IPA z Westbrook z puszki

12
2538

czyli czasem można trafić na dobre piwo w konserwie.

Problem z piwem w puszce nie polega na tym, że piwo z puszki smakuje gorzej niż z butelki. Piwo z puszki smakuje kiepsko, bo w puszce rzadko można trafić na dobre piwo. W Polsce jedynym wyjątkiem jest Porter Łódzki. Natomiast za Oceanem browary rzemieślnicze zaczynają się przekonywać do puszki i w najbliższym czasie coś co wygląda dziś jak jakieś kuriozum, czyli IPA w konserwie, będzie coraz powszechniejsze. I tylko kapsli żal.

A wy na jakie dobre piwo w konserwie trafiliście?

12 KOMENTARZE

 1. Mhm, to dość ciekawe, bo Alterbeer twierdzi, że piwo to ma wady sensoryczne, a piwo kupił na Birofiliach, tak samo jak Ty z tego co pamiętam. Czyżbyś Tomasz zatracił węch 😉 😉 … A tak na poważnie, dla mnie jest to lekka konsternacja, tj. albo macie piwo z różnych partii, albo ktoś jest w błędzie. Ciężko mi sobie wyobrazić, żebyście mieli piwo z różnych rozlewów, ale kto wie …
  Rozumiem, że otworzyłeś to piwo, żeby zrobić miejsce dla nowych na stoliku 😀 ??

  • No ja tam autolizy nie wyczułem, ani rozpuszczalnika. Chociaż z tym rozpuszczalnikiem to różnie bywa, moim zdaniem można go pomylić z wyższymi alkoholami, które z kolei ja opisałem jako alkoholowe.

   To zreszta nie pierwszy przypadek gdy drastycznie odmiennie oceniamy piwo. Ja zjechałem Huma Lupa Licius, za autolizę właśnie. A inni blogerzy m.in. Alterbeer się tym piwem zachwycali.

   Piwo na 99% było z jednej zgrzewki. Bo nie sądzę, żeby go było więcej w Żywcu. Choć kto wie? Jacer pił to piwo wcześniej i z kolei narzekał na brak cytrusów. Choć rzeczywiście to były bardziej żywice, jak dzisiaj wywalałem puszkę, to jeszcze pachniało. Można przeczytać recenzje na browar.biz.

   • Wiesz, ogólnie mógłbym zrozumieć drastyczne różnice w ocenie, jeżeli piwo by recenzował pewien Pan też na literę K. 😉 , ale to też w jakiś sposób daje do myślenia co do wyszkolenia sensorycznego części blogerów. Wiadomo, że każda recenzja jest poniekąd subiektywna, ale zawsze tak skrajnie różne opinie mnie zadziwiają. Ogólnie mi osobiście kolega Alterbeer podpadł za recenzję Magica z Widawy, a w szczególności ze względu na wycieczkę w stronę sędziów na konkursie piw i samego konkursu — nie wiem, czy jest sens podważać kompetencje innych i na tym budować swój marketing w sieci, ale to odrębna kwestia.

  • To jest z tego co pamiętam The Kernel IPA Galaxy & Citra, choć moja pamięć ostatnio zawodna. Moim zdaniem są ciekawsze browary w Anglii niż The Kernel, ale to tylko moja subiektywna ocena.

 2. Byłem bardzo ciekaw co znajduje się w tej zielonej puszce. Wygląda zachęcająco. W Polsce ciężko nadal o dobre piwo w puszce. Kiedyś widziałem w puszce ciemnego lagera Schlafly, Ipa Caldera, old stock, ale to już była pucha stalowa. Dość niewygodna

  btw Kopyr: Miałem dziś sen. Piliśmy razem piwo. Niech się spełni!

 3. piłem to piwo 🙂 bardzo fajne 🙂 aromat głownie chmielowo żywiczny był, cytrusów nie czułem…troche było czuć alkohol, ale ogólnie fajne piwo 🙂 i ta puszka jest całkiem ładna (aczkolwiek moja nie ma kropki 😀 )

 4. Witam, Panie Tomaszu,

  Dziś po ostatnim stwierdzeniem z tego filmu stwierdziłem, że dawno kapslowa tablica w tle nie była uzupełniona? 🙂 Prawdopodobnie jak śledzę bloga wynika to z braku czasu 🙂 pozdrawiam!

Leave a Reply