Xyauyù Barrel z browaru Birra Baladin

30
3663

Sofa Beer czyli piwo kanapowe

Zaczynamy degustację piw z oferty SmakPiwa.pl. Zgodnie z Waszą wolą, zaczynam od piwa potencjalnie najlepszego, a na pewno najdroższego, czyli Xyauyù Barrel. Jest to barley wine, czyli wino jęczmienne, leżakowane w beczkach po rumie. Czy spełni pokładane w nim oczekiwania? Czy warte jest takich pieniędzy, jakie trzeba za nie wydać?

Przypominam, że do końca lutego składając zamówienie w sklepie internetowym SmakPiwa.pl, możecie użyć tajny kod (blog.kopyra.com), który przy zamówieniu powyżej 100 zł zamieni się w 10 zł rabatu.

30 KOMENTARZE

 1. Korkownica, i do piwnicy! Może się nie zepsuje.
  Swoją drogą jakby taką buteleczkę kupić na 5 delikwentów to 20-, na osobę, nie najgorzej. Aczkolwiek wydaje mi się że to piwo dla znawców poszukujących nowych doznań. W moich ustach to piwo pewnie by się zmarnowało, może za kilka lat … na okrągłe urodziny…

 2. No to piwowarzy domowi mamy wyzwanie.Może kiedyś kopyr sędziując w którymś konkursie będzie tak zachwycony naszym piwem. Przecież Polak też potrafi.No to do dzieła.

 3. Ciekawe kto kupi tego całą skrzynkę do leżakowania 🙂
  Pytanie do Tomka. Na jakim etapie degustatora trzeba być, by wyczuć wszystkie opisane niuanse i docenić to piwo-wino?

 4. Tomku,
  degustacja bardzo zachęcająca. Czekam na kolejne degustacje z Baladina i podejrzewam, że skończy się na jakimś zamówieniu 😉

  Może i na Xyauyù się złamię…kto wie? 😉

 5. Witaj.
  Widać ze szaleństwo jest z tym piwkiem. Tak z ciekawości, jak będziesz miał ochotę to odpowiesz. Ty te piwka dostałeś od SMAKPIWA za free czy jakiś rabat dostałeś? Szczerze te 10PLN rabatu to jak dla ludzi którzy zamówili by tam nawet za kilkaset pln to raczej słaby rabat.

  • Tajemnica handlowa. 😉 Ale tak naprawdę mówię otwarcie jak jest, więc wystarczy słuchać. Na papier tego nie dam, że tak Pitbullem polecę. 😉
   Co do rabatu 10 zł to wynika on też z faktu, że generalnie te piwa są w dobrych cenach i przy rabacie, np. 10% skutkowałoby to tym, że sklepy kupujące hurtowo nie byłby w stanie zaproponować korzystnej ceny i nikt nie kupowałby w sklepach, tylko online. Chodzi więc o lojalność hurtowni wobec sklepów.

 6. Tomku, dzięki za recenzję. Baladin to raczej błazen niż trubadur, to ostatnie zresztą wywodzi się również z francuskiego i zgadnij jak brzmi?

  A teraz jeszcze pytanie. W życiu nie piłem barley-wine głównie ze względu na fakt, że nie lubię wina. Czy jesteś w stanie polecić jedno, dwa piwa tego typu, które warto spróbować, aby przekonać się czy to w ogóle styl dla mnie?

 7. Ostatnio piłem podobny „Italian” Barley Wine (Del Ducato, L’Ultima Luna) i w związku z brakiem wysyceniem mam negatywne wrażenia. To już taka trochę sztuka dla sztuki, nieco odbiegająca od piwa i chyba już przekracza nawet ramy podanego stylu.

  http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=106721

  poza tym to szkło to też żaden wynalazek. Najbliżej polskiej granicy stosuje je browar Landskon z niemieckiego Zgorzelca do swoich limitowanych piw:

  http://shop.landskron.de/fuer-den-Genuss/EDITION-Bier/Landskron-Gourmetglas.html

 8. Co do piw leżakowanych w beczkach, to ostatnio słyszałem o ciekawym połączeniu: gose leżakowanym w beczkach po tequili. Piwo nazywa się Goseator.

Leave a Reply