Stout z Sierra Nevada

4
1568

ale nie taki zwykły, tylko hamerykancki.

sierra nevada stoutKolejne piwo z Sierra Nevada. Tym razem o niezwykle skromnej nazwie Stout, po prostu stout. Jednak nie jest to klasyczny dry stout, to piwo które było prekursorem nowego stylu, czyli american stoutu. Po analizie ekstraktu początkowego i końcowego oraz użytych do chmielenia odmian moja ekscytacja wzrosła. Co dla piwa nigdy nie jest dobre, bo łatwiej jest zaskoczyć pozytywnie, kiedy nie spodziewa się niczego nadzwyczajnego, niż sprostać rozbuchanym oczekiwaniom. Tak było z Best Bitterem z Everardsa. Jak więc z tym stoutem się sprawy mają?

Kto by chciał obejrzeć Garretta Olivera mówiącego fuck you, zapraszam. Nota bene to jest pełna wersja (o 15 minut dłuższa – interesujący nas fragment jest właśnie w tej dodatkowej części), bo w pierwszej spieprzyłem sprawę i dałem tylko pierwsze pół godziny. Tak to jest, jak się warzy piwo, wrzuca wpis i jeszcze nie wiadomo co robi.

4 KOMENTARZE

 1. Piłem to piwo z beczki, po prostu pyszne! Po zdegustowaniu pierwszego musiałem kupić następne, tak mi rozwaliło kubki smakowe 🙂
  Jeżeli komuś nie smakuje to Fuck You! 🙂

 2. Top U.S. Brewing Companies
  (Based on 2012 beer sales volume)

  Rank
  1 Anheuser-Busch Inc. St. Louis MO
  2 MillerCoors Chicago IL
  3 Pabst Brewing Co. Los Angeles CA
  4 D. G. Yuengling and Son Inc. Pottsville PA
  5 Boston Beer Co. Boston MA
  6 North American Breweries Rochester NY
  7 Sierra Nevada Brewing Co. Chico CA

Leave a Reply