Havrestout z Nøgne Ø

19
1992

Oatmeal (sweet) czy dry?

Piwa z Nøgne Ø nie są nowością dla mnie, ale jednak na blogu ich do tej pory nie było. Zakupiłem kilka z nich, więc w najbliższym czasie sprawdzimy jak się prezentują. Na pierwszy ogień idzie Havrestout, czyli stout owsiany. Uważni widzowie zauważą, że podtytuł jest niemal identyczny jak w recenzji Ortodox Stoutu z AleBrowaru.

 

19 KOMENTARZE

  1. Załozyciel był piwowarem domowym. Pracował jako pilot samolotów pasażerskich i podczas tej przerwy pomiędzy lotami poznał craft beer w jakiejś amerykańskije metropolii. Potem warzenie domowe, browar itd. Dla mnie to jest jeden z najlepszych browarów z jaiim miałem do czynienia, Porter, Imperial Stout, #100, India Saison i Two Captains to piwa przewspaniałe.

  2. Witam
    Myślałem że ten stout powali a tu…niemiłe rozczarowanie z mojej strony. Piłem z NOGNE Imperial Stout , który jak dla mnie był świetny. Bardzo polecam. Obecnie posiadam z NOGNE 'Horizon Tokyo Black’ ale z tym czekam na jakąś specjalną okazję. Pozdrawiam

  3. Zakupiłem w Drink Hali Imperial Stout oraz India Pale Ale z Nogne. Zastanawiałem się nad tym stoutem ale teraz widzę, że dobrze zrobiłem nie biorąc go. Zwłaszcza, że zarówno Imperial Stout jak i IPA oraz Havrestout były w takiej samej cenie po 19 złotych.
    Jakie będą następne piwa z Nogne recenzowane przez Ciebie Tomku?

  4. Miałem kiedyś dwa piwa z Nogne. Imperial Brown Ale i Robust Porter. Oba skwaśniały :/ pech straszny. Ale pewnie w marcu się skuszę na coś od nich znów.

  5. Akurat dzisiaj otwarłem butelkę, faktycznie pozostawia niedosyt, jest zbyt mało intensywne. Tak czy siak, uważam, że naprawdę dobrze wychodzą im ciemne piwa. Polecam Imperial Brown Ale – dla Kopyra pewnie zbyt mało wyraziste, bo nie zdziera przełyku, ale łączy pijalność ze złożonością – ciemne słody, amerykański chmiel zastosowany tak, że nie dominuje nad resztą. Warte każdego grosza z 14 złotych, za które je znalazłem.

Leave a Reply