Scottish Real Ale Fesival – Edynburg 2013

12
1765

czyli głównie wywiad z Arkiem Makarenko, czyli popularnym Makaronem.

Tak się dobrze złożyło, że akurat Scottish Real Ale Festival wypadł w tym samym czasie, co European Beer Bloggers Conference. Co dziwne organizatorzy EBBC nie wpadli na to, żeby jakoś uczestników konferencji zaznajomić z SRAF. No ale nieważne. Moim gospodarzem był Arek Makarenko, czyli popularny Makaron – piwowar domowy, moderator na piwo.org, członek Scottish Craft Brewers Association, do niedawna członek PSPD, ale o tym się dowiecie z filmu. W drugim filmie (osoby z chorobą morską niech nie oglądają, nad kręceniem z ręki muszę jeszcze popracować :P) możecie zobaczyć, jak wygląda sam festiwal.


Osoby z wrażliwym błędnikiem niech nie oglądają tego filmu. Ostrzegałem. 😉

Generalnie SRAF niczym mnie nie zaskoczył. Chyba już jestem zanadto zmanierowany. Kiedyś posikałbym się na sam widok tylu różnych beczek z piwem.

12 KOMENTARZE

  1. Wczoraj pilem angielskiego blonka – ni pies, ni wydra, nie podobne do swidra. Nie wiem do czego to przyczepic i z czym porownac.

    • akurat piłem niezłe golden ale z Thwaites czy Black Sheep i mi osobiście mi się kojarzą z dobrymi pilsami może o ciut bardziej rozbudowanym aromacie kwiatowo-ziołowym, goryczka też fajna. Podejrzewam że gorsze golden ale mogą być bezpłciowe jak kiepskie lagery.

      • W tym problem, że ten Blond był lagerem lanym z pompy a typowo kwiatowym bukiecie … Akurat piłem to piwo z Everardsa, czyli coś pokroju Black Sheep, ale i tak ta wariacja zupełnie im moim zdaniem nie wyszła.

Leave a Reply