Huma Lupa Licious z Short’s Brewing

18
1973

czyli taka tam recka na szybko.

Wróciłem. Wreszcie normalny net. Można mieć zastrzeżenia do Tepsy, ale jednak neo sweet neo. Już się wrzucają filmy z degustacji na plaży ;). Od poniedziałku wracam w systemie dwuzmianowym. Sporo materiału z Edynburga, kilka degustacji w różnych dziwnych miejscach, trzeba coś wykombinować na 3000 subów na YT, a już w piątek wylatuję do Sofii (tak, w Bułgarii), żeby sędziować podczas I Bułgarskiego Konkursu Piw Domowych. Jak mawia Jurek Owsiak – będzie się działo. Tymczasem degustacja Huma Lupa Licius z Short’s Brewing.

Na jakie materiały najbardziej czekacie?

18 KOMENTARZE

 1. Przepraszam, że nie na temat, mam informację dla zainteresowanych: Dzisiaj w sklepie Drink Hala we Wrocławiu zdobyłem Łódzki Porter. Nie wiem, czy to piwo jest tam zazwyczaj, wcześniej jakoś nie zwróciłem na nie uwagi, może dlatego, że raczej nie rozglądam się za piwami puszkowanymi. Stał sobie (było koło 10 sztuk, nie wiem czy coś jeszcze na magazynie jest) niepozornie wśród innych „konserw” tuż przed kasami. Cena to 5,20 zł na sztukę.

 2. Jak była tepsa to było bardzo dobrze. Teraz gdy już na dobre scalili się z Orange, lipa jest aż tęsknie za tepsą. Dzwonisz o restart karty, a oni na to, że nie mają takich uprawnień. wrrrrrrrrrr….

    • Prawda jest taka, że większość widzów tego vloga(w tym ja) chętniej kupi 2 -3 butelki tańszego piwa niż butelkę 0,33l za 15 pln. Wystarczy porównać liczbę wyświetleń piw z Sierra Nevada, Thornbridge a piwami z Pinty, Ale Browaru czy nawet Komesy. Liczby mówią same za siebie. Z reszta ankieta też to pokazała, że piwa bardziej dostępne są preferowane przez widzów.

    • Weźcie pod uwagę również to, że na blog zagląda Polonia z wielu krajów anglosaskich oraz USiA, a u nich dostępność tego typu piwa jest wysoce większa niż w Polsce (również dużo bardziej atrakcyjna cenowo, o dziwo). Ty się tego piwa nie napijesz, ja się nie napiję, ale może ktoś tak.
     Mi osobiście brakuje recenzji piw pokroju Wychwood Hogoblin, Black Sheep Ale, Timothy Taylor Landlord, Guiness Original, czyli tego co zazwyczaj można kupić w UK za cenę dość przyzwoitą i co może być zastępnikiem Fostera, czy też Tyskiego lub Żubra po 1.99 funta – Polacy w Królestwie Ejli bywają dość patriotyczni 😀 . Oczywiście jak ktoś ma możliwość przywiezienia czegokolwiek ciekawego z UK, to pewnie postąpi jak Tomek i w tym nie ma nic dziwnego, bo np. piw wymienionych wcześniej przeze mnie raczej nie ma sensu 😉 , ale na miejscu warto spróbować.
     Keep calm and drink Polish beer.

    • Najwięcej ludzi głosowałoby za recenzjami Tyskiego, Żywca, Perły, Łomży itd. I co mam tłuc te koncernowe płyny, bo ludzie by za tym głosowali?

    • To nie chodzi o ocenianie. Część ludzi chciałaby recenzji piw, które mają w sklepie za rogiem, żeby móc porównać sobie wrażenia. A część chce krwi, czyli mieszania z błotem koncerniaków. Więc motywacja może być różna.

    • Recenzji polskich piw masz w sieci pełno. Ja wolę recenzje piwa za 15zł i więcej, żeby wiedzieć czy warto. Jak kupie w ciemno Pinte 0,5 za 6zł i mi nie podejdzie to strace tylko 6zł, a jak kupie piwo 0,33 za 20zł i będzie niedobre to już bardziej uderzy po kieszeni. Wolę, żeby ktoś inny poświęcił te 20zł i powiedział mi czy warto.

 3. Według mnie najwięcej powinno być:
  – recenzje ciekawych polskich nowości (ponieważ wielu widzó możę porównać swoje wrażenie smakowe z twoimi)
  – relacje z piwnych wycieczek na festiwale, pub crawle, wycieczki po browarach
  – wywiady z ciekawymi osobistościami (ale rzeczywiście ciekawymi i w lepszych warunkach niż osattni wywiad na którym było g***o słychać :P)

  • Oglądam vloga od kilku miesięcy – ale pierwszy mój post to jest.

   Popieram kolegę Małego – czekam głównie na recenzje polskich nowości piwnych, ale również na recenzje piw które już są na rynku.

   Pozdrawiam!

Leave a Reply