HopAdendum z Revelation Cat

12
1800

czyli nieważne skąd, nieważne jak, ważne że goryczka niszczy, a chmiel wychodzi uszami.

hopaddendumPo rozczarowującym Hop Ottin’ IPA z Anderson Valley, postanowiłem zmienić scenografię i spełnić pomysł o degustacji w odmętach Bałtyku. Padło na piwo z browaru kontraktowego Revelation Cat, w którym spiritus movens jest włoski piwowar domowy, a samo piwo warzone jest w Anglii. Piwo nie było przykładem zbalansowania, braku technicznych wad i subtelnego podejścia. I o to chodzi!!!

A jeszcze dziś degustacja American IPA z serii Podróże Kormorana.

12 KOMENTARZE

 1. Ludzie chodza z tylu i mysla sobie „co to za wariat gada o piwie do kamery na plazy” 🙂 Nawet jakas pilka w tle sobie przyplynela zobaczyc co sie dzieje ciekawego. Propsy za to ze wychodzisz z piwem do ludzi, mnie by to peszylo tak gadac samemu z kuflem w reku.

  • a, no i za to gorszenie dzieci piwem to przynajmniej dwa lata w zawieszeniu sie naleza! Pewnie wszystkie wpadna w ciezki alkoholizm, zepsules je na zawsze 😉

  • Prawda. Jedna z ciekawszych degustacji pod kątem miejscówki. Piłka piłką, ale jak szło ujęcie z zachodem słońca, to zastanawiałem się, czy Kopyr będzie miał do czego wracać. Spuszczać z oczu elektronikę nad polskim morzem można zliczyć do sportów ekstremalnych 🙂 Dodam jeszcze, że w pewnym momencie nie wiedziałem, czy to morze faluje czy Kopyr 😉 Egzotyka pełną gębą…

 2. Jakiś miesiąc temu piłem HopAddendum z nalewaka i mam wrażenie, że piłem zupełnie inne piwo niż Ty. Moje praktycznie było pozbawione wysycenia oraz piany, fakt, było mocno chmielone, ale bardziej smakowało to jak zupa chmielowa niż piwo, właśnie poprzez brak gazu. Ciekawi mnie o co tu chodzi, może zmienili recepturę?

  • Różnica między beczką, a butelką (zwłaszcza refermentowaną) w kwestii wysycenia może być diametralna. Nasycenie piwa lanego w dużym stopniu zależy od knajpy.

   • Ciekawe. W jaki sposób mogą oni zmieniać nasycenie piwa?
    Jeszcze jedno pytanko odnośnie nasycenia. Jak gazuje się piwo pasteryzowane? Sztucznie, czy gazowanie następuje przed pasteryzacją?

 3. Ekstra scenografia.
  Chyba najlepszy odcinek z kategorii „…w tak pięknych okolicznościach przyrody i …tego …niepowtarzalnej…”

 4. Ktoś tu widzę jest po 2-3 piwkach, po tych „kilku” filmikach da się już rozpoznać po mowie i gestach :]

  okoliczności przyrody miodne

Leave a Reply