Münchner Reise – Teil Zwei

12
1869

czyli o niemieckim rynku piwa przy König Ludwig Weissbier Hell.

konig ludwig weissbier hellKolejnym piwem było König Ludwig Weissbier Hell, a przy jego degustacji ucięliśmy sobie pogawędkę na temat niemieckiego rynku piwa. Jak Niemcy zapatrują się na piwną rewolucję, amerykańskie chmiele i czy to się zmieni? Trochę zahaczyliśmy o Reinheitsgebot, ale temu poświęcony będzie odcinek trzeci. Zapraszam do oglądania. Pierwsze degustacje znajdziecie tutaj.


Ciekaw jestem, jak podoba Wam się taki format, czyli luźna rozmowa na temat piwa?

12 KOMENTARZE

  1. Chodzi Ci o zamek Neuschwanstein 😛 ?? Po co Ci multitap, idziesz do ogródka nad Izarę i jest spoko 😀 😀 😛 … Schneidera widziałem w Berlinie w sklepach na półkach z piwem importowanym, co dość mocno mnie zdziwiło, a największy multitap napotkany miał 4 krany 😀 . Co do amerykańskich chmieli, Störtebeker przecież ma w ofercie wybitnie freekowe piwa — jak na Niemców, a Atlantic Ale smakuje prawie jak … Shark 😛

  2. Trochę nadajecie i się przekrzykujecie jak polscy politycy na debacie w telewizji, tego słuchać się nie da, ale sama treść w porządku. Szkoda że te raddlery się takie popularne robią, ostatnio na słowacji byłem a tam jedna półka samych radlerów była…choć to było Tesco więc się szału nie było co spodziewać.

  3. Browar jest w zamku Kaltenberg. A otwarli go w 1870r.

    Króla znaleziono martwego w jeziorze w wodzie do pół łydki, zegarek stanął na godz. 18.46. Wraz z nim znaleziono martwego jegho lekarza, który wydał opinie o niepoczytalności.

    Polecam rozdział Wysp Bezludnych o tym zamku, królu i Kasprze Hauserze. 😀

  4. Störtebeker wypuścił Atlantik Ale i w realu jak pojawiło się kilkanaście skrzynek, to zniknęły w jeden dzień, dla odmiany ich pilsener czy ulepek porter zalega na półkach. Atlantik Ale jest teraz nie do dostania – zupełnie tego nie rozumiem, dlaczego produkują go w tak znikomych ilościach.

    • Atlantic to zdecydowanie ich najlepsze piwo i naprawdę dobry i nieliczny przedstawiciel ich piwnej rewolucji. Drugim bardzo solidnym piwem jest ich Schwarz. W Krakowie nie narzekam na brak piw z Störtebeker, bo można je bez problemu kupić w cenach od 6.71 do 7.89 😛 .

Leave a Reply