było wydajniej i więcej aromatu do niego przeszło. Będę musiał jeszcze pokombinować 😉

 2. Ja swój egzemplarz wypiłem w trakcie świąt. Wybitnie pełne, czuć wiśnię w czekoladzie i lukrecję i oczywiście grzanie nie tylko w przełyku 🙂 A co do kolejnych piw to pojawiło się w kraju kilka nowych z RC, a myślę, że i Black Knight jeszcze na niektórych półkach sklepowych się chowa.
  Odnośnie RISów polecam wypusty z browaru Hornbeer, do dostania w smoczym mieście nad Wisłą

 3. Od XVIII wieku warzono imperial brown portery czy też imperial brown stouty. Przymiotnik russian pojawił się dopiero na poczatku XX wieku a potem został mocno podchwycony przez amerykańską rewolucję, więc powrót do krótkiego imperial stout jest dla mnie jak najbardziej zasadne.

Leave a Reply