Whisky Lager z Giessener Brauhaus

8
1972

Wędzone słody, słód whisky, aromat whisky i…

Piwo obiecuje bardzo dużo. Może niekoniecznie musi to być coś w moim stylu, ale brzmi co najmniej interesująco. Czy rzeczywistość sprosta oczekiwaniom?

 

8 KOMENTARZE

 1. Będę w Giessen w styczniu, jak będzie ok, to Ci przywiozę. A propos, Giessen to miasteczko na przedmieściach Marburga (ciężko mówić o przedmieściach miasta 70 tysięcznego), dla lepszej lokacji Giessen leży 60 km od Frankfurtu nad Menem.

  • Mieszkam i pracuję aktualnie obok i stwierdzenie, że Giessen leży na przedmieściach Marburga, to mniej więcej tak, jakby powiedzieć, że Gliwice to przedmieścia Katowic. Jakieś 30-parę kilometrów drogi. A co do słowa 'miasteczko’, to oba mają bardzo zbliżoną liczbę ludności (bez studentów 70-80 tys.).

   A co do Giessener Brauhaus, to zdecydowanie nie jest to jakiś wybitnie ciekawy browar, chociaż w przeciwieństwie do dużej ilości innych, coś tam kombinują. Robią między innymi coś, co nazywają porterem (i nie wstydzą się syropu maltozowego w składzie), jednak z żadnym znanym mi porterem nie ma to nic wspólnego. O dziwo smakował mi ich Doppelbock – Carolus Der Starke – całkiem dobre piwo, choć koźlaków, podobnie jak kopyr, nie lubię. Aczkolwiek jak wspominałem, browar szału nie robi, przynajmniej na mnie, osobie tęskniącej za polskim craftem. 🙁

   W odległości 15 km od tegoż leży Licher Brauerei, należący do grupy Bitburgera, zdecydowany lider sprzedaży w Hesji (poza tym landem jego piwa właściwie nie występują, robią eksport na Stany, pewnie w dużej mierze ze względu na sentymenty amerykańskich żołnierzy z okolicznych baz). W ofercie też standard, pils (niezły, ale do Jevera czy Boscha daleko), weizen (jeden z lepszych, jakie piłem), export, Alkoholfrei plus wszelkie możliwe Biermischgetränke. Generalnie duży browar, stylizujący się trochę na lokalny, z dobrym, ale nie wybitnym piwem.

 2. Kiedyś piłem Kaiser Bräu, Veldensteiner Castle Reserve i tam trochę było czuć coś z Whisky…
  Mnie nie posmakowało bo wolę piwo i whisky oddzielnie… 😉

 3. würzig – JEŚLI WĄCHASZ TO JEST AROMAT, JEŚLI JESZ TO MOŻE BYĆ PRZYPRAWOWY LUB PIKANTNY SMAK.
  W ŚWIEŻYM EGZEMPLARZU TEGO PIWA TEŻ SIĘ NICZEGO Z WĘDZONOŚCI NIE DOKOPIESZ. PYRSK

Leave a Reply