Piwne newsy 8.2.14

33
2946

Pinta w Irlandii, Bazyliszek, Duch Kraftu i wysyp vlogerów

W tym odcinku o pierwszym międzynarodowym collaborative brew w wykonaniu Pinty, nowym browarze kontraktowym Bazyliszek, Duchu Kraftu, wysypie vlogerów i nowych piwach od Kolaborantów.

33 KOMENTARZE

  • Niekoniecznie. Ja bym się zastanowił, dlaczego musisz chodzić codziennie. Może jest tak, że nie możesz mieć więcej piwa w domu, niż zamierzasz wypić jednego dnia, bo w przeciwnym wypadku wypiłbyś wszystko, co kupiłeś np. na 3 dni. If you know what I mean. A to byłby niepokojący objaw, że masz jakiś problem z kontrolowaniem picia piwa. Czego oczywiście nie życzę, ale może warto czasem popatrzeć na siebie z boku.

   PS: oczywiście wcale nie musi być tak jak napisałem. W takim układzie nie przejmuj się, po prostu przyszło mi do głowy takie skojarzenie.

   • Może niektóre kobiety przymykają oko jak kupimy sobie „buteleczkę” … i nawet jeżeli jest to codziennie, to nie drażni tak oka jak pół skrzynki raz w tygodniu ;D

    • od dawna mam taką zasadę co do piwa , że kupuję piwa takie, które jeszcze nie piłem po 1-2 butelki. Żeby spróbować . np. jak jest w sklepie 5 nowych piw to je kupuję po butelce . I po spróbowaniu robię zdjęcie piwa żeby mi się nie pomyliły .
     jak ostatnio byłem w Austrii przez dwa tygodniu kupowałem co dziennie po kilka piw różnych na spróbowanie . i np. heineken w Austrii bardziej mi smakował czułem większą goryczkę w nim niż w takim samym piwie w Polsce.
     za alkocholika się nie uważam bo bez piwa też potrafię żyć, tylko chęć napicia się piwa u mnie się pojawia gdy widzę jakieś nowe żeby spróbować .
     na takiego bloga nie mam czasu na co dzień zajmuję się informatyką itp. może kiedyś http://www.youtube.com/user/VideoBeerReviews
     coś podobnego wymyślę . Obecnie tylko oglądam o Piwie . Przydał by się jakiś filmik jak zacząć video blogowanie o piwie , ale nie koniecznie i jak to wygląda od strony prawnej pokazywanie np. piw .

  • No przecież wyjaśniłem. Czasem nie różni się niczym, a czasem może oznaczać mocniejszą (nie wiadomo o ile wersję). Przy czym wg mnie imperial musi być >18 blg, double to zależy od stylu – IPA >18, ale już Grodziskie, Pils to byłoby 14-16 Plato. Oczywiście nie ma czegoś takiego jak Podwójne Grodziskie, ale kto wie? Chociaż ktoś, nie wiem chyba Artezan, uwarzył Imperialne Grodziskie i moim zdaniem tam akurat lepiej pasowałoby Podwójne, albo lepiej Dubeltowe Grodziskie. W sumie to fajny pomysł jest.

  • Nie wiem, ale wydaje mi się, że woda z dużym udziałem siarczanów pachnie raczej siarkowodorem.
   – Panie doktorze, po wodzie Zuber odbija mi się jajami.
   – A to dziwne, wie Pan, bo powinno ustami.

   Nigdzie w literaturze nie spotkałem się z twierdzeniem, że DMS może pochodzić od wody. Inna sprawa, że często widziałem metryczki z sędziowania, gdzie jeden z sędziów czuł DMS, a inny aromat kanalizacyjny, a jeszcze inny siarkowy. To są zapachy z jednej parafii, więc teoretycznie powinno być to możliwe. Z drugiej strony woda w Burton upon Trent jest silnie siarczkowa i nie słyszałem, żeby to było powodem DMS.

 1. Nie można chyba zapominać że 1 piwnym vlogerem byłchyba koleś o ksywce na youtube scalak68. Ostatnio chyba coś nie nagrywa ale sporo filmów o robieniu piwa i nietylko ma

 2. Widać też, że nie jest to taki łatwy kawałek chleba, jak wytrzymać i patrzeć w kamerę, jak nie robić głupich ruchów, podrapać siępo głowie itd. itp., te y, ą to najmniejszy problem.

 3. W kontekście Kawki (Kawek?) mówisz tylko o pubach. A jak z butelkami? Będą? I czy Kawki w jakiejkolwiek formie dolecą do Trójmiasta?

 4. Pewien flirt z vlogowaniem miał też Bartek Napieraj, widziałem gdzieś videorecenzję jego autorstwa, podobnie Agnieszka Łopata i Tomek Rogaczewski.

Leave a Reply