Piwne newsy 27.1.14

34
2793

w 2013 spadek czy wzrost, cervesario i piwne festiwale 

W najnowszych piwnych newsach o tym, czy w 2013 r. był spadek, czy może jednak wzrost produkcji piwa. A także kim jest cervesario, oraz o piwnych festiwalach we Wrocławiu i Krakowie.

34 KOMENTARZE

 1. Cervesario, zawód taki elitarny wow. Ciekawe czy ich pensja skoczyła x10 po tym jak ze zwykłych oprowadzaczy wycieczek stali się elitarnymi specjalistami top of the top.

 2. Do Zabierzowa ok dojazd co 10 minut np. bus… a potem kawałek w pola na butkach… dojdzie się… ale konkurs aż 4 kategoriach! Jedna z największych imprez w Polsce?!

   • Aleś się chłopie napalił 😛 😛
    Ogólnie dobrze, że jakiś festiwal zawita do Krakowa, ale jest to przegięcie, prawie co tydzień przez miesiąc będziesz miał festiwal po festiwalu, jakoś do mnie to nie przemawia. Wiadomo, że Żywiec jest najważniejszy, więc ludzie będą dokonywać wyboru, a jak organizatorzy wtopią z kasą, to będą mniej skłonni zainwestować w przyszłości.

    • skąd jesteś javox ? jak tak czytam program festiwalu widzę coś takiego = bieg po smocze jajo . mam rozumieć że to jakiś półmaraton czy ki …

   • Mnie osobiście to razi, w tym przypadku mówimy o wzroście procentowym 0,7%, a nie wzroście o 0,7 pp.
    O punktach procentowych mówilibyśmy gdyby np. w 2012 wzrost był 5%, a w 2013 5,7% w stosunku rocznym. Taka prezentacja wyników prowadzi do błędnej interpretacji.

 3. Z lokalizacją na Stadionie Miejskim to lekka porażka. Jak mówisz przed stadionem jak będzie lampa to zupełna patelnia, zero klimatu itp. w zasadzie tak jakby impreza odbywała się na wielkim parkingu. Już wiele lepiej byłoby zorganizować festiwal w Hali Ludowej vel.Hali Stulecia. Dobry (w miare dojazd – można spokojnie dojść z buta od centrum), fajny klimat w samej Hali i okolicach ( historia przemawia z każdego zakątka, można kontemlować w środku jak i w pięknej okolicy itp). Ale to już organizatorzy wiedzą dlaczego jednak Stadion a nie np.Hala.

   • Wiesz myśląc Hala podałem przykład. Jest we Wro dużo fajnych miejsc na organizację takiego festiwalu. Jeżeli trzymając się okolic Hali to może sala AIESEC lub WFF albo centrum kongresowe przy pergoli. No ale jest także Browar Mieszczański na Hubskiej, czy chociażby okolice Stadionu Olimpijskiego który jest bardzo klimatyczny ze swoją zieloną okolicą sprzyjającą konsumpcji. OK nie znam cen i warunków wynajmu obiektów więc wiecej zdania nie zabieram. Życzę organizatorom wszystkiego najlepszego i mam nadzieję że impreza będzie bardzo udana. 🙂

    • Jeśli koło stadionu będą rozstawione parasole i ławki, to może nie będzie aż tak źle. Poza tym na początku maja nie ma co się spodziewać upałów.
     Trochę szkoda Zamku na Leśnicy, mimo że trzeba tam telepać się godzinę tramwajem, a błoto w zeszłym roku dało się we znaki.
     Popieram Halę Stulecia i Browar Mieszczański.

  • A którego roku był taki upał, że nieszło wytrzymać? Pamiętam, że dwa lata temu wszyscy rano się modlili aby przestało padać. Słońce wyszło ok. 13:00. Rano było niezbyt ciekawie.

 4. W piwnych newsach brak jednej wiadomości, kominek potwierdza to co już wszyscy wiemy, Kopyr jednyą z największych nadziei naszej rodzimej vlogosfery, gratuluję!

 5. Nie na darmo Piwne Newsy i 1000 IBU to moje ulubione cykle. Masz duże zdolności teatralne Kopyr! Oglądanie jak elokwentnie znęcasz się nad koncernami niejednej osobie może poprawić humor ;D

  P.S. Ja tam sobie z kapcia mogę pójść do Zabierzowa ;p

 6. Witam.
  Moim skromnym zdaniem spadek sprzedaży piwa wynika z tego że ludzie przerzucają się na piwa rzemieślnicze i zamiast kupić 10 tyskich, żywców bądź innych żubrów kupują sobie 2-3 piwka z browarów rzemieślniczych.
  Co do zmiany miejsca gdzie ma się odbyć wrocławski FDP to jak dla mnie świetne posunięcie. Zeszłoroczna edycja na której nie dopisała pogoda ( pierwsza na którą pojechałem ), to pod względem poruszania się po terenie, właśnie przez to błoto po kostki, nie dało się funkcjonować. W pewnym momencie zaczęliśmy oceniać ze znajomymi z jaką klasą ludzie którzy chcieli zejść do stoisk poniżej upadają. Link do małej panoramy jaką udało mi się zrobić:
  http://up.programosy.pl/view/imag0394.jpg.html
  Także jak tylko nie będzie prażyło jak na Saharze to powinno być O.K.
  P.S. Miałem okazję spotkać Cię Tomku na FDP ale pędziłeś gdzieś z telefonem przy uchu więc nie zaczepiłem.

Leave a Reply